Mapa skarbów

Okładka książki Mapa skarbów Joanna Kencka, Ewelina Włodarczyk
Okładka książki Mapa skarbów
Joanna KenckaEwelina Włodarczyk Wydawnictwo: Dwukropek literatura dziecięca
40 str. 40 min.
literatura dziecięca
Dwukropek
2023-05-17
2023-05-17
40 min.

Okładka książki Historia naturalna syren Emily Hawkins, Jessica Roux
Historia natur... Emily Hawkins, Jess...
Okładka książki Tuptozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Tuptozaur Rachel Bright, Chri...
Okładka książki Srebrny smok Marcin Minor, Barbara Sadurska
Srebrny smok Marcin Minor, Barba...
Okładka książki Mamusiu, jak wielki jest świat? Sabine Bohlmann, Emilia Dziubak
Mamusiu, jak w... Sabine Bohlmann, Em...

Witaj Przygodo!
Świetna książeczka. Polecam.

Witaj Przygodo!
Świetna książeczka. Polecam.

Kiedy pewnego razu nasza bohaterka od samego rana manifestuje swoją nudę, jej mama ma już na to pomysł. Wspólna wyprawa rowerowa, jednak nie taka zwyczajna... Na swoją wycieczkę zabierają mapę skarbów, własnoręcznie wykonaną przez mamę.
Rodzina krok po kroku odkrywała kolejne cuda natury.
Czasem zwykła moneta może okazać się magiczną i przy okazji może towarzyszyć jej zaczarowana historia. A leśne brzózki dadzą ukojenie, wystarczy je objąć. Być może uda się również dostrzec różne ciekawe zwierzęta.
Na taką wycieczkę koniecznie trzeba zabrać ze sobą skrzynkę na skarby, do której można włożyć kamienie, patyki, czy piórka. Przydadzą się także przekąski, by urządzić sobie prawdziwą ucztę na łonie natury.

Nawet w najzwyklejszy dzień można przeżyć fantastyczne i niezapomniane przygody. Wystarczy nieograniczona wyobraźnia i kreatywność. Tak niewiele potrzeba, by dać dzieciom najcenniejsze wspomnienia na przyszłość oraz poczucie bliskości i zaangażowania rodziców we wspólną zabawę. Cieszmy się i czerpmy szczęście z małych rzeczy. Nie trzeba dalekich wypraw, kraina fantazji może znajdować się bliżej niż przypuszczacie.

Książka jest pięknie wydana, twarda oprawa, śliskie kartki i ilustracje, które w pełni oddają nastrój i wyjątkowość tego opowiadania.

Przeczytałyśmy ją z zapartym tchem. Mam nadzieję, że zainspirujecie się razem ze mną, bo ja już planuję naszą wycieczkę do krainy fantazji.

Rodzina krok po kroku odkrywała kolejne cuda natury.

Rodzicielska obecność jest w życiu dzieci bardzo ważna, więc warto świadomie spędzać z nimi czas, tu i teraz. Zachęcam do choćby chwilowego wyłączenia elektronicznych sprzętów i wybrania się na łono natury. Ta niesamowita książka na pewno Was do tego skłoni.

Poznajemy rodzinę, która w czasie śniadania dochodzi do wniosku, że czas ruszyć do krainy fantazji. Budzi to wiele ekscytacji. Do wycieczki potrzebne są plecaki, rowery, mapa skarbów i dobre chęci. Narratorką jest dziewczynka, która jest zaintrygowana pomysłem i nie może się doczekać kolejno odkrywanych miejsc. Jej opowieść brzmi jak wpis do pamiętnika. Rodzice spędzają mile czas, poświęcają uwagę córce, są blisko, widać, że sprawia jej to też dużo radości.

Terapeutyczne obejmowanie brzóz i obserwacje chmur przypominają mi moje dzieciństwo, wspominam z sentymentem chwile przeżyte z mamą i tatą.

Autorka zainspiruje młodych czytelników do przygotowania mapy i skrzyni skarbów. W naszym przypadku na pewno skorzystam z pomysłów odnalezionych w tej książce.
Grafika jest piękna, barwna i kolorystyczna, oddaje urok historii i odzwierciedla emocje bohaterów.

