GDZIE JEST MAMA?

Okładka książki GDZIE JEST MAMA? Jaśmina Parkita, Malina Prześluga
Okładka książki GDZIE JEST MAMA?
Jaśmina ParkitaMalina Prześluga Wydawnictwo: Tashka literatura dziecięca
54 str. 54 min.
literatura dziecięca
Tashka
2022-01-01
2022-01-01
54 min.
dladzieci mama

Książka nie tylko dla dziecka ale i dla mamy. Czytałam ją z 5 letnią córką... nie róbcie tego przed snem bo wystawia zwłaszcza małego czytelnika na duże emocje. Myślę, że ważne emocje z którymi warto żeby dziecko się zmierzyło w takim "komfortowym" zaciszu domowych w objęciach mamy. Książka o tym, że mama potrzebuje trochę odpocząć od dzieci, spędzić czas sama opowiedziana oczami dziecka. Trochę mroczna, trochę smutna. Ilustracje zachowane w ciemnej tonacji podkreślając że temat nie będzie łatwy. Bardzo ważna książka o emocjach.

Wydawnictwo @tashkafika jest naszym ostatnim odkryciem. Coraz bardziej zachwycamy się każdą, kolejną książką Tashki, którą bierzemy w ręce.

Swoją przygodę z tym Wydawnictwem zaczynamy od "Gdzie jest mama?" To przecudownie zilustrowana, petycka baśń o opowiadająca o wyjątkowej więzi jaka łączy mamę i córkę.

Historia, którą przedstawiają nam Malina Prześluga oraz Jaśmina Parkita przypomina baśń. Znajdziecie w niej fantastyczne, kolorowe obrazy, pełne niedopowiedzeń i przenośni. Wszystko to sprawia, że "Gdzie jest mama?" to książka i dla dorosłych i dla dzieci.

Jej bohaterką jest Halina - 5 letnia dziewczynka, która pewnego dnia odkrywa, że jej mama ... zniknęła. To jawa czy sen? Halinka nie wie co jest prawdą, a co wytworem jej wyobraźni. Zwłaszcza, że po zniknięciu mamy świat Halinki dosłownie staje na głowie.

Dziewczynka przemierza różne miejsca, w których spodziewa się znaleźć mamę. Odwiedza zoo, las i płac zabaw. A każde z tych miejsc przypomina bardziej świat ze snów niż świat rzeczywisty.

Przeczytajcie tę bajkę koniecznie, choćby po to, by przekonać się, że żeby się odnaleźć, trzeba czasem się zgubić.

Historia, którą przedstawiają nam Malina Prześluga oraz...

Zobaczyłam tę książkę w bibliotece i do jej wypożyczenia zachęciły mnie i okładka, ale i imiona autorek - jest jakaś poezja w imionach Malina i Jaśmina. Ilustracje są naprawdę przepiękne. Co do treści, przesłanie jest spoko, ale miejscami wierszowana forma nie do końca mi odpowiadała, jakoś tak niezgrabnie wyszły niektóre fragmenty. Mimo to warto przeczytać.

Piękne ilustracje , bardzo fajna książka pisana w formie rymowanego wiersza , świetnie mi się ją czytało. No i poruszony bardzo ważny temat dla każdej mamy. Warto przeczytać każdemu dziecku

„Gdzie jest mama?” to oryginalna poetycka opowieść od Wydawnictwa Tashka. Autorka Malina Prześluga przypomina w niej o relacji mamy - dziecko. To relacja, która na zawsze zmienia życie człowieka i tak naprawdę zdajemy sobie z tego sprawę po fakcie. 😊 Bohaterką opowieści jest kilkuletnia Halinka, która pewnego dnia budzi się i nie może znaleźć w domu mamy. Od tego momentu można powiedzieć, że cały cały jej świat stanął na głowie, przecież mama jest zawsze centrum świata dziecka. Dziewczynka pyta taty, czy nie widział mamy, ale on nie potrafi jej odpowiedzieć. Halinka rusza zatem na poszukiwanie mamy. Odwiedza po kolei znane sobie miejsca - plac zabaw, zoo, las, czy uda jej się odnaleźć mamę i jak to możliwe, że ona zaginęła? 👶 Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/08/gdzie-jest-mama.html

„Gdzie jest mama?” to przepiękna pod każdym względem opowieść.

Jej główną bohaterką jest pięcioletnia Halinka, której w niewiadomych okolicznościach zaginęła mama. I nawet tata delektujący się w kuchni poranną kawą nie potrafi odpowiedzieć córce na pytanie, gdzie ona mogła się podziać. W jednej krótkiej chwili cały świat małej Halinki został wywrócony do góry nogami, stanął sobie na głowie, a nawet częściowo przewinięto go na lewą stronę. Dziewczynka nie zwleka ani chwili i wyrusza zupełnie sam na poszukiwania. W końcu zna bardzo wiele miejsc, które jej mama uwielbia. Być może będzie w którymś z nich?

Malina Prześluga na kartach swej najnowszej książki przedstawiła historię po pierwsze o niesamowitej odwadze małego dziecka, zdobywaniu pewności siebie i uczeniu się samodzielności. Po drugie o bezgranicznej tęsknocie za osobą najbliższą sercu każdego z nas, czyli mamą i wreszcie o potrzebie bycia od czasu do czasu w zupełnej samotności. Bo każdemu należy się krótka chwila wytchnienia od codzienności.

Bajka napisana wierszem w mojej ocenie nabiera bardziej baśniowego charakteru. Jest nieco refleksyjna, może odrobinę nostalgiczna, bardzo tajemnicza. Przecudne ilustracje są pełne szczegółów niczym zakamarków, sekretnych miejsc, w których być może schowała się utęskniona mama. Polecam więc dzieciom i mamą tą jedyną w swoim rodzaju lekturę. Ona w sposób szczególny cieszy oczy, bo pochodzi z „naszego podwórka”. A to w dwójnasób może napawać nas dumą.

„Gdzie jest mama?” to przepiękna pod każdym względem opowieść.

To jedna z piękniejszych książek dla dzieci, jakie miałam w rękach. Zarówno ze względu na treść, jak i na szatę graficzną. Dla samej ilustratorki idzie dziesięć gwiazdek. To piękna historia o dbaniu o siebie. Mentalnie. Książka jest napisana wierszem. Co prawda wiersz ten nie dorównuje Tuwimowi czy Brzechwie, ale wart jest uwagi. Tym bardziej, że treść jest naprawdę ważna. I te ilustracje.... Cudo!

• Wyjątkowe
  • Wyzwanie Lubimy Czytać 2022
  • Dziecko
  • Biblio
  • Posiadam książkę

Dodaj cytat z książki GDZIE JEST MAMA?