Moja prawda

Okładka książki Moja prawda Rina Dark, K.E. December
Okładka książki Moja prawda
Rina DarkK.E. December Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2024-02-28
2024-02-28

Okładka książki Słodkie zapomnienie Rina Dark, K.E. December
Słodkie zapomn... Rina Dark, K.E. Dec...
Okładka książki Jesienna nadzieja Rina Dark, K.E. December
Jesienna nadzieja Rina Dark, K.E. Dec...

1999

Kolejny bardzo ciekawy romans mafijny, który trafił w moje ręce.
Historia jest o tyle ciekawa, że główna bohaterka nie wie, że trafiła do mafijnej rodziny.
A zaczęło się wszystko w szpitalu, gdzie Valentina pomogła starszemu panu a on z wdzięczności zaproponował jej pracę w swoim domu.
To był kiedyś jej rodzinny dom, który musiała opuścić po śmierci rodziców. Teraz rozbudowany w niczym nie przypomina tego starego.
Teraz mieszka tu nie tylko starszy pan ale też równiez jego siostrzeniec Lorenzo, który od samego początku okazuje jej niechęć i na każdym kroku to podkreśla.
Od nienawiści do miłości jeden krok tak też jest w tej
powieści. Dla mnie zbyt szybko się to wydarzyło i niestety nie poczułam tej chemii między bohaterami. Za to pikantnych scen mamy pod dostatkiem.
Mamy też i drugi pełen humoru romans staruszka z sąsiadką.
Powieść może się podobać, bo nie jest jednostajna. Są tajemnice, zdrada bliskiego przyjaciela, walka o mafijne przywództwo, nieporozumienia między kochankami.
Czekam na kolejny mafijny romans tego autorskiego duetu, bo ten wyszedł im bardzo dobrze.

Kolejny bardzo ciekawy romans mafijny, który trafił w moje ręce.

Valentina tuż po narodzinach trafia pod opiekę dziadków, bowiem jej mama zmarła, a ojciec niekoniecznie chciał się nią zajmować. W wieku dziesięciu lat znów traci najbliższych. Dziadkowie giną w wypadku samochodowym, a Valentiną musi się zająć jej ojciec. Niestety mężczyzna jest wobec niej oschły i daje jej odczuć, że jest w jego życiu zbędnym balastem. Dziewczyna żyje wychowywana przez nianie, a gdy jest starsza jest pozostawiona sama sobie. Ojciec na każdym kroku daje jej odczuć, że jest nikim. Dziewczyna to znosi, ale do czasu. W wieku dwudziestu trzech lat ucieka z domu i postanawia odwiedzić Toskanię, miejsce w którym była szczęśliwa z dziadkami. Jej dom nie przypomina już tego, w którym mieszkała. Trafia na dawną sąsiadkę i dzięki niej poznaje pewnego starca, któremu pomaga. Giuseppe, ów staruszek, z wdzięczności proponuje dziewczynie pracę: dziewczyna ma się nim opiekować. Kobieta nie chce, jednak kwota, którą starzec proponuje, przekonuje ją. Nie przypuszcza, że w domu seniora spotka wnuka, Lorenzo. Mężczyzna pała niechęcią do kobiety. Czy Valentina wytrzyma pod jednym dachem z wnukiem seniora?

Dziś przedstawiam romans mafijny, który jest połączeniem pióra dwóch autorek. Motywy, które tu są przedstawione to enemies to lovers oraz age gap. Akcja toczy się na pięknych ziemiach włoskich. Niewątpliwie urokliwą tutaj postacią być dziadek Lorenzo. Dodawał do tej historii szczypty humoru i umiał pokazać, że ma dystans do samego siebie.

Główne postacie, Valentina i Lorenzo dogryzali sobie kiedy tylko mogli. Tutaj to mężczyzna był bardziej wrogo nastawiony niż kobieta, jednak ani różnica wieku, ani pozycja zawodowa, ani nawet przeszłość mężczyzny, nie były przeszkodą do tego, by wybuchło między nimi uczucie. Dla mnie zbyt szybko się to wydarzyło i niestety nie poczułam tutaj tej chemii między bohaterami. Jednak co muszę zaznaczyć, gorące sceny były tu obecne 🔥.

