Nie za blisko, nie za daleko

Okładka książki Nie za blisko, nie za daleko Anna Maria Pudełko AP, Judyta Pudełko PDDM
Okładka książki Nie za blisko, nie za daleko
Anna Maria Pudełko APJudyta Pudełko PDDM Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła religia
religia
Edycja Świętego Pawła
2021-01-01
2021-01-01

Okładka książki Komunikacji można się nauczyć Piotr Kwiatek OFMCap, Anna Maria Pudełko AP
Komunikacji mo... Piotr Kwiatek OFMCa...
Okładka książki Dialog Serc. Rozważania wezwań Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa Jerzy Jastrzębski, Anna Maria Pudełko AP
Dialog Serc. R... Jerzy Jastrzębski,&...
Okładka książki 365 dni w rytmie psalmów Piotr Kwiatek OFMCap, Anna Maria Pudełko AP
365 dni w rytm... Piotr Kwiatek OFMCa...

Przepiękna książka o relacjach między kobietami. Podejście dwóch sióstr, (które są nie tylko siostrami ze zgromadzenia, ale też rodzonymi) pozwala spojrzeć na opowieść o Rut z dwóch perspektyw. Dostajemy zarys historyczny i informacje, które pozwalają zrozumieć panujące ówcześnie zasady oraz interpretację duchową i nauczanie na podstawie relacji Rut i Noemi.
Doskonała lektura dla kobiet, które zmagają się z problemami w relacjach z innymi kobietami w swoim życiu.

Doskonała...

Na przykładzie biblijnej Księgi Rut z niezwykłą delikatnością i wyczuciem pochylamy się nad relacjami, zwłaszcza kobiecymi. Analizujemy zachowania, gesty, postawy Rut i Noemi, odnajdując w nich piękny wzór do budowania relacji we własnym życiu. Odkrywamy, że ani osaczenie ani chłodny dystans nie pomoże we wzajemnym zrozumieniu, a kluczem do dobrych relacji jest nie tylko miłość, ale i pokora.
Głębokie przemyślenia zostały okraszone Słowem Bożym z Ksiegi Rut oraz przepięknymi ilustracjami. Książka jest doskonałym pomysłem na świąteczny prezent- może pomoże uzdrowić jakąś trudną relację?

Nie zdradzę tajemnicy, jeśli powiem, że od wielu lat uwielbiam Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła @edycja_swietego_pawla
Gdy tylko jestem w Częstochowie, swoje kroki kieruje najpierw do Kaplicy Matki Bożej, a potem zazwyczaj do księgarni Edycji 🥰 Wydania książek, książeczek, "perełek" cieszą i serce i oko.

Świetna książka wyjaśniająca historię biblijnej Rut. Jest to bardzo dobra podstawa do nauki budowania relacji damsko-damskich właśnie na podstawie tej historii.

Bardzo dobra książka. Świetne opracowanie Księgi Rut, a także wskazówki bardzo życiowe. Polecam!

,,To umiejętność zaufania kształtuje w nas postawę otwartości. Otwartość wzmacnia jakość naszych relacji i intensywność budowanych więzi. Od nas zależy, na ile i w jakich przestrzeniach życia otworzymy się na innych i kto (...) stanie się po pewnym czasie osobą bliską’’.

,,Przebaczyć krzywdy i zrezygnować z roszczeń i oczekiwań, niespełnionych pragnień czy marzeń wymaga wiele życiowej dojrzałości i siły. Jednak tylko żegnając się z przeszłością, możemy żyć tu i teraz, stając się sobą według pragnień Boga’’.

,,Pięknie ukazuje istotę przyjaźni hebrajskie słowo ra’jāti, które dosłownie znaczy ‘moja mi bliska, umiłowana’ (Pnp 4,7)’’.

,,Kiedy kobieta kocha prawdziwie, jest zdolna obudzić miłość w sercach innych tak, aby i oni, kochając, budzili innych do miłości’’.

Tym razem dwie siostry zakonne przytaczają czytelnikowi dwie postacie biblijne- Rut i Noemi. Kolejne niesamowite i silne kobiety, których historia mieści się na kartach Biblii, a nie jest niestety powszechnie znana.

Na moim profilu już wcześniej wspomniałam o dwóch inspirujących i budzących podziw kobietach- Judycie i Esterze (zachęcam do zerknięcia!).

Natomiast postacie przytaczane w tej książce nie były mi do końca znane, a autorki wzięły je za wzór budowania relacji międzyludzkich, a przede wszystkim kobiecych, bo to płci żeńskiej jest dedykowane to dzieło. Książka traktuje o przyjaźni, która zdaje się być, jak się okazało w przypadku bohaterek, ogromną siłą i także pewnym rodzajem miłości. Jest to także opowieść o poświęceniu, o odnalezieniu się w obcym narodzie, odnalezieniu swojej nowej misji i tożsamości.

Rut Moabitka, młoda wdowa postanawia wyruszyć do obcej ziemi u boku przyjaciółki- swojej teściowej Noemi. Aby zapewnić sobie wyżywienie, Rut zbierała kłosy jęczmienne na polu należącym do Booza, bogatego krewnego Noemi. Jak dalej potoczyły się jej losy i dlaczego jest tak ważną postacią, mimo, że Księga Rut stanowi najkrótszą ze wszystkich ksiąg Pisma Świętego?

Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po tę książkę, a naprawdę warto!

• Wiara
  • Kobiecość