Tolkien. Mit i łaska

Tłumaczenie: Agnieszka Kuciak
Wydawnictwo: W drodze
Tolkien. Il mito e la grazia
83-7033-449-0
Snoopy

Nowatorska interpretacja pisarstwa Tolkiena, która zyskała światowy rozgłos i uznanie. Autor wykazuje, że Tolkien czerpał inspiracje zarówno z legend Północy, jak i katolickiej teologii, a elementy religijne są źródłem samych opowieści oraz wykorzystywanej w nich symboliki. Tolkienowska pasja pisarska w dużej mierze wynika z przekonania, że Ewangelia jest najwspanialszą opowieścią.

Nanatei | 2013-06-26
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Ciekawa pozycja skupiona na umysłowości i duchowości Profesora. Bazując na bogatych materiałach źródłowych, autor pokrótce analizuje drogę życiową Tolkiena, odtwarza jego sposób myślenia, szczególną uwagę poświęcając fascynacjom lingwistycznym, mitologicznym, głębokiej wierze katolickiej, poglądom filozoficznym i stosunkowi do współczesności. Wszystko to ma swoje odzwierciedlenie w twórczości Tolkiena, nic nie jest pozostawione przypadkowi. Lektura bardzo przyjemna, tchnąca swego rodzaju ciepłem.

zendurix | 2013-01-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Tolkien

Świetna książka wyjaśniająca nieznane mi dotąd aspekty powieści tokiena

mweronika | 2016-12-01
Vanad25 | 2016-09-04