Odzyskać nadzieję

Okładka książki Odzyskać nadzieję Małgorzata Lis
Okładka książki Odzyskać nadzieję
Małgorzata Lis Wydawnictwo: eSPe Seria: Opowieści z wiary literatura obyczajowa, romans
Opowieści z wiary
eSPe
2022-06-10
2022-06-10
9788382011401
miłość romans góry wiara

Na półkach: , , , , , ,

Książki Małgorzaty Lis są mi już znane i chętnie odkrywam kolejne tytuły spod jej pióra. Pozycja, o której dziś Wam opowiem czekała na swoją kolej przez pewien czas, ale gdy w końcu po nią sięgnęłam czytało mi się ją bardzo dobrze, choć poruszonych jest w niej wiele trudnych tematów.

„Odzyskać nadzieję”, bo właśnie o tej powieści mowa to kolejny tytuł wydany w serii Opowieści z Wiary. Nie jest to typowa kontynuacja, choć poznajemy w niej dalsze losy Alicji i Julii, które obecne były już na kartach powieści „Wybrać miłość”, nie jest jednak konieczna znajomość tamtej historii, aby móc swobodnie czytać tę.

Opowieść rozpoczyna się od tego, że na skutek pewnych trudnych wydarzeń, które zaszły w życiu matki i córki, Alicja podejmuje decyzję o przeprowadzce do brata, który wraz z rodziną prowadzi gospodarstwo agroturystyczne w Zagórze – malowniczej podbeskidzkiej wiosce.

Dla bohaterek ma to być niejako nowy start. Czy tak się stanie? – czas pokaże. Chociaż początki, jak to zazwyczaj bywa, są dosyć trudne to w końcu kobiety, a zwłaszcza Julka, stają na nogi i powoli snują plany na przyszłość.

W gospodarstwie pojawia się także mało sympatyczny biznesmen Piotr Bednarek, mężczyzna sprawia wrażenie mocno nieprzystępnego dla otoczenia, gburowatego etc. Cóż poradzić kiedy jest on stałym bywalcem siedliska…

Jeśli zaś chodzi o Julię to po odzyskaniu równowagi postanawia powrócić do ukochanej aktywności i wraz z przyjaciółmi odbyć wędrówkę Głównym Szlakiem Beskidzkim. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z pierwotnym planem i wygląda na to, że nic nie wyjdzie z ww. wyprawy, Julia jednak nie chce rezygnować i wyrusza w drogę w pojedynkę. Na szlaku poznaje tajemniczego, pięknookiego Dominika… Od razu powiem Wam jednak, że absolutnie nie jest to cukierkowy, ckliwy romans, co to, to nie.

Książka ta podzielona została na kilka części. W każdej z nich inny z bohaterów otrzymuje od autorki głos i rozsnuwa przed czytelnikami swoją historię, która jak okazuje się w toku lektury bardzo wiele wnosi do całej tej opowieści.

Małgorzata Lis stworzyła kolejną wielowątkową historią, w której po raz wtóry dotknęła wielu najczulszych strun ludzkiej, egzystencji nie stroniąc przy tym od trudnych, bolesnych i mocno poruszających odbiorcę tematów.

W powieści tej czytelnik znajdzie ogrom ludzkich emocji, odczuć i różnorodnych postaw wobec wydarzeń, które były lub na bieżąco stają się udziałem bohaterów. Jest to opowieść o budowaniu świata na nowo, wybaczaniu sobie i innym, wychodzeniu z traum, a także o odnajdywaniu siebie i swojego szczęścia, jakie daje otwarcie się na nową miłość oraz zrzucenie z barków tajemnicy wywołującej ogromne poczucie winy, rozgoryczenie i zawód, które latami nie pozwalały oddychać pełną piersią.

Towarzyszymy świetnie nakreślonym postaciom na ich krętych życiowych ścieżkach, na których muszą oni dokonać bardzo wielu trudnych wyborów. Czy każda z nich odnajdzie własną przystań i oprze się zwątpieniu i marazmowi, które nie raz zapukają do ich drzwi?

Dowiedzcie się sięgając po „Odzyskać nadzieję” i sami odkryjcie jej niezwykle bogatą treść, w której właściwie każdy, jeśli tylko zechce, odnajdzie przynajmniej cząstkę własnego odbicia.

