Lato zepsucia: Pojętny uczeń

Stephen King Wydawnictwo: Albatros kryminał, sensacja, thriller
Albatros
2021-06-23
2021-06-23

Okładka książki Mroczna Wieża - Rewolwerowiec: Bitwa o Tull Peter David, Robin Furth, Stephen King, Michael Lark
Mroczna Wieża ... Peter David, Robin ...
Okładka książki Lśnienie w ciemności. Dla uczczenia dwudziestolecia Lilja’s Library Clive Barker, P. D. Cacek, Ramsey Campbell, Richard Chizmar, Brian Keene, Jack Ketchum, Stephen King, Stewart O'Nan, Edgar Allan Poe, Kevin Quigley, Bev Vincent
Lśnienie w cie... Clive Barker, P. D....
Okładka książki Talizman Stephen King, Peter Straub
Talizman Stephen King, Peter...

Genialny pomysł - oprawca staje się ofiarą ,by potem odzyskać wcześniejszą moc , niezdrowa ciekawość staje się faktycznie pierwszym stopniem do piekła, zło zostaje obudzone w niewinnej z pozoru grze. W pierwszej części czuć wyraźnie potencjał interpretacyjny i głębię pomysłu. Potem treść staje się bardziej psychologiczno-psychiatryczna i mniej zaskakująca. Jednak pomysł "igrania ze złem" i "budzenia uśpionego zła" jest mistrzowski.

Audiobook.
Całkiem fascynujące opowiadanie, lektor naprawdę super ale przede wszystkim to King miał świetny pomysł i wykonaniu też wiele niemożna zarzucić. Oceny może nie dałem zbyt wysokiej ale siódemka była moim zdaniem najbardziej trafna.
Opowiadanie należy do tomu ,, Cztery pory roku''.
Polecam.

Audiobook.
Opowiadanie należy do tomu ,, Cztery pory roku''.
Polecam.

Odkrywanie dawnych tajemnic i przeszłość, zawsze kładzie swój cień na teraźniejszość i przyszłość. Tak też było w historii Tedd'a, rozgrzebywanie tajemnic z czasów II Wojny Światowej i historii jednego z wielu oprawców w niemieckich obozach zagłady zniszczyło życie wielu ludziom. Obudziło skrywane psychopatyczne zachowania i doprowadziło do śmierci wielu niewinnych osób. Utwory Kinga zawsze mają w sobie coś nieokreślonego, przyciągającego i mrocznego - tak samo było i w tym przypadku.

Wysłuchałem audiobooka w świetnej interpretacji pana Zapasiewicza. Lektura momentami przytłaczająca mocnymi opisami, ale pokazująca prawdę o człowieku i tym jakie zachowania mogą się ujawniać.

Wstyd przyznać, ale to moje pierwsze spotkanie z S.Kingiem. Pozycja wciągnęła mnie. Polecam.

bardzo ciekawy thriller psychologiczny, te krótkie formy Kinga bardzo mi się spodobały

Dawno nic nie wywołało we mnie tyle niepokoju co ta książka.

Dawno nic nie wywołało we mnie tyle niepokoju co ta książka.

Przerażająca wizja wyciągania na pierwszy plan tego co najgorsze tkwi w człowieku

Zazwyczaj nie lubię thrillerów opartych na wydarzeniach z czasów wojny, ale tutaj całość nie przytłacza, książkę bardzo dobrze się czyta.

• Audiobooki
  • Stephen King