Książka nie powaliła mnie może na kolana, ale absolutnie też nie była nudna (co zresztą widać, bo książkę przeczytałam w jakieś cztery godziny). Napisana naprawdę w przyjemny sposób i fajną, dużą czcionką - co ja uwielbiam. Tu historia toczy się z perspektywy Valentiny i szkoda, że nie została też pokazana od tej męskiej strony. Czego możecie się tu jeszcze spodziewać? Jak to w mafijnych historiach bywa, tak i tu będzie czyhające niebezpieczeństwo, wróg idący po trupach do celu, zdrada, śmierć i druga szansa. Ta historia to idealna propozycja dla kogoś, kto potrzebuje takiej szybkiej historii na raz. Mogę ją wam polecić 🙂.

K.E. December i Rina Dark ponownie udowadniają, że we dwie potrafią stworzyć niesamowitą historię w której miłość i niebezpieczeństwo splatają się w niezwykły sposób. Ich najnowsza powieść, Moja prawda, toczy się w świetle mafijnego świata, gdzie bohaterowie stają w obliczu przeciwności losu, a ich uczucie staje się jedynym promieniem nadziei.

Valentina, uciekając przed mrocznymi cieniami przeszłości, powraca do miasteczka swojego dzieciństwa, szukając schronienia i spokoju. Nieoczekiwane spotkanie z aroganckim i nieprzyjemnym Lorenzem, wnukiem starszego pana, prowadzi do niespodziewanej propozycji pracy, a także do narodzin między nimi fascynującej więzi.

Autorki mistrzowsko kreują bohaterów, nadając im autentyczność, głębię i niezwykłą charyzmę. Valentina to silna i niezależna kobieta, która odważnie stawia czoła swoim demonom przeszłości, podczas gdy Lorenzo, choć arogancki, kryje w sobie ukrytą delikatność i tęsknotę za prawdziwą miłością. Losy ich miłości przeplatają się z napięciem, intrygami i zdradami rodzinnych tajemnic, tworząc niezwykle wciągającą i emocjonującą opowieść.

To również historia pełna napięcia, tajemnic i niebezpieczeństwa, które czytelnika wciąga od pierwszych stron. Motywy age gap i hate love nadają opowieści dodatkowej głębi i emocjonalności, podczas gdy sceny erotyczne rozpalają zmysły, sprawiając, że trudno oderwać się od lektury.

'Moja prawda' to niezapomniana podróż przez świat miłości, zemsty i przeznaczenia, która zostawia czytelnika z wypiekami na twarzy i pragnieniem więcej.

Valentina, uciekając przed...

MOJA PRAWDA
@k.e.december_autorka
@rina_dark__
@waspos

Romans mafijny, lubicie, czytacie?

"Wy i te wasze popierdolone zasady! Jak tak można?! Jesteście przesiąknięci mrokiem, nie macie w swoim wnętrzu ani grama światła?"

Valentina od dziecka miała pod górkę. Wychowywana przez dziadków, którzy zginęli w wypadku samochodowym kiedy Valentina miała 10 lat. Nie mając wyboru, musiała zamieszkać z ojcem, z którym nigdy nie miała dobrego kontaktu. W wieku 23 lat raz na zawsze postanawia zostawić swoje dotychczasowe życie i zacząć od początku w miejscu, w którym czuła się najbardziej kochana. To tutaj pewien staruszek proponuję jej pracę.
Nie mając zbyt dużego wyboru, decyduje się ją podjąć,nie spodziewając się jak bardzo jej życie się teraz zmieni.

Romans mafijny mogłoby się wydawać że jest tego całe mnóstwo, ale ten jest troszeczkę inny, bardziej wyjątkowy, a to za sprawą wyjątkowych bohaterów. Już od pierwszych stron polubiłam Val, która widać, że jest silną kobietą, ale pojawił się również ktoś kto mnie ogromnie irytował. Obie autorki bardzo dobrze się spisały, stworzyły bohaterów w bardzo realny sposób, z silnymi charakterami, a takie osobowości bardzo lubię. Uwaga, sceny erotyczne mają w sobie nutkę pikanterii, także polecam czytelnikom 18+.Gdybym miała wskazać słabe strony to troszkę nie pasowało mi zakończenie. Szkoda że autorki troszkę bardziej nie rozwinęły życia Val w NYC, bohaterka zbyt szybko się poddała jego woli , gdyż jej charakter nie wskazywał na taką uległość.
Przyznam się Wam po cichutku, że moje serce skradł Giuseppe, musicie poznać tego staruszka.
Podsumowując muszę powiedzieć , że autorki wykonały świetnie swoją pracę i porwały mnie w stworzony przez siebie świat.
Być może dacie im szansę i porwą również Was, a ja czekam na kolejną książkę, którą stworzy ten duet.