Polecam.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

W powieści @malgorzatalis7 "Odzyskać nadzieję" poznajemy Alicję i jej córkę Julię. Jest to dalsza historia jaką poznaliśmy w "Wybrać miłość" ale można ją czytać bez znajomości pierwszej części.
Po bolesnych doświadczeniach mama i córka decydują się na wyprowadzkę do rodziny w małej podbeskidzkiej wiosce.
Gospodarstwo pod Górką staje się ich domem ale też początkiem niespodziewanych doświadczeń. Autorka wydarzenia osadziła w malowniczych Beskidach, a górskie wędrówki bohaterów przeplatają się z tymi życiowymi. Czy bohaterowie znajdą w sobie na tyle odwagi, żeby zawalczyć o nadzieję, wiarę, miłość i rodzinę?
Historia napisana przez autorkę jest wyjątkowa. W piękny sposób opisuje nie tylko Beskidy, ale przede wszystkim życie bohaterów z jego trudnościami, nadziejami i radościami. Piękna historia o tym, że niekiedy to co uznaliśmy za szczyt i koniec wędrówki jest tylko przesmykiem. A dalej czekają nas jeszcze piękniejsze rzeczy.

Gospodarstwo pod Górką staje się ich domem ale też początkiem...

Polecam gorąco! Piękna, ciepła lektura, która niesie nadzieję.

Polecam gorąco! Piękna, ciepła lektura, która niesie nadzieję.

Nawet jeśli nie czytaliście pierwszej części to spokojnie można zagłębić się w tą opowieść, która stanowi odrębną historię. Poznajemy w niej Alicję i jej nastoletnią córkę Julię. Po trudnych przeżyciach związanych ze śmiercią męża i próbą samobójczą córki, przenoszą się do małej podbeskidzkiej wioski, gdzie agroturystyczne Gospodarstwo pod Gorką staje się dla nich nowym domem. Czy w tych pięknych okolicznościach przyrody, wśród górskich szlaków nasze bohaterki odnajdą upragniony spokój? Czy los będzie dla nich łaskawy?
Autorka doskonale wprowadza nas w świat emocji, tęsknot i ukrytych pragnień. Pięknie opisuje relacje, akcja toczy się nieśpiesznie ale naprawdę wciąga i angażuje w życie bohaterów. Dostajemy prawdziwą, przepełnioną uczuciami historię, która napawa nadzieją na lepsze jutro. Widzimy jak ważna w życiu jest wiara, ufność w boski plan mimo przeciwności, które napotykamy. Polecam serdecznie.

Bohaterki powieści czyli Alicję i Julię znamy z książki "Wybrać miłość". Po śmierci męża, Alicja z córką przeprowadzają się do Warszawy. Tylko, że dokądkolwiek by nie uciekać nasze bóle, rany, demony przeszłych zdarzeń wyruszają razem z nami. Szczególnie odczuwa to 15letnia Julia, która nie dość, że straciła ojca to jeszcze spotkała ją nieszczęśliwa miłość. To wszystko powoduje, że koniec końców Alicja przyjmuje propozycję brata i przenosi się z Julką do małej, podbeskidzkiej wioski. Choć początkowo nic na to niewskazuje, to właśnie tam rozpoczyna się ich nowa droga życia, tam jest początek szlaku, który poprowadzi je obie ku pięknym szczytom, skąd roztaczają się niesamowite i zaskakujące widoki na przyszłość.

Pani Małgorzata stworzyła urzekającą, pełną wiary i nadziei opowieść o tym, że czasem potrzebne są w życiu zgliszcza, po to żeby odsłoniły się nowe horyzonty.

Ponad to autorka zabiera nas na wędrówkę Głównym Szlakiem Beskidzkim. Poznajemy wraz z bohaterami miejsca na szlaku, które warto zobaczyć. Gdybym wcześniej nie zachwyciła się górami, to ta książka napewno wzbudziłaby we mnie miłość do nich.

Przeczytałam wszystkie książki p. Małgorzaty L:is czekam na kolejne. Życie stawia na drodze samotnej Alicji samotnego z wyrzutami sumienia Piotra A na drodze Dominika który nie potrafi choć chce porozumieć się z ojcem stawia Julie.....Jak osoby które spotykają się przypadkiem choć w życiu nie ma przypadków ....Wykorzystają szanse na szczęście i miłość ? :) Polecam

Piękna opowieść o wędrowaniu po górach, które jest alegoria pokonywania życiowych zakrętów.
Mądra i wartościowa pozycja :)

Mądra i wartościowa pozycja :)

Już kiedyś Wam pisałam, że uwielbiam serię opowieści z wiary od wydawnictwa Espe. Tym razem miałam przyjemność przeczytać piękną książkę pt. Odzyskać nadzieję.

