Autentyczny personal branding, czyli silna marka osobista w praktyce

Okładka książki Autentyczny personal branding, czyli silna marka osobista w praktyce Angelika Chimkowska
Angelika Chimkowska Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
poradniki
MT Biznes
2022-01-01
2022-01-01

Książka "Autentyczny personal branding" autorstwa Angeliki Chimkowskiej jest niezwykle wartościowym źródłem informacji dla każdego, kto pragnie skutecznie budować swoją markę osobistą. W obecnych czasach, gdzie konkurencja na rynku pracy i biznesie jest coraz większa, wykreowanie silnej marki osobistej staje się kluczowym elementem osiągnięcia sukcesu.

Jednym z najważniejszych punktów, które podkreśla autorka, jest strategiczne podejście do budowania marki osobistej. Przewodnik ten nie tylko pokazuje, jak zidentyfikować swoje unikalne cechy i wartości, ale również jak skutecznie je komunikować zarówno online, jak i offline. Autentyczność w tym procesie jest kluczowa, co jest podkreślane jako jeden z głównych czynników budujących zaufanie i reputację.

Chimkowska nie tylko przedstawia teorię, ale również dostarcza praktycznych narzędzi i wskazówek, które pozwalają czytelnikowi skutecznie wdrożyć strategię personal brandingową. Od diagnostyki osobowości marki po konkretny plan komunikacji w mediach społecznościowych, czytelnik znajdzie tu kompleksowe podejście do tematu.

Warto również podkreślić, że książka nie ogranicza się tylko do aspektów marketingowych czy sprzedażowych. Zajmuje się także zagadnieniami dotyczącymi zarządzania wizerunkiem w sieci, reagowania na krytykę oraz wykorzystywaniem narzędzi takich jak LinkedIn czy trendy modowe w kontekście budowania marki osobistej.

Dodatkowym atutem tej publikacji są wypowiedzi prawdziwych liderów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat roli marki osobistej w biznesie.

Podsumowując, "Autentyczny personal branding" to nieocenione źródło wiedzy dla każdego, kto pragnie świadomie budować swoją markę osobistą i osiągnąć sukces zarówno w karierze zawodowej, jak i biznesowej. Ta książka nie tylko inspiruje, ale również dostarcza praktycznych narzędzi, które można natychmiast wdrożyć w codziennej praktyce.

Jednym z...

Próbując określić gatunek książki to jest to suma trzech składowych:
1. Podręcznik
2. Świadectwo
3. Poradnik
Pierwsza część stanowi 50% książki i jest dogłębną analizą tematu marki osobistej.
Na tej podstawie Autorka prezentuje koncepcję wdrażania pracy nad marką osobistą z szeregiem ćwiczeń oraz wskazówek.
Pod koniec książki, pojawia się również kilka praktycznych informacji o linkedin oraz aplikacjach wspierających personal branding.

Zauważa się, że jest to kolejna pozycja książkowa autorki o zbliżonej tematyce. W związku z powyższym warto pochwalić, autorkę, za brak powtórzeń. Z drugiej jednak strony próba omawiania tej samej tematyki ze skróconymi informacjami sprawia wrażenie spłycania tematu.

Zdecydowanie na plus uznaję świadectwo Autorki, która odważnie formułuje tezy, nie boi się odniesień do Ewangelii i stara się pokazać spójność natury ludzkiej. Gratuluję.

Próbując określić gatunek książki to jest to suma trzech składowych:
1. Podręcznik
2. Świadectwo
3. Poradnik
Pod koniec książki, pojawia się również kilka praktycznych...

📘 Jak budować autentyczną markę osobistą w świecie LinkedInowych "szamanów❓
Wczoraj Szymon Negacz napisał świetnego posta z wnioskami i lekcjami jakie wyciągnął w ostatnich latach. Wsród nich było:
💡 "Marka osobista - uważam, że jej znacznie w budowie dużych firm będzie coraz większe".

Pisząc o marce osobistej - nie zapomnę spotkania z Angelika Chimkowska na LinkedIN Local w Piasecznie.
Autentyczna, pewna siebie z mnóstwem dobrej energii i wiedzy, którą wtedy mi wtedy przekazała. Nikogo nie grała, nikogo nie udawała, po prostu była sobą.