MOJA PRAWDA
@k.e.december_autorka
@rina_dark__
@waspos

Romans mafijny, lubicie, czytacie?

„Moja prawda” to nie jest tylko kolejny zwykły romans mafijny. Dzięki wątkom takim jak opieka nad starszą osobą i powrót do rodzinnego domu z dzieciństwa zyskuje pewnego rodzaju powiew świeżości w kategorii dark romance. Początkowo jeden z bohaterów (nie będę zdradzać kto konkretnie, bo książka jest krótka, więc w zasadzie wszystko byłoby spoilerem) bardzo mnie denerwuje robiąc głównej bohaterce huśtawkę emocjonalną, jednak wraz z rozwojem akcji, coraz bardziej wkręciłam się w tę historię i nie mogłam się od niej oderwać. Pojawia się też pewien plot twist, a w zasadzie to nawet dwa, które mnie zszokowały, takiego obrotu spraw się nie spodziewałam 😱. Jednocześnie wątki poboczne, tak jak uczestniczący w nich bohaterowie są super opisane i rozbudowane w baaaardzo ciekawy sposób. Dzięki temu cała historia jest wielowymiarowa i naprawę wciągająca.
Serdecznie Wam polecam tę książkę, tylko pamiętajcie, że zawiera spicy sceny 18+.

Współpraca reklamowa

Kolejna ciekawa książka która trafiła w moje ręce.
Tym razem dostałam romans mafijny z wątkiem hate-love, nutką pikanterii i tajemnicami, które mogłam odkrywać śledząc losy bohaterów.

Valentina to młoda dziewczyna, która postanawia zacząć wszystko od nowa. Ucieka od toksycznego ojca i wraca do jedynego miejsca w którym naprawdę czuła się szczęśliwa - miasteczka w którym mieszkała jako dziecko.
I mimo, że miejsce to nie jest już takie jak kiedyś to tam odnajduje na nowo spokój i szczęście. Po drodze jednak czeka ja wiele wyzwań i trudności, które będzie musiała pokonać.

Lorenzo to wyniosły apodyktyczny dupek i wnuk nowego pracodawcy Valentiny. Intrygujący, przystojny i tajemniczy, a jednocześnie tak cholernie irytujący i wkurzający do granic możliwości.

Jego relacja z Valentiną to od początku walka i ciągle przytyki. Jednak jak to mówią kto się czubi ten się lubi.
Z czasem wzajemna niechęć przeradza się w coś nad czym oboje nie będę potrafili zapanować mimo różnicy wieku jaka ich dzieli.

Czy dwoje ludzi z różnych światów ma szanse na miłość i szczęście? Czy doświadczony mężczyzna i dziewczyna u progu dorosłego życia z bagażem doświadczeń i bolesna przeszłością mają szanse zbudować coś trwałego i pięknego? Czy w brutalnym mafijnym świecie jest miejsce na uczucia?

O tym musicie przekonać się sami?
Ja gorąco polecam wam tę książkę bo zdecydowanie jest ona intrygująca i wciągająca, rozpalająca zmysły, przyprawiająca o wypieki na twarzy, zaskakująca i trzymająca w napieciu. Taka w której nieoczekiwane zwroty akcji niejednokrotnie przyprawiały moje serce w nierównomierny rytm i wywołały zdumienie malujące się na twarzy.

Bohaterowie zostali ciekawie wykreowani i wzbudzali we mnie cała masę emocji. Szczególnie Lorenzo, który nie raz podniósł mi ciśnienie swoim zachowanie w stosunku do Valentiny i dziadka Giuseppe. Swoją drogą ten starszy Pan zyskał moją najwiekszą sympatię i nie raz rozbawił mnie do łez😂 Koniec końców jednak i Lorenzo się zrehabilitował i zaskarbił moją sympatię.