Alicja i Julia, mama i córka po bolesnych doświadczeniach postanawiają zmienić swoje życie. Wyprowadzają się z Warszawy i jako swoją życiową ścieżkę obierają zamieszkanie w małej miejscowości Zagórze. Zatrzymują się u brata Ali w agroturystyce i wdzięcznej nazwie Gospodarstwo pod Górką. I to właśnie tam dziewczyny mogą wreszcie odetchnąć. Alicja poznaje tajemniczego Piotra, który ma bolesną tajemnicę z przeszłości ale to w nim odnajduje swoją opokę i z nadzieją patrzy w przyszłość... Julia na wycieczce na górski szlak poznaje równie tajemniczego Dominika, który jak się okazuje zna Piotra i nie koniecznie chce mieć z nim coś wspólnego... A wychodzi to na jaw gdy Julia zaprasza Dominika na ślub mamy z Piotrem... Obrażona dziewczyna nie wie co o tym myśleć. Mało tego Dominik postanawia wyjechać na pół roku, zostawiając zakochaną dziewczynę. Gdy po pewnym czasie ponownie spotykają się na szlaku wszystko odżywa... A Alicja i Piotr niosą pewną wspaniałą wiadomość.. Szczęśliwe chwilę burzy, fakt że Piotr trafia w ciężkim stanie do szpitala...

Co łączy Piotra z Dominikiem? Czy Julia i Dominik dadzą sobie szansę na szczęście? Jak zakończą się historie Alicji i Piotra oraz Julki i Dominika?

Piękna historia o miłości. Zarówno tej dojrzałej, jak i tej trochę młodszej. Okraszona przepięknymi górskimi widokami, pisana z perspektywy kilku lat, miesiącami, przez wszystkie pory roku. Polecam, zacytujcie się 🌷🌷🌷 z tej książki bije dobro 😍😍😍 Uwielbiam

"Odzyskać nadzieję" jest to kontynuacja książki „Wybrać miłość”, którą jestem zachwycona i serdecznie Wam ją polecam. Wracamy tutaj do historii Julii, którą poznaliśmy w poprzedniej powieści. Jeśli jednak jej nie znacie, a chcecie sięgnąć po tą to spokojnie możecie, ponieważ z pewnością się w niej odnajdziecie. A jeśli chcecie poznać całą historię i nie lubicie zaczynać od drugiej części to polecam zacząć od początku, nie pożałujecie, mnie bardzo się podobała.

„Weszła do bloku i powlokła się po schodach na drugie piętro. Z każdym krokiem było jej ciężej i ciężej. Nie wiedziała, skąd się wziął w jej sercu ten ogromny niepokój. Włożyła klucz do zamka. Zdziwiona, odkryła, że drzwi były zamknięte tylko na górny. Czyżby Julia już wróciła ze szkoły? Dziwne…”

Julia to bohaterka z bogatym bagażem doświadczeń, która mimo młodego wieku przeżyła śmierć ojca, a sama o mało nie zginęła w pożarze. Ma za sobą próbę samobójczą, a także nieodwzajemnioną miłość. Chyba sami przyznacie, że to sporo. Jak dziewczyna sobie z tym wszystkim poradzi? Czy odnajdzie się i po tym co przeżyła, będzie w stanie normalnie żyć? Jak przeszłość wpłynie na jej psychikę? Bo przecież wydarzenia z życia każdego z nas odgrywają duża rolę i silnie oddziałują na nas mimo, że staramy się z czasem zapomnieć o przykrych rzeczach, to one jednak gdzieś w nas zostają i wracają w różnych momentach. Tak to już w życiu niestety bywa i nic nie możemy z tym zrobić. Dziewczyna na szczęście nie jest sama, może liczyć na swoją mamę Alicję, pomimo tego, że sama nie ma lekkiego życia. Kobieta postanawia wyjechać z córką w Beskidy do swojego brata, który prowadzi tam agroturystykę. To właśnie tutaj Ala spotyka Piotra, który choć sprawia wrażenie buca, zwraca jej uwagę. Mężczyzna również jest zainteresowany nowo poznaną kobietą. Co wyniknie z tej znajomości? Czy się rozwinie? Jeśli tak to w jaki sposób?

