Złota klatka

Tłumaczenie: Martyna Chomiuk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klokan". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Alpress
80-7362-321-0
Wiola-M

W wieku 42 lat Lisa Hofmayer przybywa wraz z mężem do Afryki. Czuje się tam niepotrzebna i samotna. Wtedy poznaje Davida, bogatego Afrykanina. Jej życie całkowicie się zmienia, gdy zostaje jego 33 żoną. W swojej nowej rodzinie, składającej się z 48 żon i 76 dzieci, odnajduje poczucie bezpieczeństwa i szczęście, którego nigdy wcześniej nie zaznała. Wkrótce rodzi się jej córka Choga, która wraz...

Wkrótce rodzi się jej córka Choga, która wraz ze swoim licznym rodzeństwem spędza beztroskie dzieciństwo w haremie ojca. Gdy powoli staje się kobietą, jej życie zamienia się w koszmar. Ojciec w bezlitosny sposób decyduje o losie dziewczyny i wbrew jej woli wydaje ją za mąż za dużo starszego mężczyznę. Mąż brutalnym traktowaniem próbuje wymusić na niej uległość.

Jak w tej sytuacji ma się zachować Lisa? Bezczynnie przyglądać się tragedii córki, czy złamać zasady panujące w haremie i pomóc jej w ucieczce?

niebieska85 | 2014-07-18

Niesamowita poruszajaca historia kobiety trafiajacej w afrykański klimat.Pragnienie zostania zoną bogatego medrca sekty zostaje ustawiona w hierarchii zon i zmuszona do czynnosci ktore jej sie nie meicily w głowie.Próbuje znaleźć ukojenie w pracy na afrmie choc nie bylo to latwe zajecie.W czasie życia we hremie poznaje mnóstwo drastycznych prawd o żonach i zwiazkach.Książka znakomicie przedstawia probe walki z nieuleczalnymi lub tez nieznanymi przez nich chorobami przenoszonymi drogą płciową jaką jest AIDS.Nosicielem był ojciec ktory sa nigdy nie zachorował jednynie ejgo żony rodzac mu chore dzieci ktore potem umierały z niewiadomych przyczyn.nie da sie ukryć ze ograniczone mozliwosci dot,higieny iz dobywania lekarstw przynoszą tak wiele ofiar ktore sa nawet nieswiadome tego ze niosą ze sobą smierć.Brak dostepu do biezacej wody problemy wewnatrz klanu potegują cierpienie bohaterki.Zwiazki kaziorcze rowniez powodowały mnozenie sie chorób genetycznych nad ktorymi nie mieli kontroli...

Weltowa | 2017-06-30

Książka "Złota klatka" to autobiografia Chogi Reginy Egbemy. Autorka urodziła się w 1976 roku w Nigerii, w mieście Lagos. Przez szesnaście lat mieszkała na farmie i w haremie ojca. Po zawartym małżeństwie przeprowadziła się z powrotem na farmę. Tam była molestowana przez swego męża. Po jakimś
czasie z pomocą matek postanawia uciec.
Powieść ta jest bardzo poruszająca. Przedstawia ona inną kulturę. Pokazuje czytelnikowi przez co musi przechodzić młoda dziewczyna. W książce zawarte są jej obawy. Można zauważyć, że z czasem gdy Choga dorasta, zaczyna coraz bardziej nie rozumieć panujących tam zasad. Kobieta zawsze stara się
postępować zgodnie z wolą bożą. Jest osobą głęboko wierzącą.
Przedstawiona jest tutaj również matczyna miłość. Lisa robi wszystko, aby tylko jej córkę spotkało w życiu jak najmniej cierpienia. Zaś dla Chogi nie liczy się to, że jej dziecko jest owocem gwałtu. Kocha je ponad życie. Książkę przyjemnie
się czyta. Akcja rozwija się powoli. Czytelnik może nadążyć nad...

paula | 2017-07-19
Przeczytana: czerwiec 2017

skończyłam czytać tylko dlatego, że zawsze kończę każdą książkę, ale... słów brak... jeśli to prawdziwa historia to ręce opadają i już bez komentarza... nie mówiąc o błędach w druku - niedopuszczalne! Ogólnie jestem zdegustowana, strata czasu.

szudoku | 2011-07-04
Na półkach: Przeczytane, Orient
Przeczytana: 04 lutego 2011

Na prawdę poruszająca opowieść pełna obrazowych opisów.

kinga130 | 2010-11-16

Polecam Rewelacyjna!!!

jotgol | 2015-06-08

Przepiękna i bardzo wzruszająca książka. Pokazuje życie i obyczaje panujące w haremie, więzy pomiędzy matką i córką oraz radzenie sobie z problemami mniejszymi i większymi tzn. z poważną chorobą. Polecam gorąco

Katarzyna | 2011-04-19
Przeczytana: sierpień 2010

Cudowna opowieść o życiu kobiety w Afryce u boku bogatego i wpływowego męża, w haremie, kiedy historia kończy się totalną epidemią i chorobami wenerycznymi, wstrząsnęła mną.

asia8892 | 2012-05-29
Przeczytana: 28 maja 2012

Niesamowita i wciągająca! Przeczytałam jednym tchem. Doskonale wprowadza w życie kobiet z nigeryjskiego haremu.

justynka1987 | 2017-07-19
Limonka | 2017-04-23