"Moja prawda" to jedna z tych książek, którą przeczytałam jednym tchem. Przerzucałam strony niecierpliwie pragnąc poznać skrywane przez bohaterow tajemnice. Dowiedzieć się co się jeszczcze wydarzy. Zobaczyć jak potoczy się relacja Lorenza i Valentiny. Czy pokonają wszystkie przeszkody, które staną im na drodze? Czy uchronią siebie i bliskich przed zagrożeniem jakie na nich czyha? Dostałam odpowiedzi na piętrzące się w mojej głowie pytania. Teraz czas na was kochani😍

Kolejna ciekawa książka która trafiła w moje ręce.

"Moja prawda" jest romansem mafijnym napisanym przez duet pisarski K.E. December i Rinę Dark. Nie pamiętam, abym czytała coś z tego gatunku stworzonego przez dwie autorki. Tym bardziej byłam ciekawa efektu. Historia rozgrywająca się na kartach książki wciągnęła mnie od pierwszej strony. Wielokrotnie byłam zaskakiwana przez niespodziewane zwroty akcji.

Z parą głównych bohaterów Valentią i Lorenzo nie można się nudzić. Ich cięte riposty i przekomarzanki sprawiały, że niejednokrotnie doprowadzali mnie do wybuchu śmiechu. Pojawiły się też momenty wzruszenia.

"Pragnęłam wstać, przytulić się do niego i już nigdy nie wypuścić, ale strach przed ponownym zranieniem był zbyt silny."

Wyobrażacie sobie sytuację, kiedy własny ojciec Was nie akceptuje? Doświadczyć uczucia odrzucenia... to musi bardzo boleć. Jednak Valentina postanawia wziąć życie we własne ręce i sama o siebie zawalczyć.

Mamy tu motyw age gap ze sporą różnicą wieku. I tu pojawia się Lorenzo sprawiający wrażenie gbura. To zły, niebezpieczny, pewny siebie, zdystansowany, a przy tym przystojny facet. To kim się stał, ukształtowały go wydarzenia z przeszłości. Czy zatem zabójca może pokochać? Jeśli tak, jakie poniesie konsekwencje?

W trakcie lektury mnoży się wiele pytań. Kto jest zdrajcą, a kto przyjacielem? Czy raz podjęta decyzja może ulec zmianie? A wokół tego wszystkiego intrygi, tajemnice, walka o władzę i poświęcenie.

- Jest wiele gorszych rzeczy niż śmierć. Czasami śmierć jest ukojeniem."

Jak już wspominałam wyżej, fabuła aż skrzy od humoru. W dużej mierze ma to miejsce za sprawą Giuseppe, którego ogromnie polubiłam. Człowiek już niemłodego wieku, a w niektórych sytuacjach... Nawet nie spodziewałam się, że moja wyobraźnia aż tak poszaleje... No, ale jeśli chcecie wiedzieć, o co mi chodzi, to już musicie sami to sprawdzić. Jest też kilku innych bohaterów, którzy również zdobywają naszą sympatię. I oczywiście czarne charaktery, zwłaszcza jeden, który przyprawia o dreszcze na ciele.

"Moja prawda" to pełna emocji historia, w której autorki zabiorą Was do serca mafii - Włoszech. Czujecie ten klimat? Czy Valentina skruszy zimne serce Lorenzo? Ciekawi? W takim razie zapraszam do lektury.

Z parą głównych...

💙 RECENJZA 💙

Znacie twórczość autorek ?

Ucieka od ojca potwora, powrót do miasta w którym spędziła dzieciństwo i nowe znajomości!

K.E December i Rina Dark w swojej najnowszej powieści! Miałam okazję poznać już wcześniej ten autorski duet i wiedziałam, że z przyjemnością sięgnę po ich kolejne dzieło. O czym jest książka " Moja prawda " ? O silnej młodej kobiecie, która postanawia zrobić kroku do przodu w swoim życiu i przestać żyć pod dyktando ojca. Za sprawą niefortunnych zdarzeń poznaje uroczego staruszka, który proponuje jej pracę. Razem z przeprowadzką do jego domu, będzie musiała znosić również jego wnuka. Dwa ogniste i wybuchowe charaktery, którzy nie potrafią odpuścić swoich racji, do tego dochodzi piekielne pożądanie, słowne potyczki i nagminne robienie sobie na złość. Autorki zafundowały nam ostrą przejażdżkę emocjonalną niczym jak na prawdziwym rollercosterze. Książka napisana miękkim i lekkim stylem co powoduje, że czyta się ją bardzo szybko. Fabuła pędzącą w naturalnym tempie bez braku czasu na nudę. Czyta się ją z zainteresowaniem i z niecierpliwością do wielkiego finału. Ja bardzo polecam, bo spędziłam się z nią bardzo miły czas.

💙 RECENJZA 💙

Znacie twórczość autorek ?

Romans mafijny z perspektywy bohaterki, która w ten świat wchodzi przypadkowo.

Valentina ucieka z domu przez ojca. Wraca do rodzinnego miasta, gdzie poznaje w przezabawny sposób starszego pana, który od razu proponuję jej nietypową pracę. Dziewczyna wkracza do jego domu i poznaje jego wnuków.

Książka bardzo przyjemna, spędziłam z nią miło dzień i czytało mi się ją bardzo lekko. Lecz zabrakło mi tutaj mafii. W książce nie znajdziemy perspektywy bohatera, przez co książka skupia się na uczuciach nie na mafijnych pogróżkach. Oczywiście pojawiają się momenty niebezpieczeństwa, ale jest to chwilowe. Bardziej opisałabym to gorący romans erotyczny, ponieważ erotyki w książce nie brakuje. Jest jej wiele i napisana zmysłowo. Mamy również na początku niechęć bohaterów do siebie. Co daje nam śmieszne dialogi i momenty z ich udziałem. A do tego starszy dziadek sypie takimi tekstami, że można się w książce pośmiać. Również dużym plusem dla mnie to jest, że bohaterka książki jest autorką i końcówka książki bardzo mnie zaskoczyła. Bardzo fajny wymyślony Pomyśl i dziewczyny super go przelały na papier. I myślę, że mało mafii tej książce jest ona plusem. I warto sięgnąć po książkę, bo podczas czytania można się zrelaksować z pewnością.

Romans mafijny z perspektywy bohaterki, która w ten świat wchodzi przypadkowo.

- Jest wiele gorszych rzeczy niż śmierć. Czasami śmierć jest ukojeniem."

23- letnia Valentina z każdym dniem ma coraz bardziej dosyć życia pod jednym dachem z ojcem, który nie okazuje jej żadnych pozytywnych uczuć. Jedynego czego doświadczała to okrucieństwo. Pewnego dnia szala goryczy się przelewa i Val ucieka z domu i powraca do rodzinnego miasteczka Cortona w Toskanii, gdzie spędziła szczęśliwe dzieciństwo. Jej głównym celem jest znalezienie pracy i rozpoczęcie nowego życia. Wtem ma miejsce zdarzenie, dzięki któremu dziewczyna poznaje staruszka Giuseppe, który w ramach za pomoc oferuje jej pracę. Valentina zgadza się, nie zdając sobie sprawy co czeka ją pod dachem starszego pana. Tam bowiem czeka ją niemiła niespodzianka w postaci aroganckiego i irytującego wnuka Giuseppe, Lorenza, który nie kryje swojego niezadowolenia z faktu, iż dziadek zatrudnił Val, bez wcześniejszej konsultacji z nim. Jednakże kto się czubi, ten się lubi. Między Val, a Lorenzem zaczyna rozwijać się uczucie, lecz brak zaufania i niedopowiedzenia potrafią zniszczyć w jednej chwili, a wszystko to owiane będzie niebezpieczeństwem, które czyha za rogiem.

"Moja prawda" to wciągająca i zaskakująca historia młodej dziewczyny, która by odnaleźć szczęście, znalazła się w samym środku rodzinnych porachunków. Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, nie tylko ci pierwszoplanowi. Mowa tu oczywiście o dziadku 🤭. Staruszek od samego początku wzbudził we mnie sympatię, te jego dwuznaczne teksty były zabawne, szczególnie wtedy, gdy zawstydzał nimi biedną Val 😂. Kolejną postacią drugoplanową, którą polubiłam był Luigi. Sarkastyczny ale i oddany ochroniarz. I tu mam pytanie. Drogie autorki dlaczego tak go potraktowałyście 🥺? Jedyna pociecha w tym, że będzie kolejna część, która będzie jeszcze bardziej interesująca. Jestem ciekawa jak Stefano wybranie z sytuacji w którą sam się wpakował. Polecam

• Do kupienia
  • DNF
  • Erotyk / Gorący romans
  • 01/10

Dodaj cytat z książki Moja prawda