Duchowość zdrowa emocjonalnie.

Okładka książki Duchowość zdrowa emocjonalnie. Peter Scazzero
Okładka książki Duchowość zdrowa emocjonalnie.
Peter Scazzero Wydawnictwo: Szaron religia
religia
Emotionally Healthy Spirituality
Szaron
2020-01-01
2020-01-01

"Chrześcijańska duchowość może być zabójcza, gdy nie powiąże się jej ze zdrowiem emocjonalnym."

"Duchowość zdrowa emocjonalnie" Peter Scazzero

😔Jak często spotykacie chrześcijan co do których macie wrażenie "coś tu jest nie tak"? Zachowują się, reagują jakby: byli niedowartościowani, mieli poczucie odrzucenia, doświadczyli jakiejś traumy dzieciństwie. Coś musiało się stać, że w taki sposób się zachowują. Mogą doświadczać czegoś niezwykłego na uwielbieniu, ale wewnątrz mogą być tak naprawdę wrakiem człowieka.

Peter Scazzero zabiera czytelnika w podróż przez emocje, uczucia, relacje do dojrzałości emocjonalnej, a owocem tego jest zdrowa duchowość.

🌿Dużą część tej książki zajmuje nieustannie przypominanie czytelnikowi o konsekwencjach jakie wynikają z bagatelizowania w życiu chrześcijanina swoich emocji i uczuć.

Peter nie pozostawia na sobie suchej nitki. Ubolewa nad swoimi błędami i głupotami, które popełnił oraz uczy czytelnika jak tych błędów uniknąć, a w konsekwencji żyć odrobinę szczęśliwszym życiem.

⭐Duchowość zdrowa emocjonalnie była najpierw wdrożona w życie, a dopiero potem spisana.

⭐W książce znajdziecie cytaty z dzieł ojców, doktorów Kościoła. To okazja do rozszerzenia wiedzy😃

⭐Na końcu książki autor dodaje swoją adaptację "Ignacjańskiego rachunku sumienia"(sama korzystałam z niego wiele razy😉).

⭐Jako dodatek autor definiuje zdrowie emocjonalne i kontemplacyjną duchowość. To krótkie podsumowanie, które pomoże Wam zdefiniować to co się w Was dzieje.

Polecam tą książkę wszystkim chrześcijanom i nie tylko. Nie można być dojrzałym duchowo człowiekiem, pozostając niedojrzałym emocjonalnie.

"Duchowość zdrowa emocjonalnie" Peter Scazzero

Do połowy bardzo bogata w doświadczenia autora, świadectwo coraz głębszego spojrzenia w siebie, w swoje uczucia i relacje z innymi - oczywiście w kontekście życia człowieka wierzącego w Jezusa, a nawet lidera New Life Fellowship Church. Dla katolików ta pierwsza część i wiele wniosków na pewno będą ciekawe. Momentami (zwłaszcza w drugiej części książki) jednak wypływa na wierzch, jak się wydaje powszechna w kręgach tzw. wolnych kościołów, nieznajomość katolickiej tradycji duchowej, takiej jak Liturgia Godzin, świętowanie niedzieli, rachunek sumienia - które dla autora były ważnymi odkryciami.

Książka zdecydowanie dla osób wierzących, którzy chcą zajrzeć w głąb siebie i odkryć istotne elementy, które wpływają na naszą emocjonalność i duchowość. Jak najbardziej polecam przeczytać.

• TBR religijne - 2023/24
  • Chrześcijaństwo
  • Przerwa na kawę
  • .. priorytetowo!
  • Domowa biblioteczka

Dodaj cytat z książki Duchowość zdrowa emocjonalnie.