Złota klatka

Tłumaczenie: Martyna Chomiuk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klokan". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Alpress
80-7362-321-0
Wiola-M

W wieku 42 lat Lisa Hofmayer przybywa wraz z mężem do Afryki. Czuje się tam niepotrzebna i samotna. Wtedy poznaje Davida, bogatego Afrykanina. Jej życie całkowicie się zmienia, gdy zostaje jego 33 żoną. W swojej nowej rodzinie, składającej się z 48 żon i 76 dzieci, odnajduje poczucie bezpieczeństwa i szczęście, którego nigdy wcześniej nie zaznała. Wkrótce rodzi się jej córka Choga, która wraz...

Wkrótce rodzi się jej córka Choga, która wraz ze swoim licznym rodzeństwem spędza beztroskie dzieciństwo w haremie ojca. Gdy powoli staje się kobietą, jej życie zamienia się w koszmar. Ojciec w bezlitosny sposób decyduje o losie dziewczyny i wbrew jej woli wydaje ją za mąż za dużo starszego mężczyznę. Mąż brutalnym traktowaniem próbuje wymusić na niej uległość.

Jak w tej sytuacji ma się zachować Lisa? Bezczynnie przyglądać się tragedii córki, czy złamać zasady panujące w haremie i pomóc jej w ucieczce?

niebieska85 | 2014-07-18

Niesamowita poruszajaca historia kobiety trafiajacej w afrykański klimat.Pragnienie zostania zoną bogatego medrca sekty zostaje ustawiona w hierarchii zon i zmuszona do czynnosci ktore jej sie nie meicily w głowie.Próbuje znaleźć ukojenie w pracy na afrmie choc nie bylo to latwe zajecie.W czasie życia we hremie poznaje mnóstwo drastycznych prawd o żonach i zwiazkach.Książka znakomicie przedstawia probe walki z nieuleczalnymi lub tez nieznanymi przez nich chorobami przenoszonymi drogą płciową jaką jest AIDS.Nosicielem był ojciec ktory sa nigdy nie zachorował jednynie ejgo żony rodzac mu chore dzieci ktore potem umierały z niewiadomych przyczyn.nie da sie ukryć ze ograniczone mozliwosci dot,higieny iz dobywania lekarstw przynoszą tak wiele ofiar ktore sa nawet nieswiadome tego ze niosą ze sobą smierć.Brak dostepu do biezacej wody problemy wewnatrz klanu potegują cierpienie bohaterki.Zwiazki kaziorcze rowniez powodowały mnozenie sie chorób genetycznych nad ktorymi nie mieli kontroli...

szudoku | 2011-07-04
Na półkach: Przeczytane, Orient
Przeczytana: 04 lutego 2011

Na prawdę poruszająca opowieść pełna obrazowych opisów.

kinga130 | 2010-11-16

Polecam Rewelacyjna!!!

jotgol | 2015-06-08

Przepiękna i bardzo wzruszająca książka. Pokazuje życie i obyczaje panujące w haremie, więzy pomiędzy matką i córką oraz radzenie sobie z problemami mniejszymi i większymi tzn. z poważną chorobą. Polecam gorąco

Katarzyna | 2011-04-19
Przeczytana: sierpień 2010

Cudowna opowieść o życiu kobiety w Afryce u boku bogatego i wpływowego męża, w haremie, kiedy historia kończy się totalną epidemią i chorobami wenerycznymi, wstrząsnęła mną.

asia8892 | 2012-05-29
Przeczytana: 28 maja 2012

Niesamowita i wciągająca! Przeczytałam jednym tchem. Doskonale wprowadza w życie kobiet z nigeryjskiego haremu.

pasjonatka | 2016-11-08
iwonas | 2016-08-11