Arbuz i Pchełka czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę

Okładka książki Arbuz i Pchełka czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę
Malina Prześluga Wydawnictwo: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Arbuz i Pchełka czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
2020-12-01
2020-12-01

Okładka książki Lenio z Góry Deli Meli. Straszny kibelek Malina Prześluga, Robert Romanowicz
Ocena 8,0
Lenio z Góry D... Malina Prześluga, R...
Okładka książki Lenio z Góry Deli Meli - Sam się ubiera Malina Prześluga, Robert Romanowicz
Ocena 7,0
Lenio z Góry D... Malina Prześluga, R...
Okładka książki Dziób w dziób Malina Prześluga, Robert Romanowicz
Ocena 7,4
Dziób w dziób Malina Prześluga, R...

Książka fajnie się zapowiadała, zgodnie z opisem oczekiwałam wspaniałej podróży po Wielkopolsce. Jednak z każdą stroną było gorzej, a uprawianie polityki w książkach dla dzieci to dla mnie przekreśla zupełnie taką pozycję. Wolałabym poczytać dziecku o zabytkach, o ciekawych miejscach a nie o obecnej sytuacji w kraju. Nie polecam.

Opowieść Maliny Prześlugi zabiera małych i dużych w towarzystwie Arbuza oraz Pchełki w całkowicie bezpieczną podróż po Wielkopolsce. Autorka prowadzi nas w miejsca doskonale wszystkim znane, jak i te bardziej tajemnicze zakątki naszego regionu. Dzięki niej mamy okazję przespacerować się po Ostrowie Lednickim, zajrzeć do Muzeum Arkadego Fidlera w Puszczykowie, wziąć udział w festiwalu jarocińskim, czy też poznać historię niegdyś królewskiego miasta Pyzdry. Wędrówkę po Wielkopolsce umilają nam dość niecodzienni dwaj przewodnicy. Są nimi pies o imieniu Pchełka i Arbuz, mała rezolutna świnka morska. Choć książka ta powstała z myślą o dzieciach, może okazać się również doskonałą lekturą dla dorosłych czytelników. To inspirująca publikacja ze świetnymi ilustracjami Alicji Kocurek. Wybierzcie się zatem wraz z dwoma przesympatycznymi jej bohaterami w wyprawę po pięknej Wielkopolsce – naszej małej ojczyźnie, bo naprawdę warto.

Dodaj cytat z książki Arbuz i Pchełka czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę