Dom przy Hope Street

978-83-247-0492-7
miłość, tragedia, rodzina
foolosophy

Inne wydania

Dla Lizy i Jacka Sutherlandów życie było łaskawe. W ciągu 18 lat małżeństwa stworzyli ciepły, szczęśliwy dom z piątką dzieci, ich kancelaria prawnicza świetnie prosperuje. Jest radosny poranek Bożego Narodzenia, dzieci cieszą się z prezentów od Mikołaja, nic nie zapowiada tragedii. I oto Jack, który na chwilę opuszcza dom, ginie w tragicznych okolicznościach. Liz zostaje sama, załamana, z piątką zdruzgotanych nieszczęściem dzieci. Czy znajdzie w sobie dość siły, by podołać wszystkim obowiązkom, jakie na nią spadły? Tym bardziej, że los nie szczędzi jej kolejnych ciosów.

Rose92 | 2014-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Kolejna prawdziwa książka, na której absolutnie się nie zawiodłam. Czułam emocje zrozpaczonej bohaterki oraz jej dzieci. Powieść napisana z łezką w oku, oczywiście do przewidzenia na końcu, co nie umniejsza jej wartości. Kto lubi twórczość Danielle Steel, na pewno nie zawiedzie się na tej przejmującej historii. Polecam, gorąco polecam.

Arleta | 2015-05-19
Przeczytana: 19 maja 2015

Książka na jeden wieczór czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie według mnie :) . Historia prawdziwa która może zdarzyć się gdzieś obok nas . Pokazuje jak trudno pogodzić się z utratą ukochanej osoby oraz jak trudno pokochać od nowa . Polecam warto przeczytać .

Karola18 | 2014-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2014

Liz i Jack to bardzo szczęśliwe małżeństwo. Mają piątkę dzieci i razem prowadzą kancelarię. Ich życie jest wspaniałe aż do świątecznego poranka gdy Jack zostaje zastrzelony w kancelarii.
Liz musi poradzić sobie z przeciwnościami losu.
Czy przystojny doktor odmieni życie młodej wdowy? Czy dzieci mu na to pozwolą?
Książka " Dom przy Hope Street" odmieniła mój pogląd o twórczości Daniel Steel.
Książę szybko i z przyjemnością się czyta. Bohaterowie są normalnymi ludźmi z problemami a nie wyidealizowanymi postaciami, dla których życie to pasmo sukcesów.
Polecam.

betina360 | 2013-04-09
Na półkach: Przeczytane, 2013, Steel
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Jak to w zyciu gdy traci sie osobe najblizsza wszystko sie zmienia i nie mozna sie pogodzic z tym co czeka nas wszystkich.Bo na smierc nikt z nas nie jest gotowy.Jednak czas leczy najgorsze rany i po wielu chwilach smutku i goryczy w zyciu glownej bohaterki pojawia sie milosc ktora daje radosc i wiare ze czeka jeszcze jakas przyszlosc niosaca i te dobre chwile.Ksiazka daje nadzieje i pokrzepia .

Klaudia95 | 2015-10-27
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 października 2015

Liz i Jack Sutherlandowie mieli wszystko: świetnie prosperującą kancelarię prawniczą, piątkę dzieci, atmosferę miłości i dom do którego miło się wraca. A poza tym byli zwyczajną, przeciętną rodziną.

Kiedy Jack zostaje postrzelony i umiera, Liz zostaje sama z piątką dzieci. Na początku trudno jest się jej pozbierać, dzieciom również. Jednak czas leczy rany i zmienia wszystko.

Kiedy Bill wkracza w życie Liz, ona ożywa; jest radosna, uśmiechnięta, chętnie wychodzi z nim na spotkania. Po pewnym czasie oboje zdają sobie sprawę, że to nie jest przelotny romans. Tylko prawdziwe uczucie.

Czy to uczucie przetrwa? Jak koniecznie chcecie wiedzieć to sięgnijcie po tę książkę. Ze swojej strony dodam, że nie żałuję tych paru dni spędzonych przy tej książce.

