W grudniu po południu, czyli trochę inny kalendarz adwentowy

Okładka książki W grudniu po południu, czyli trochę inny kalendarz adwentowy Ewelina Włodarczyk
Okładka książki W grudniu po południu, czyli trochę inny kalendarz adwentowy
Ewelina Włodarczyk Wydawnictwo: Dwukropek literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dwukropek
2021-11-10
2021-11-10

Okładka książki Mapa skarbów Joanna Kencka, Ewelina Włodarczyk
Mapa skarbów Joanna Kencka, Ewel...

Święta Bożego Narodzenia to czas, na który czekamy przez cały rok. Dzieci nie mogą doczekać się ubierania choinki czy wspólnego pieczenia pierniczków. Pierwszego grudnia zaczyna się wielkie odliczanie, wówczas rodzice przygotowują dla swoich pociech kalendarze adwentowe. Zadania czy drobne niespodzianki umilają zniecierpliwionym dzieciom oczekiwanie na święta.

"W grudniu po południu (...)" to książka w formie kalendarza adwentowego - po jednym rozdziale na 24 dni.
Wewnątrz poznacie cudowną, zwyczajną rodzinę, która również postanowiła przeżyć okres oczekiwania przy pomocy kalendarza, który realizują w grudniowe popołudnia.
Dziewczynka razem ze swoimi rodzicami każdego dnia wykonuje zadanie zapisane na karteczce. Wspólny czas wypełniony pomysłowymi zajęciami, to najlepsze wspomnienia na przyszłość. Zadania są urozmaicone, zabawne oraz pożyteczne. Rodzina między innymi przygotuje pokarm dla ptaków (poznacie gotowy przepis na kule z tłuszczu i ziaren),napisze list do świętego Mikołaja, wymyśli bajkę, zagra w świąteczne kalambury, wybierze się na świąteczny jarmark, ulepi pierogi czy też urządzi sobie wielkie nicnierobienie!

Historia tej rodziny pokazuje, aby cieszyć się z małych rzeczy, radość przynoszą drobiazgi, a najcenniejsze, co możemy dać drugiej osobie, to wspólnie spędzony czas.
Relacje bohaterów są pełne ciepła i bliskości. Prosty język jest przystępny dla małego odbiorcy.

Książka została przepięknie wydana - posiada większy format, gruby papier oraz wspaniałe ilustracje. Z pewnością będzie znakomitą inspiracją do stworzenia własnego kalendarza adwentowego.
Do pierwszego grudnia zostało zaledwie kilka dni, więc nie zastanawiajcie się!

"W grudniu...

Książka może być przeznaczona dla przedszkolaków 5-6 lat lub dla pierwszoklasisty. Ja przeczytałam z klasą 1. Dzieciom się podobało, w mojej opinii mało wciągająca chociaż niektóre rozdziały zainspirowały dzieci do kreatywnych prac.

„W grudniu po południu(…)” to ciepła książka, pełna miłości i bliskości. Idealna do wspólnego czytania i oczekiwania na Święta.

Podzielona jest na 24 rozdziały, po jednym na każdy dzień. Oczywiście my przeczytaliśmy książkę na raz 😂

Każdy rozdział to nowy dzień i nowe zadanie. Narratorem opowieści jest dziewczynka, która wraz z rodzicami i pieskiem codziennie w grudniu po południu wykonują zadanie z kalendarza adwentowego. Będzie miło, przytulnie i smakowicie, ale też leniwie czy wesoło. Rodzina kupi choinkę, upiecze pierniczki czy też wyprodukuje prezenty w fabryce Mikołaja. Zadania są bardzo proste i na prawdę każdy może je wykonywać razem z rodziną ☺️

Bardzo przyjemnie się czyta, a te urocze historie dopełniają piękne akwarelowe ilustracje.

Wydanie jest również cudowne, twarda oprawa, gruby matowy papier i spory format.

