Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia

Santa My Life & Times. An Illustrated Autobiograph
Nowa Baśń
2022-12-05
2022-12-05

Przepadacie za świątecznymi książkami, prawda? Lubicie zatapiać się w okraszone magią publikacje, które podgrzewają ten wyjątkowy nastrój? Pragniecie odkrywać ciekawostki z życia Świętego Mikołaja? Teraz jest ku temu najlepsza okazja, ponieważ w poprzednim roku na rynku wydawniczym pojawiła się najprawdziwsza autobiografia brodacza, w której sam opowiada o swoim życiu!

Po tej lekturze Święty Mikołaj nie będzie miał przed wami już żadnych tajemnic. Poznacie go jako małego chłopca, syna przybranych rodziców, którzy odnaleźli go i otoczyli opieką oraz szczerym uczuciem. Chłopiec dorastał przy boku troskliwej Gerdy i uzdolnionego Anzelma zajmującego się stolarką. To przy nim Mikołaj wiele się nauczył i sam pragnął zostać stolarzem, lecz los miał ku niemu zupełnie inne plany...
Cała historia jest fascynującą podróżą przez życie Mikołaja, w którą koniecznie musicie wybrać się samodzielnie. Odkryjcie jego drogę od małego Mikołaja, po ważnej rangi Świętego. Dowiedzcie się, dlaczego to właśnie on roznosi prezenty, czy zawsze chętnie się dzielił, kim są elfy i skąd bierze się magiczna moc reniferów i samego brodacza!

Ta magiczna książka jest zupełnie nowym spojrzeniem na postać uwielbianego staruszka z brodą białą jak śnieg, pękatym brzuchem i rozpoznawalnym na całym świecie czerwonym wdzianku. Narracja, jak i baśniowość całej historii nie pozwala ani na chwilę zwątpić w istnienie Mikołaja i jego dobroci.

Mistrzowskie ilustracje w bajkowym, retro stylu nadają książce niesamowitego uroku! Są przepiękne, bardzo nastrojowe i na szczęście autorzy nie szczędzili ich w publikacji, dzięki czemu możemy na każdej rozkładówce delektować się nimi. Publikacja została zatem dopracowana nie tylko w warstwie graficznej, ale i tekstowej. Pięknie napisana, bogata w rymowane pieśni i fantastyczne opowieści sprawia, że chłonie się ją z ogromną przyjemnością.

Świetna pozycja na zimowe i świąteczne wieczory.

Po...

Najlepsza książka świąteczna jaką czytalismy😍

Przez nasze ręce przeszło mnóstwo świątecznych książek. Od malutkich kartonikowych po ta największą i jak do tej pory najbardziej wciągająca, nie tylko dzieci. A mowa o książce po przeczytaniu, której nawet wiara dorosłych w Świętego Mikołaja, może zostać przywrócona:
Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia- autor Jared Green, ilustracje Bill Sienkiewicz, wydawnictwo nowa baśń

Książka ta w dużym formacie i twardej oprawie to idealny prezent do każdego domu. Każda kolejna strona to ogromna ilość bajkowych ilustracji, które przenoszą czytelnika w piękny magiczny świat. A sama opowieść spisana z perspektywy samego Świętego Mikołaja wciąga z każdym kolejnym słowem. Język użyty przez autora bardzo mi odpowiada. Podczas nawet czytania na głos dzieciom, człowiek się nie męczy, zdania układają się w piękna melodyjna historie i czytanie tej książki to sama przyjemność. Dodatkowym atutem jest przedstawienie historii w pierwszej liczbie, co sprawia, jakby to sam Mikołaj spisał swoją historię i dzielił się nią właśnie z czytelnikami. Opowieść ma wiele barwnych szczegółów z życia Mikołaja i tego jak to nastoletni chłopiec stawiał kolejne kroki w świecie stając się legendarnym Świętym Mikołajem. Jest tu tyle realnych szczegółów (oczywiście oprócz tych okraszonych magią ),że staje się to bardzo realna historia, która mogła by spotkać każde dziecko żyjące na tym świecie, a to wiadomo cudowny zabieg pisarski. Czytelnik, albo młodszy słuchacz może utożsamić się z głównym bohaterem i wyobrażać sobie jakby historia dotyczyła właśnie jego, a to najlepszy sposób, żeby zachęcić dziecko do poznania dalszej historii.

