Star Wars. The Mandalorian. Sezon 2

Okładka książki Star Wars. The Mandalorian. Sezon 2 Joe Schreiber
Okładka książki Star Wars. The Mandalorian. Sezon 2
Joe Schreiber Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Cykl: The Mandalorian - adaptacje powieściowe (tom 2) fantasy, science fiction
The Mandalorian - adaptacje powieściowe (tom 2)
Star Wars: The Mandalorian Season 2 Junior Novel
Wydawnictwo Olesiejuk
2022-04-27
2022-04-27
Krzysztof Kietzman

Książka przyjemna. Szybko się czyta. Dla nieznających serialu może być niejasna. Natomiast jest idealną pozycją dla przypomnienia sobie serialu.

Streszczenie serialu, idealne jako przypominajka przed kolejnym sezonem.

Streszczenie serialu, idealne jako przypominajka przed kolejnym sezonem.

5 tylko ze względu na Wydawnictwo Olesiejuk, robiące fenomenalną robotę z prozą Star Wars w Polsce. Książka to streszczenie drugiego sezonu "The Mandalorian". Podczas lektury ma się nawet wrażenie, że niektóre momenty były lepiej wyeksponowane w serialu (pojedynek Ahsoki z Władczynią, szarża Luke'a Skywalkera przeciwko plutonowi mrocznych szturmowców) niż na kartach powieści. Pochwalić trzeba jednak ładne wydanie (zdjęcia z serialu na końcu książki) oraz tłumaczenie.

Strata czasu.

Strata czasu.

Kontynuując gwiezdnowojenną pasę, dziś zajmiemy się kolejną książką od wydawnictwa Olesiejuk, czyli „The Mandalorian. Sezon 2” autorstwa J. Schreibera w tłumaczeniu Krzysztofa Kietzmana. Jest to młodzieżowa adaptacja drugiego sezonu serialu „The Mandalorian”, który niedługo będzie można w końcu obejrzeć w naszym kraju.

Opis jest dość krótki i enigmatyczny, ale ci, którzy już oglądali serial, będą doskonale wiedzieć, czego się spodziewać. Dostajemy tutaj bowiem lekko ponad 200 stron, które są praktycznie 1:1 przeniesieniem tego, co widzimy na ekranie, na kartki. Jeśli spodziewacie się więc rozbudowy i pogłębienia emocjonalnego postaci, to tego tu nie dostaniecie. Wręcz niektóre sceny zostały pominięte lub opisane bardzo skrótowo. Każdy odcinek serialu streszczony jest w około 4-6 rozdziałach, a całość można przeczytać na spokojnie w dwie godziny, bo styl autora jest bardzo prosty i dostosowany do młodszych odbiorców, akcja za to wręcz momentami pędzi.

Dla kogo jest to więc książka? Dla fanów, do kolekcji na półkę, żeby wesprzeć wydawnictwo. Dla osób, które mają w rodzinie dzieci i chcą je wprowadzić w uniwersum. Ewentualnie dla kogoś, kto chce sobie przypomnieć na szybko fabułę sezonu, na przykład przed kolejnym.

Książka jest bardzo ładnie wydana i dodatkowo zawiera z tyłu zamieszczone zdjęcia z serialu na śliskim papierze z podpisami. Młodsi fani będą raczej zadowoleni, mogąc je pooglądać. No i na pewno są miłym dodatkiem.
Tak samo jak do wydania, nie ma do czego się przyczepić do tłumaczenia. Wypadało bardzo naturalnie i nie trafiłam na jakieś potknięcia. Nie znalazłam w tekście też żadnych literówek, ale przyznaję się, że też specjalnie jakoś ich nie szukałam.

Jeśli czytaliście adaptację pierwszego sezonu, to doskonale wiecie, czego się spodziewać. Nie mogę powiedzieć, że polecam tę książkę, lub nie. Wszystko zależy od tego, czego od niej oczekujecie.

Opis jest dość krótki i enigmatyczny, ale ci, którzy...

• Star Wars
  • Star Wars Kanon
  • (rodzaj) dziecięca/młodzieżowa
  • 0 ZDC SW
  • FANTASTYKA (kosmos, technika, przyszłość)
  • =Uniwersum STAR WARS=

Dodaj cytat z książki Star Wars. The Mandalorian. Sezon 2