Dzień dobry, moi Kochani w ten pierwszy grudniowy czwartek 💙🐝 wiem, że jest grono osób, które korzystają z kalendarzy adwentowych, a ja do Was przychodzę z książkową propozycją kalendarza adwentowego dla dzieci 🤎 Mówię Wam, jest rewelacyjny i uwierzcie mi na słowo 🎄
Zwyczajowo, gorąco Was zapraszam do lektury RECENZJI ❄️❄️❄️
Tytuł: „W grudniu po południu, czyli trochę inny kalendarz adwentowy"
Autorka: Ewelina Włodarczyk
Wydawnictwo: @wydawnictwo_dwukropek
Moja ocena: 10/10

Najwidoczniej mam słabość do książek dla dzieci, ale no po prostu nie mogłam się oprzeć i nie mogłam postawić innej oceny. Brunuś jest jeszcze za mały do tego adwentowego kalendarza, ale każdego dnia będziemy czytać nowe historie, przewidziane na kolejne adwentowe dni. Ja zdążyłam już zapoznać się z całą książką, Bruni obejrzał z zachwytem ilustracje, troszkę mu czytaliśmy i wnioskuję, że mu się bardzo spodobało, chociaż nie rozumie wszystkiego
😊
Święta to cudowny, rodzinny, magiczny i niewątpliwie wyjątkowy czas w roku, a Autorce idealnie udało się słowem odwzorować tę magię ✨✨✨ Kalendarz w formie woreczków z zadaniami do wykonania jest fantastycznym pomysłem dla dziecka, rodziców, rodzeństwa, a do tego można dbać o czytelnictwo już od najmłodszych lat naszej Pociechy ❤️
Mnie urzekło w tej książce dosłownie wszystko, począwszy od czułych, aczkolwiek mądrych dialogów rodziców z dziećmi, przez cudowne ilustracje, piękną okładkę, wyszukaną koncepcję, a przy tym te zadania są naprawdę rozwojowe, z nutą świątecznej euforii, z uwzględnieniem tradycji świątecznych, z wykorzystaniem potencjału dziecka, jego zdolności i kreatywności. Już w tym roku spróbujemy robić poszczególne zadania 🎁
Zapewniam Was, że to nie będzie zwykła historia o świętach, a dlaczego? Tego możecie dowiedzieć się, sięgając po tę książkę 📚 z pewnością zostawimy ją dla Brunia jak będzie starszy.

Jak Wasze przygotowania do świąt? Już rozpoczęliście?

Zwyczajowo, gorąco Was zapraszam do lektury RECENZJI ❄️❄️❄️
Tytuł: „W grudniu po południu, czyli trochę inny...

Książka jest świetna. W stylu cyklu Tola Anny Włodarkiewicz. Jedynie tutaj występuje dziewczynka o imieniu Ola. Akcja toczy się podczas adwentu i tu nasuwa mi się podobieństwo do serii książek przedświątecznych wydawnictwa Zakamarki. Podobna koncepcja, ale treść oczywiście zupełnie inna. Ola wychowuje się w fantastycznej ,kochającej się rodzinie. To od razu rzuca się w oczy. Mamy zaszczyt spędzenia czasu do Wigilii dzień po dniu przez całe 24 doby z tą uroczą dziewczynką i jej rodziną oraz psiakiem. Czas nie będzie się dłużył w oczekiwaniu na Gwiazdkę, na pewno. Ola dostaje niezwykły kalendarz adwentowy na sznurku z kolorowymi woreczkami. A w nich znajdują się karteczki z rysunkami zadań ,które są do wykonania na każdy dzień. Właśnie czy na każdy dzień czy popołudnie? I o co w tym wszystkim chodzi? Dowiecie się wszystkiego z tej wspaniałej książeczki, spędzicie czas z Olą, bardzo pomysłową dziewczynką i wykonacie z nią wszystkie zadania lub wymyślicie swoje na wzór. A do szczęścia przypadną dzieciom niezwykłe kolorowe ilustracje. Polecam stanowczo. Cudo! Jestem zauroczona wraz z moimi dziećmi tą fantastyczną lekturą.

• Świąteczne
  • Samodzielne
  • Natan
  • Książki
  • DZIECI
  • Przeczytane w 2022

Dodaj cytat z książki W grudniu po południu, czyli trochę inny kalendarz adwentowy