Znajdziecie tu wiele odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące natury Świętego Mikołaja, tajemnic jego stroju, sposobów na odwiedzenia wszystkich dzieci w jedną noc i wiele innych😍

Zapraszam do czytania😍

Najlepsza książka świąteczna jaką czytalismy😍

Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia- autor Jared...

"Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia" autorstwa Jareda Greena stanowi wyjątkowe dzieło, które przenosi czytelnika w fascynującą podróż przez życie tej kultowej postaci. Ta doskonale skomponowana autobiografia rzuca nowe światło na tajemnice związane z legendarnym Świętym Mikołajem, łącząc w sobie zarówno wirtuozerski warsztat literacki, jak i wspaniałe ilustracje Billa Sienkiewicza.

Green zręcznie wplata elementy magii świąt w opowieść o transformacji zwykłego chłopca w hojnego dobroczyńcę. Jego narracja, skierowana nie tylko do młodszych czytelników, ale także do tych bardziej doświadczonych, odsłania głębokie korzenie legendy, ukazując bogactwo serca Mikołaja.

Tekst łączy w sobie literacką finezję z historycznym kontekstem postaci. Green posługuje się pięknym językiem, który prowadzi czytelnika przez magiczną krainę reniferów, elfów i niepowtarzalnych przygód.

Ilustracje Sienkiewicza stanowią niezwykłe dopełnienie narracji, przenosząc czytelnika w malowniczy świat Mikołaja. Każdy detal jest misternie wykonany, wzmacniając emocje zawarte w tekście i tworząc spójną wizję tej niezwykłej historii.

"Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia" nie tylko przywraca wiarę w magię świąt, ale również otwiera nowe perspektywy na zrozumienie postaci, która od stuleci przynosi radość na całym świecie. To lektura nie tylko dla dzieci, ale również dla tych, którzy pragną odnaleźć czar świąt w sercu tej pięknie opowiedzianej historii.

„Dar jest nasieniem, które rodzi owoce i kwiaty życie. Szczęściarze zaś nie muszą pyta, jaka w tym tkwi tajemnica…”

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Usiądziemy z rodziną, obdarujemy się podarunkami i wywołamy uśmiech na niejednej twarzy. I nie będzie to spowodowane bynajmniej wielkością prezentu, a pamięcią o bliskich, chęcią sprawienia przyjemności i staraniami, aby ten wyjątkowy czas był jeszcze piękniejszy.

Zdecydowanie prym jeśli chodzi o radość z obdarowywania odczuwa sam Święty Mikołaj, który rok w rok przynosi prezenty milionom dzieci i dorosłych na całym świecie. Skąd pochodzi? Jak to się stało, że zaczął obdarowywać innych? Jak udało mu się znaleźć latające renifery, które niestrudzenie mkną po grudniowym niebie i pomocników w postaci elfów? Kim był Szron? Jaką rolę w tej historii odegrał Czarny Bez?

„Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia” spisana przez Jareda Greena to baśniowa, wciągająca, osnuta niesamowitym magicznym klimatem opowieść , która poruszy niejedno serce i zapadnie w Waszych pamięciach na długo. Wraz z pewną stuletnią „dziewczynką”, która co rok wyczekuje na Mikołaja, uczestniczymy w wyjątkowym, pełnym sentymentów spotkaniu, podczas którego poznacie historię chłopca, przygarniętego przez bezdzietne małżeństwo, który odkrywa, że najprostsza rzecz będąca darem serca, staje się czym najcenniejszym.

Jest w tej historii coś prawdziwego, co sprawia że zarówno duzi jak i mali, będą chcieli w nią uwierzyć.

Jedna z piękniejszych świątecznych książek w naszej kolekcji, która jak żadna inna pozwala poczuć klimat nadchodzących Świąt i czaruje ilustracjami Billa Sienkiewicza.

Sklepowe półki uginają się od autobiograficznych historii, które sygnowane popularnymi nazwiskami, zachęcają do zakupu. A gdyby tak swoją autobiografię stworzył legendarny Mikołaj?
Historia życia opowiedziana przez samego Świętego (niechaj taka wersja pozostanie w dziecięcych głowach) zachwyciła mnie absolutnie!

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jakim dzieckiem był Mikołaj, kim byli jego rodzice i jaki sposób stał się tym, kim jest obecnie, zajrzyjcie do niniejszej publikacji.

"Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia" to sentymentalna i pełna uroku opowieść. Jared Green nadał jej magii, która poruszy niejedno czytelnicze serce.

