Tolkien: Księga pamiątkowa: Studia o spuściźnie literackiej

Tolkien: a celebration
83-7298-276-7
literaturoznawstwo, esej
Snoopy

Zbiór artykułów mających uczcić wspaniałą spuściznę literacką J.R.R. Tolkiena i duchowe wartości, które znalazły się u podłoża stworzonego przezeń Śródziemia. "Tolkien. Księga pamiątkowa" zawiera osobiste wspomnienia George'a Sayera i Waltera Hoopera, i wiele fascynujących tekstów autorów takich jak Stephen Lawhead, badających źródła inspiracji i cele najważniejszych utworów Tolkiena. Wśród omawianych zagadnień są m.in.: "Poczucie czasu we »Władcy Pierścieni«", "Tolkien: Mistrz Śródziemia" i "Lewis, Tolkien i mit chrześcijański". Teksty te stanowią nieoceniony wgląd w tajemnicę kreatywności Tolkiena, a ich głównym tematem jest katolickie "tło" twórczości tegoż pisarza. Jego utwory są odczytywane przez pryzmat doktryny chrześcijańskiej, albo też służą jako punkt wyjścia do szerszych rozważań na temat rozmaitych aspektów chrześcijaństwa.

Haydr | 2016-10-06
Przeczytana: 2016 rok