„Dopadły go wyrzuty sumienia. Czy powinien tak szybko angażować się w kolejny związek? A może w ogóle nie powinien się z nikim wiązać? Bo czy można kochać dwie kobiety naraz? Westchnął przeciągle i schował twarz w dłoniach. Po chwili udał się do łazienki i długo stał pod chłodnym prysznicem, jakby chciał w ten sposób się otrzeźwić. Położył się do łóżka, ale długo nie mógł zasnąć. Czuł, że to lato może się okazać przełomowym momentem jego życia.”

A co z Julią zapytacie? Julia po terapii i ze wsparciem mamy jakoś dochodzi do siebie. Pewnego dnia wybiera się na szlak i tam poznaje chłopaka, który zmieni jej dotychczasowe myślenie i postrzeganie świata. Czy Dominik okaże się jej bratnią duszą? Czy matka i córka odnajdą w górach swoje miejsce na ziemi? Szczęście? A może nawet miłość? Czas pokaże jak dalej potoczy się ta historia? Jakie tajemnice kryje chłopak? Czy Julia otworzy się przed nim na tyle, aby wyjawić mu swoje sekrety? Oboje mają za sobą trudną przeszłość, czy to sprawi, że odnajdą wspólny język i nić porozumienia? Czy pokonają trudności jakie stawia przed nimi los? Wiele pytań nasuwa się podczas czytania, ta ciekawość i myśl towarzysząca mi przez cały czas, jak zakończy się ta historia…

„Rzucić wszystko i wyjechać w Beskidy? To była nawet jakaś myśl, gdyby nie Julka, gdyby nie praca, gdyby… Alicja poczuła się niewolnicą swojego życia. Znowu westchnęła i podniosła się z siedzenia. Zaraz miała wysiadać.”
Jest to kolejna powieść, która wyszła z pod pióra Małgorzaty Lis, każda świetna i jednocześnie inna od pozostałych. Autorka potrafi w niesamowity sposób tak pisać, aby porwać czytelnika tworząc takie historie, które nie zawsze są przyjemne i lekkie, ale prawdziwe, które mogą dotknąć i nas, bo przecież w życiu nie jest różowo, są problemy, pojawiają się trudności, jest to nie uniknione. Książki autorki skłaniają do refleksji, zatrzymania się na chwilę i zastanowienia, a także dają nadzieję na to, że jednak nie jest tak źle, że wszystko jakoś się ułoży. Z przyjemnością sięgam po książki M. Lis, bo są mądre i wartościowe. Czekam na kolejne, a Was zachęcam do przeczytania tej i wcześniejszych opowieści. Na pewno nie pożałujecie.

„Minęły trzy lata od tego tragicznego zdarzenia, a on ciągle je rozpamiętywał. Wciąż się zastanawiał, co by było, gdyby. Wiedział, że te myśli niczemu nie służą, że tylko zatruwają mu umysł. Na początku próbował zapomnieć, pijąc. Na chwilę to się udawało, ale potem było już tylko gorzej. Potrzebował coraz więcej alkoholu, który niestety mimo ilości działał coraz krócej. To była droga donikąd.”

Agroturystyczne gospodarstwo pod Górka jest miejscem gdzie Alicja i Julia zaczynają od nowa. Każdy czasem potrzebuje świeżego startu, albo ucieka od problemów, albo szuka nowego miejsca gdzie będzie mu dobrze. Zmiany bywają trudne i straszne, ale dzięki nim człowiek się uczy.

Ta zmiana może być nie tylko pięknym krajobrazem, ale też szansa na odzyskanie straconej nadziei, a nawet na znalezienie miłości. Bo nic co nie jest zgubione nie może być znalezione, a nadzieja choć czasem może nas ranić jest potrzebna.

Okazuje się że to miejsce jest bardzo wyjątkowe. Podobnie jak ta książka, jak sam tytuł nam mówi chodzi o odzyskanie nadziei, o poszukiwaniu swojego miejsca w życiu. Czytając jak robią to bohaterowie samemu można się zainspirować.

• Wygrane w konkursie/recenzenckie
  • Od wydawnictw
  • @Blog
  • Od Wydawnictw/Autorów - Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Odzyskać nadzieję