Wszystko zaczyna się od spotkania z niezwykłą, stuletnią dziewczynką. "To dla niej, i dla Ciebie, i dla dzieci na całym świecie, które potrafią wierzyć w magię, powstała ta książka".

Lektura podzielona na 14 rozdziałów kolejno odkrywa tajemnice z życia świętego Mikołaja. Nie brak tu baśniowych bohaterów i niezwykłych wydarzeń, których splot, czyni z Mikołaja wyjątkowego człowieka. Poznacie rodziców Mikołaja - Anzelma i Gerdę, będziecie świadkami dziejów małżeństwa z Sarą, poznacie tajemniczy Czarny Bez i jak na baśń przystało, nie zabraknie tu walki dobra ze złem. W świetle tych wydarzeń Mikołaj kształtuje się jako sprawiedliwy, uważny i mądry człowiek. Ruszając w swoją pierwszą bożonarodzeniową podróż, nie podejrzewa, jaki wpływ będzie ona miała na jego życie.

Dzięki tej lekturze uwierzycie w magię świąt i w to, że sędziwy, białobrody Mikołaj, był kiedyś zwykłym, niepozornym chłopcem. Książka niewątpliwie dopełnia wizerunek dobrodusznego staruszka.

Ilustracje Bill'a Sienkiewicza to cudo. Nadają tej historii klimat dawnych baśni podkreślając unikatowy charakter książki i idealnie komponują się z tekstem.

"Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia" to doskonała lektura na grudniowe wieczory. Przenosi czytelnika w zimowy, świąteczny klimat i wznieca wiarę w Świętego Mikołaja!

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jakim...

O co zapytalibyście Mikołaja? Czy jest coś, co szczególnie ciekawi Wasze dzieci na jego temat? Przeczytałam już wiele świątecznych książek, ale Mikołajowej autobiografii jeszcze nie widziałam, a mój pięciolatek jest absolutnie zachwycony!

🎅Sam Mikołaj opowiada nam o swoim życiu i o tym, jak został znaleziony w gałęziach ostrokrzewu przez Anzelma oraz wychowany przez niego i jego żonę, Gerdę. Już sam prolog wciąga i kusi, aby nie odkładać książki. Mikołaj pije herbatę ze stuletnią dziewczynką, a to jest wstęp do poznania dokładnej historii życia białobrodego, a wiele dzieci pragnie ją usłyszeć. Są odpowiedzi na pytania, o których wcześniej nie pomyślałam jak: Kto nauczył Mikołaja robić zabawki? LUB Jak powstała inicjatywa rozwożenia ich dzieciom? Leoś też doczytał, jak Mikołaj mieści się w kominie i skąd jest zdolność reniferów do latania. To jedynie namiastka!

🎅Poznaliśmy bliżej Fabrykę Zabawek, renifery i szczegóły z podróży Mikołaja dookoła świata.

🎅Chichot wzbudziły u synka imiona elfów: Hibernius, Lapidus czy Juniusz, a każdy miał swoje stanowisko z “pompatycznym” tytułem ☺️

Bardzo spodobała mi się mądra myśl ojca Mikołaja:
“ - Czy wiesz, dlaczego lubię dawać prezenty, Mikołaju? Powiem ci. Dzięki temu nie czuję się biedakiem. Nawet najprostsze rzeczy stają się bezcenne, gdy są darem miłości. (…) “

🎅Książkę czytaliśmy po jednym lub dwa rozdziały co wieczór (na tyle pozwalał synek). Ilustracje są magiczne, mają niesamowity urok i oddają wiele emocji.

W tej książce swoją historię opowie Wam sam jej bohater. Pomyślicie niemożliwe!? Ci z Was, którzy w niego wierzą, nie będą mieć jednak żadnych wątpliwości 😉.

Jak to się zaczęło?
Okazuje się, że życiem młodego Mikołaja kierowało przeznaczenie, którego nie był świadom. To, że wychowywał się w domu rzemieślników i sam uczył się stolarskiego fachu, to że zdobył się na odwagę podzielenia się zabawką z chorym dzieckiem, że jego serce było otwarte i pełne dobroci, którą w sobie stopniowo odkrywał.

Mikołaj sam nam opowie o tym, w jaki sposób magia stała się stałym elementem jego życia. Jak poznał i pokochał swoją żonę Sarę. Jak wyglądał jego pierwszy lot saniami i czy dobrze się skończył. 😉 Kiedy mały warsztat stolarski zaczął zmieniać się w prawdziwą elfią fabrykę zabawek.

Jesteście ciekawi?

