Przewodnik po świecie Narnii

Tłumaczenie: Anna Gogolin
Wydawnictwo: Wydawnictwo Franciszkanów "Bratni Zew"
Il mondo di Narnia
978-83-7485-070-4
religia
Philip

Opowieści z Narnii to jedna z najbardziej klasycznych dwudziestowiecznych książek, wielka baśń, która podbiła serca Czytelników w każdym wieku, fantastyczne opowiadanie, będące jednocześnie niezwykle wyrazistym wyłożeniem chrześcijańskiego credo autora, C.S. Lewisa. Symbolika i tematy podejmowane w Opowieściach z Narnii oferują nam głębokie doświadczenie duchowego poszukiwania i okazję do...

Symbolika i tematy podejmowane w Opowieściach z Narnii oferują nam głębokie doświadczenie duchowego poszukiwania i okazję do refleksji o wartościach etycznych i religijnych, skłaniają współczesnego człowieka do nowego, odważnego poszukiwania dobra, piękna i prawdy.

Książka ta pragnie przybliżyć Czytelnikowi niezwykłego pisarza i jego najsłynniejsze dzieło, pragnie zachęcić go do odkrywania zawartych w sadze tematów, znaczeń i wartości, stając się małym przewodnikiem dla wszystkich badaczy tego pełnego skarbów świata – świata Narnii.

źródło opisu: Wydawnicto Franciszkanów Bratni Zew

źródło okładki: Wydawnicto Franciszkanów Bratni Zew

Turniquet 92 | 2015-04-15

Udana moim zdaniem książka będąca przewodnikiem po świecie wykreowanym przez C.S. Lewisa, dzięki tej książce można zobaczyć to wszystko "od środka" i dowiedzieć się co stanowiło bodziec dla autora do stworzenia świata Narnii, myślę, że to dobra pozycja dla fanów " Opowieści z Narnii" a ja korzystałam z niej w liceum tworząc prezentacje na maturę, moim tematem była współczesna fantastyka i opieralam się m.in na dziełach C.S.Lewisa, w tym przypadku książka ta również okazała się jak najbardziej przydatna:-) Gdyby ktoś, coś, kiedyś i do czegoś, to jak najbardziej polecam:-p

DżejEr | 2016-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2016

Próba ukazania kontekstów, w których można rozpatrywać Opowieści z Narnii właściwie się autorm udała. Momentami denerwowało mnie nadmierne przytaczanie nieodzownego przy twórczości Lewisa problematyki dzieł Tolkiena pomimo tego, że tego drugiego uwielbiam. Niemniej jednak książka była ciekawa i autorom udało się rzucić trochę inne światło na cykl Opowieści z Narnii, przynajmniej w moim przypadku.

Anita | 2016-08-30
Basia | 2015-01-04