Między wierszami

Okładka książki Między wierszami Tammara Webber
Okładka książki Między wierszami
Tammara Webber Wydawnictwo: Empik Go Cykl: Między wierszami (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Między wierszami (tom 1)
Between the lines
Empik Go
2022-04-14
2022-04-14

Na samym początku książka nie przekonała mnie do siebie. Proste dialogi, niezbyt wyszukane opisy. Miałam nawet myśl by zostawić książkę. Jednakże mam tendencję do tego, że po rozpoczęciu książki czytam ostatnie dialogi całej książki z ostatniej strony. I to co przeczytałam to nie było to, czego spodziewałam się po przeczytaniu pierwszych rozdziałów. Więc ja zdziwiona z ciekawością szybko czytałam dlaczego tak się właśnie podzieje. W skrócie banalna książka z początku przekształciła się w ciekawą opowieść.

Książka zdecydowanie na letnie,upalne wieczory. Szczerze spodobała mi się,pomimo banalności,która mogła przejąć tę książkę.

Główni bohaterowie to Reid Alexander młody aktor, który ma wystąpić w nowym filmie, współczesnej adaptacji „Dumy i uprzedzenia” oraz Emma Pierce, która będzie mu partnerować na scenie. Między młodymi gwizdami coś zaczyna iskrzyć, ale nic nie jest tak, jakby mogłoby się wydawać. W filmie gra także była dziewczyna Reida, którą coś łączy z innym aktorem – Grahamem. Jednak Grahama Douglasa ciągnie do… Emmy.

Historię tę mogliśmy poznać z dwóch stron: Reida i Emmy. Muszę przyznać, że rozdziały o Emmie bardziej mnie ciekawiły i nie mogłam się ich doczekać. Reid nie został moim ulubionym bohaterem. Jedynie mnie denerwował i ciągle drażnił swoim podejściem do życia, dziewczyn i wszystkiego.

Po opisie nie sądziłam też, że historia ta pójdzie w tą stronę i to mnie zaskoczyło i to na plus! Bo spodziewałam się czegoś innego. Pomimo iż mam mieszane uczucia do tej historii, to jednak skuszę się na drugą część, gdyż jestem ciekawa jak potoczy się dalej historia Emmy.

Na półkach: , , , , , , ,

Jestem zdziwiona. Pierwszy raz czytałam książkę, która zaskoczyła mnie w ten sposób. Bardzo lubię główną bohaterkę, która ma swoje zasady i ceni przyjaźń. Główny bohater natomiast jest typem chlopaka, którego nie mogę wytrzymać. Ale ogólnie książka ma uroczy wątek romantyczny i przedstawia różne poruszające relacje rodzinne.

Dobrze rozpinana książka. Jednak chyba nie dla mnie. Jakoś się z nią nie polubiłam.

Wow
Strona w którą poszła ta książka... Nie spodziewałam się. Bardzo mnie zaskoczyła. Fajnie pokazuje z jakimi problemami muszą mierzyć się młode gwiazdy. Świetna rozrywka. Polecam.

Wow

Książka do przeczytania, jednak nie zachwyca. Bohaterowie są denerwujący, naiwni i nieporadni. Emme i Grahama da się jakoś polubić, ale Reid to całkiem inna bajka. Jest aroganckim egoistą przeświadczonym o własnej doskonałości i od początku historii ma się go dość. Nie wiem jak poradzę sobie z dwoma ostatnimi częściami tej serii skoro autorka od początku zniechęca do jego postaci.

Z twórczością Tammary Webber spotkałam się już wcześniej za sprawą serii Kontury serca. "Między wierszami" może nie powaliło mnie na kolana, ale ta historia zdecydowanie coś w sobie ma i czytało mi się ją bardzo przyjemnie mimo, że to już od dawna nie mój przedział wiekowy.

Nie spodziewałam się zupełnie, że tak polubię Reida. Jego fragmenty czytało mi się zdecydowanie lepiej, mimo że jest strasznym palantem. A może właśnie dlatego. Myslę, że polubiłam go z tego samego powodu, z którego zapałałam wielkim uczuciem do Chucka z "Plotkary". Grzeczne dziewczynki w stylu Emmy mogą czasem zanudzić na śmierć. Do końca nie wiedziałam czy Reid się ogarnie czy zostanie tym, kim jest.

Nie można powiedzieć, żeby ta powieść była przewidywalna od początku do końca. Bo kto się spodziewał, że ona wybierze jego, a nie tego drugiego (staram się nie spoilerować)? Poza mną. Ja się spodziewałam, bo przeczytałam opisy następnych części. Trochę mi to popsuło frajdę z czytania, więc nie polecam tego robić.

Z Panią Webber poznałam się właśnie w tej pięknej historii.
Od bardzo dawna szukałam historii, gdzie zakończenie tak bardzo mnie rozczaruje w dobrym tego słowa znaczeniu.
Wszystkie uczucia, które były tutaj ukazane były tak realne, że czasami sama zazdrościłam ich Emmie.
Pokusa jaką jest sława i bogactwo zostalo bardzo fajnie pokazane.
Jeśli chcesz sięgnąć po książkę lekką, ale i trochę pouczająca, a czasami szokującą to właśnie ta pozycja.

Z Panią Webber poznałam się właśnie w tej pięknej historii.
Pokusa jaką jest sława i bogactwo zostalo bardzo fajnie pokazane.
Jeśli chcesz sięgnąć po książkę...

Zaczęło się naprawdę fajnie. Trochę takie stereotypowe new adult, ale mimo to mi się podobało. Jednak jakoś w połowie główny bohater zaczął mnie wkurzać, a całość stawała się coraz bardziej nudna. Fabuła była dość płytka, a niektóre rzeczy były aż za bardzo przerysowane. Po prostu takie nierzeczywiste, przez co historia była dziwna.

Nie była zła, raczej przeciętna. Szybko się ją czytało i miała kilka fajnych fragmentów, ale do ulubionych new adult na pewno nie należy.

Nie była zła, raczej przeciętna. Szybko...

• Romans
  • 2017