---
W życiu każdej sławnej osoby przychodzi taki moment, że chce podzielić się swoją historią i zamyka ją w okładkach biografii. Czemu tego nie miałby zrobić też św. Mikołaj? 😉 Przecież jego legenda rozpala wyobraźnię milionów ludzi na świecie.

Świetnie napisany tekst. Taki trochę w starych, dobrym baśniowym stylu historii, którymi zaczytywaliśmy się w dzieciństwie. I do tego te ilustracje! Pięknie oddają ducha tej opowieści i pozwalają jeszcze bardziej poczuć jej magiczny klimat ✨.

Tą książkę dedykowałabym starszym dzieciom, bo i tekstu sporo i jego niektórymi fragmentami tylko wprawiony czytelnik jest się w stanie zachwycić.

Jak to się zaczęło?

Legendarny Święty Mikołaj przynosi ludziom na całym świecie prezenty, a z nimi radość i szczęście. Pewnie niektórych ciekawi, skąd w ogóle wzięła się ta postać w kontekście świąt? Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem, oto książka, która może Wam przybliżyć postać Świętego Mikołaja! „Święty Mikołaj. Ilustrowana autobiografia” od Wydawnictwa Nowa Baśń to historia Świętego Mikołaja, która zainteresuje chyba każdego oczekującego na prezenty - małych i dużych, młodszych i starszych. To książka, po którą warto sięgnąć razem z dziećmi. Autor Jared Green napisał ją tak jakby sam Święty Mikołaj opowiadał swoją historię, co może być naprawdę fascynujące dla dzieci. 🧑‍🎄 Dzięki lekturze tej książki dowiedzą się, jak mały chłopiec został świętym, jakie było jego dzieciństwo, rodzina, skąd wzięła się jego czerwona szata, renifery, elfy, jak został tym, kogo znamy od pokoleń, a nawet jak udaje mu się zmieścić w kominie. https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/12/swiety-mikoaj-ilustrowana-autobiografia.html

Święty Mikołaj ilustrowana autobiografia.
Książka posiada zjawiskowe ilustracje stworzone przez legendarnego mistrza komiksów, który kreatywnie używa techniki kolażu. Święty Mikołaj wspólnie z autorem Jeredem Greenem spisał swoją historię życia. Cała tajemnica skrywa się w czternastu rozdziałach.
Mikołaj aby uszczęśliwić wszystkie dzieci po raz pierwszy zaczął rzeźbić w drewnie zabawki. Prace trwały tygodniami, lecz każdy prezent został sprawdzony, aby móc sprawić radość obdarowanemu. W pracy pomagała mu jego przyjaciółka Sara, która przygotowywała pluszowe zabawki. Wspólna pasja połączyła ich miłością. Pierwsza podróż saniami okazała się bardzo owocną i dzieci zadowolone z biegiem czasu zostawiały dla niego ciasteczka i listy z marzeniami. Opowieść nie ma końca, ponieważ Mikołaj jest wieczny a przygód swoich może spisać w nie jednej książce. Polecamy ♥️ Katarzyna Kalicka

Święty Mikołaj ilustrowana autobiografia.
Mikołaj aby uszczęśliwić wszystkie dzieci po raz pierwszy zaczął rzeźbić w...

Wierzycie w Świetego Mikołaja ? Ja wierze 🎄☺️Jesteście ciekawi skąd się wziął i co sprawiło, że rozdaje prezenty dzieciom na całym świecie ?

„Święty Mikołaj ilustrowana autobiografia” - posłuchajcie historii chłopca imieniem Mikołaj, który był zwykłym dzieckiem pewnego dnia jednak wydarzyło się coś magicznego. Jak wyglądała pierwsza Bożonarodzeniowa podróż ? Skąd się wzięły renifery ? Dlaczego strój Mikołaja jest czerwony ? Co to za czary sprawiają, że Mikołaj przeciska się kominem ? Czy wiedzieliście, że Święty ma swoją ukochaną ?

Pełna wzruszeń, ciepła i Bożonarodzeniowej Magii opowieść stworzona przez samego Mikołaja.

Jeśli lubicie słuchać przepięknych baśni, a w zimowe wieczory to najlepsza forma spędzania czasu. Polecam usiąść właśnie z tą przepięknie ilustrowaną księgą.

Autobiografia będzie idealnym prezentem na nadchodzące święta. Sprawdzi się doskonale dla dzieci 6+ oraz dla samych dorosłych aby przywołać magię świąt.

• Biograficzne
  • Samodzielne