Mamy dla Mamy, tom II. Macierzyństwo. Jak to się teraz robi?

Okładka książki Mamy dla Babci i Dziadka 1200 kobiet, Barbara Falenta oraz 1200 kobiet
Mamy dla Babci... 1200 kobiet, Barbar...
Okładka książki Mamy dla Mamy, tom I. Ciąża – jak się przygotować na życiową rewolucję? 1200 kobiet, Barbara Falenta oraz 1200 kobiet
Mamy dla Mamy,... 1200 kobiet, Barbar...

Fajna pozycja, świetnie wprowadza w tematy związane z rodzicielstwem. Rozdziały są krótkie i w podstawowym stopniu wprowadzają w tematy, ale nie ma się co dziwić, skoro w jednej książce poruszonych jest aż tyle aspektów - zdrowie, psychologia, rozwój, emocje, relacje pomiędzy rodzicami, praktyczne rozdziały (świetny rozdział o wyborze drugiego fotelika samochodowego) itd. Jak na jedną książkę, to ogrom wiedzy. Teraz przynajmniej wiem, ile tego jest!

Książkę określiłabym jako Wielką Encyklopedię Macierzyństwa. Znajdziesz tu informacje o wszystkim, ale nie w przytłaczającej ilości. Akurat tyle, aby mieć pojęcie, że takie coś w ogóle istnieje, a szczegółów można sobie poszukać gdzieś indziej. Książka z serii tych, która odpowiada na pytania kłębiące się w głowach przyszłych mam, pojawiające się nierzadko "w nocy o północy", kiedy to budzi się człowiek z myślą "co powinnam zrobić, gdyby...". Jeśli miałabym wybrać jedną książkę o macierzystwie i polecić przyjaciółce, byłaby to właśnie ta pozycja.

Dużo informacji "na start". Jeśli chcemy dalej rozwinąć temat trzeba sięgnąć głębiej, do innych pozycji. Miejscami mnie "straszyła", aczkolwiek porusza naprawdę wiele kwestii, zatem polecam podejść na spokojnie. :)

Po przeczytaniu książek jestem totalnie rozczarowana. Chciałam pogłębić wiedzę przed pojawieniem się dziecka. Książka jest chaotyczna, mam wrażenie,że w kółko czytam o tym samym
Karmienie piersią pojawia się co chwilę. Poza tym tom || opisuje chyba sposób wychowania dzieci przez który „dzisiejsze” dzieci są tak bardzo niegrzeczne i okrutne w stosunku do społeczeństwa. Dałam 5 gwiazdek bo idzie w niej znaleść coś pozytywnego,ale jak dla mnie strata czasu i pieniędzy. Nie polecam

Świetna kontynuacja i dość obszerna.
Jednak mimo wszystko nie znalazłam nic na temat ząbkowania

Świetna kontynuacja i dość obszerna.
Jednak mimo wszystko nie znalazłam nic na temat ząbkowania

Garść przydatnych porad dla świeżo upieczonych rodziców. Zwłaszcza tych, którzy totalnie nie spodziewali się co ich czeka. Proponuje zacząć czytać już w ciąży, zaraz po 1 tomie.

To jedna z pierwszych książek dot. rodzicielstwa, po które sięgnęłam i to był dobry wybór. To nie jest typowy poradnik, gdzie autor/ka na 300 stronach pisze na jeden temat (np. karmienie piersią). To jest kompendium wiedzy, w którym jest 150 rozdziałów - każdy jest krótki i przekazuje najważniejsze zagadnienia z danego obszaru (psychologii, zdrowia, żywienia, dietetyki, pedagogiki - zarówno dot. dziecka jak i matki!). Autorkami są ekspertki z danego obszaru, które są również mamami (cudowne połączenie!). Mi ta forma bardzo odpowiada - dzięki niej mogłam zdobyć podstawową wiedzę na tak wiele tematów. O wielu z nich nawet bym nie pomyślała, gdyby nie ta książka.
Polecam również ojcom - z pewnością bardzo docenią krótką i konkretną formę tekstów.

Porusza dużo ważnych tematów.
Każdy rozdział to 1-3 strony, o każdym można by było napisać książkę.
Wolałabym ten czas poświęcić na pozycję szczegółowo omawiająca dany temat.
Na plus, że można się spotkać z jakimś zagadnieniem i pogłębić wiedzę.

Porusza dużo ważnych tematów.
Każdy rozdział to 1-3 strony, o każdym można by było napisać książkę.
Wolałabym ten czas poświęcić na pozycję szczegółowo omawiająca dany temat.
Na plus, że można się spotkać z jakimś zagadnieniem i pogłębić wiedzę.

Życzę wszystkim mamom, żeby trafiły na te książki! Przeczytałam 1 i 2 tom, dziadkowie też dostali swoją wersję i jestem bardzo wdzięczna za to, że ta książka powstała, są w niej odpowiedzi na większość moim pytań i wątpliwości!

Hej, właśnie zaczęłam czytać też drugi tom Mamy dla Mamy i już teraz wiem, że będzie dobrze! Jestem dopiero kilka rozdziałów w głąb, ale już czuję, że to to samo 'mięso', co w pierwszym tomie - pełno wartościowych treści. Ta książka jest napakowana wiedzą, ale podana w takim strawnym, przystępnym sposób, że naprawdę się w niej zanurzam i cieszę się każdym rozdziałem​1.

Nawet moja rodzina dostała prezent - książkę dla dziadków z tej samej serii. Teraz wszyscy się uczymy razem i jest to naprawdę ciekawe doświadczenie. Wydawnictwo Mamy dla Mamy zatroszczyło się więc o naszą całą rodzinę na czas pojawienia się nowego członka rodziny ;)

Cieszę się, że mam cały zestaw książek. Zaoszczędziły mi mnóstwo czasu, nerwów i pieniędzy! Nie muszę już wszystkiego googlać i czytać, bo mam wszystko w jednej książce.

Moim zdaniem te książki są za tanie w porównaniu do wiedzy, którą z nich zdobywam. Zaoszczędzone pieniądze wydałam na wyprawkę ;) Profit! Dziękuję Mamy dla Mamy!

• Poradniki

Barbara Falenta oraz 1200 kobiet Mamy dla Mamy, tom II. Macierzyństwo. Jak to się teraz robi? Zobacz więcej