Podzielę się z Wami kilkoma ciekawymi myślami z Jej książki:

📌 W szczerych rozmowach z wieloma osobami o statusie człowieka sukcesu słyszę powtarzający się wątek: "a co jeśli napiszę merytoryczny post np. na LinkedIN i w komentarzu pojawi się kontrstanowisko osoby, która jest ekspertem i wyjdę na branżowego ignoranta?". W takich sytuacjach lubię mówić, że jeśli nasza konkurencja czyta pisane przez nas posty, to w pierwszej kolejności czas otworzyć szampana.

📌 Nie porównuj czyjejś sceny ze swoimi kulisami. Co to oznacza w praktyce? Jeśli zobaczysz w Internecie kogoś na scenie w chwili premiery, to nie frustruj się swoją rzeczywistością Prawdopodobnie porównujesz czyjąś scenę ze swoimi kulisami. Spróbuj dorysować cały backstage, który na pewno tam jest, ale nie został pokazany.

📌Metoda LATTE - jak wyjść z twarzą z kryzysowej sytuacji w Internecie:
💡Listen - wysłuchaj.
💡Acknowledge the problem - przyznaj, że jest problem.
💡Take the problem-solving action - podejmij działanie, aby rozwiązać problem.
💡Thank - podziękuj.
💡Encourage to return and explain what you've done - zachęć do kontynuowania relacji i wyjaśnij, co zrobiłeś.

I na koniec cytat dla perfekcjonistów:
📌 Różnica między dążeniem do mistrzostwa, a perfekcjonizmem jest jak różnica między krzesłem, a krzesłem elektrycznym.

Jeśli chcesz poznać szybkie sztuczki i triki, co robić by błyszczeć na LinkedIN - to NIE jest książka dla Ciebie.
Jeśli jednak chcesz krok po kroku zbudować autentyczną i wiarygodną markę osobistą - kup tę książkę, będziesz wielokrotnie do niej wracał(a).

📘 Jak budować autentyczną markę osobistą w świecie LinkedInowych "szamanów❓

Niezwykle praktyczna książka. Ogromnym plusem jest to, że odzwierciedla polskie realia. Nie jest kolejnym „cudownym poradnikiem amerykańskiego specjalisty”, tylko naprawdę przydatną i konkretną pozycją. Bez zbędnego przeciągania, lania wody. Polecam zaopatrzyć się w wiele kartek i pisadeł. Dla mnie to bardziej WorkBook niż book.

Książka praktyczna do bólu. Prawdopodobnie zmęczysz się po wykonaniu wszystkich zawartych tam zadań i ćwiczeń.

To co zyskasz to nie tylko pogłębioną świadomość kim jesteś, ale przede wszystkim dla kogo jesteś.

Dowiesz się jak pokonać perfekcjonizm czy syndrom oszusta w działaniach z zakresu personal brandingu.

Czytałam "Psychologię zmiany w życiu i biznesie" tej samej autorki i jestem jej fanką. Ta książka znowu łączy marketing, sprzedaż z praktyką, ale nie pomija ludzkiego wymiaru.

Dużo praktyki. No i sam model TOP OF jak dla mnie mocno otwierający oczy.

Czytałam "Psychologię zmiany w życiu i biznesie" tej samej...

Książka doskonała dla każdej osoby, która chce świadomie budować swoją markę osobistą. Znajdzie tam rady freelancer, ale również ekspert czy właściciel firmy.

Wszystko poparte wynikami badań, bo @Angelika Chimkowska w temacie personal brandingu robi doktorat, więc to nie są wywody kogoś kto nie wie o czym mówi.

Całość oparta na modelu TOP OF, więc jak chcesz czegoś co jest metodyczne, uporządkowane i pozbawione motywacyjnej papki to zdecydowanie wart sięgnąć po tą pozycję.

Całość oparta na modelu TOP OF, więc jak chcesz czegoś co...

Dla freelancera w sam raz.

Dla freelancera w sam raz.

• .2022
  • 2022 legimi
  • Poradniki/Odmień swoje życie
  • Wyzwanie 1 lipiec '22-31 grudzien'23
  • Styl/Moda

Dodaj cytat z książki Autentyczny personal branding, czyli silna marka osobista w praktyce