Sylwia | 2013-01-30

Ciepła, wzruszająca opowieść o podróży od żałoby po jej kres.
Warto ją przeczytać, nie trąci zbytnim sentymentalizmem, jest prawdziwa sama w sobie i bardzo pouczajaca.

Joana | 2013-05-03
Przeczytana: 15 kwietnia 2013

Sięgnęłam po tę książkę z dwóch powodów, po pierwsze pasuje idealnie do moich wyzwań czytelniczych „Pod hasłem” i „Z półki”, w których wytrwale biorę udział. Po drugie książki Daniele Steel to swego rodzaju sentymentalny powrót do czasów Joanny nastolatki. Kiedyś bowiem przyszedł taki moment gdy znudziły mi się już książki dla dzieci czy młodszej młodzieży i wtedy sięgnęłam do biblioteczki mojej mamy, gdzie Daniel Stell królowała. Zatem można śmiało powiedzieć, że jej powieści to był mój krok w dorosłą literaturę a kunszt literacki tej autorki tylko pogłębił moją miłość do książek.
„Dom przy Hope Street” to historia bardzo szczęśliwej siedmioosobowej rodziny. Lizy i Jack Sutherlandowie, małżonkowie z osiemnastoletnim stażem, piątką wspaniałych dzieci oraz świetnie prosperująca kancelarią prawnicza wiodą wręcz usłane różami życie. Zatem obraz przepięknego świątecznego poranka nawet w najmniejszym stopniu nie przygotowuje nas do nadchodzącej tragedii. Życie Lizy nagle staje do góry...

Eldunari | 2015-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Wymęczyłam się z tą książką i gorąco jej NIE polecam.
Nie dajcie się zwieść tytułowi – „Dom przy Hope Street” niewiele ma wspólnego z nadzieją. Jest raczej jej przeciwieństwem. Przez połowę stron główna bohaterka zalewa się łzami, a każda, nawet najbardziej prozaiczna czynność opisywana jest z drobiazgowością do tego stopnia, że kilka razy autorce zdarza się powtarzać informację, którą już nam przekazała (ten powalający styl pozostaje do ostatniego zdania w książce). Owszem, zgadzam się z opinią, że wartością literatury jest ukazywanie prawdy o życiu, ale to też trzeba umieć robić! Dotyczy to w szczególności historii o wielkich tragediach i bohaterach starających się podnieść na nogi po nagłym pogromie.
O Danielle Steel nasłuchałam się swego czasu wiele dobrego, niestety - srodze się zawiodłam. Oczekiwałam wciągającego, żywego języka, a dostałam zwykłą papkę, jaką może stworzyć dobry z języka polskiego uczeń gimnazjum (nie ubliżając uczniom gimnazjum – byłam jednym z nich i wiem,...

bloodyvilis | 2014-10-10

Ciekawa fabuła, czyta się ją z łatwością.
Idealna historia na jesienne wieczory
lub na dłuższą podróż w pociągu. :)

Suza | 2013-01-27
Przeczytana: 19 stycznia 2013

krople-szczescia.blogspot.com/2013/01/d-steel-dom-przy-hope-street.html

Na tą książkę trafiłam przy okazji przeglądania domowej biblioteczki. Już od dawna planowałam sięgnąć po którąś z powieści pani Steel, więc chętnie skorzystałam z okazji.
Liz i Jack wiedli życie, którego niejedno małżeństwo mogłoby im pozazdrościć. Satysfakcjonująca praca, szczęśliwa, kochająca rodzina, świetnie dogadujące się ze sobą dzieci. Po prostu sielanka. Tak to już jednak w życiu bywa, że przez pewne wydarzenia wszystko może się wywrócić do góry nogami. Tak było i w tym przypadku. Trudno się dziwić, że śmierć męża była dla Liz szokiem. Nagle została sama (nie licząc gosposi) z piątką dzieci i bez Jacka jako wspólnika w pracy. Co ją teraz czeka? Czy udźwignie to wszystko, co spadło na jej barki? Czy da radę sama poprowadzić kancelarię? Czy będzie potrafiła znów pokochać?

Rodzinie Sutherlandów może się wydawać, że śmierć Jacka to koniec świata, jednak życie toczy się dalej. Ostatecznie trzeba zacząć...