Maul: Lockdown

7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Maul: Lockdown
Star Wars
angielski

Joe Schreiber, autor znajdujących się na liście bestsellerów New York Timesa "Star Wars: Death Troopers", przedstawia dalsze losy bohaterów zeszłorocznej powieści "Darth Plagueis". W historii o zemście i przetrwaniu, osadzonej przed Mrocznym Widmem, Darth Plagueis i Darth Sidious wysyłają swego adepta Dartha Maula na tajną misję, by zinfiltrował przestępcze imperium działające wewnątrz Cog Hive Seven. Jest to ukryte więzienie przepełnione najgroźniejszymi ze złoczyńców galaktyki. Maul musi się zmierzyć z największymi łajdakami i szumowinami w pojedynkach gladiatorów na śmierć i życie, jednocześnie wykonując tajemne zadania swego mistrza. W misji tej liczy się jedynie zwycięstwo, które wywrze zemstę Sithów na Zakonie Jedi.

źródło opisu: gwiezdne-wojny.pl

źródło okładki: gwiezdne-wojny.pl

Tomasz Błaszczak | 2017-01-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Star Wars

Naprawdę szkoda, że Amber nie zdążył wydać tej książki w Polsce, bowiem z pewnością zdobyłaby ona dużo fanów... warto jednak sięgnąć po jej oryginalne wydanie.
Powieść przedstawia misję Dartha Maula, który zostaje wysłany do specjalnego więzienia. W tej zamkniętej placówce swoją bazę operacyjną założył gangster, który za sprawą swoich wpływów może namieszać w galaktyce i Sidiousowi nie podoba się, że ktoś inny także może poruszać pionkami na galaktycznej planszy. Misja Maula jest jasna - wyeliminować zagrożenie dla Sithów.
Powieść ta skupia się na przedstawieniu Dartha Maula, czyli jednej z najciekawszych postaci z uniwersum. Poznajemy treningi pod okiem mistrza, jak również jego nieugięty charakter oraz pragmatyczne podejście do życia. Więzienie, w którym jest on zamknięty, jest jednocześnie areną do krwawych pojedynków, w których o wielkie stawki grają hazardziści z całej galaktyki, co znacząco utrudnia zadanie, tym bardziej że Maul szybko staje się w nim czempionem...
Nawet...

Ignatius | 2016-10-19