Warto zatrzymać pęd życia i stawić czoła naszej manii rezerwowania dzieciom dodatkowych zajęć, a przyroda jest przecież na wyciągnięcie ręki, gdzie można doznać fantastycznych przeżyć i odczuć prawdziwą rodzinną bliskość.

Z historii bije ciepło, optymizm, odczuwam w niej nurt rodzicielstwa bliskości, więc tym bardziej polecam z całego serca. Pomoże dostrzec wartości, które są
w życiu ważne.

Polecam z całego serca.

Czy zastanawialiście się kiedyś, co najcenniejszego możecie dać swoim dzieciom?
Albo czego brak było Wam w dzieciństwie?

Przygotowanie dla dziecka bazy z którą wyruszy w wielki świat jest niezwykle ważnym i trudnym zadaniem. Wyzwaniem wydaje się być samo rodzicielstwo, a gdzie miejsce na pozostałe obowiązki?
Dziś książka, która w niebywale urokliwy sposób pokazuje to, co ważne dla dziecka z punktu jego widzenia ale również to, co czasem trzeba udowodnić również samemu sobie.

Nakładem @wydawnictwo_dwukropek na rynku pojawiła się ostatnio książka, która opowiada o wyjątkowości tego co nas otacza, kreatywności i... dziecku, które drzemie w każdym z nas.
Za sprawą autorki, Eweliny Włodarczyk, wyruszamy do krainy fantazji, w której to co codzienne nabiera zupełnie nowego wydźwięku za sprawą genialnego pomysłu na zabawę, która miała przegonić nudę!
A gdyby tak... spędzić dzień na podążaniu po wyznaczonej na mapie trasie, przy realizacji kolejnych zadań?🌄

Rezolutna dziewczynka razem z mamą i tatą wybrali się na rowerową wycieczkę, podczas której odkrywając niezwykłość zwykłych momentów przemierzają okoliczne miejsca, pełne wolnej przestrzeni na ciekawość i kreatywność.

Tworząc malunki po których należy chodzić jak po magicznej trasie, odkrywając źródło strumienia, obserwując w oddali jak żyją zwierzęta a przy tym... spędzając czas razem dają dowod na to, że autentycznie cenią ten czas i to on jest największą, niemierzalną wartością.

Jak dziewczynce spodoba się taki pomysł?
Możecie się już najpewniej domyślić.😉
Czy my również potrafimy docenić to co jest dookoła nas?
Czy cenimy i wybieramy czas z dzieckiem zamiast trwonić go na to, co nie jest go warte?

Ta książka udowadnia, że każdy z nas zasługuje na radość z małych rzeczy a dzieci nie raz potrafią odnaleźć w nas to o czym sami zapomnieliśmy. 🥰

Czy zastanawialiście się kiedyś, co najcenniejszego możecie dać swoim dzieciom?
Albo czego brak było Wam w dzieciństwie?

Dziś książka, która w niebywale urokliwy sposób pokazuje to, co...

Nie macie pomysłów na spędzenie czasu z dziećmi? Oto inspirująca książka, dzięki której nie ma czasu na nudę! Nakładem Wydawnictwa Dwukropek ukazała się „Mapa skarbów” - pięknie wydana książka, którą objęliśmy patronatem. Dzieci właściwie nie wypuszczają jej z rąk! Udało się zrobić kilka zdjęć. Książka jest fantastycznie wydana, a jej lektura stanowi duża frajdę dla czytelników. 👏 Bohaterka tej historii budzi się pewnego dnia i nie ma pomysłu na zabawy. Wtedy mama pokazuje jej mapę skarbów i proponuje wycieczkę rowerową z różnymi atrakcjami po drodze. Rodzina zapina kaski i wyrusza w podróż. To początek niezwykłej przygody. Można zatrzymać się na chwilę, żeby pójść śladami dinozaura, potem spotkać żabę i pocałować ją w nadziei, że zmieni się w królewicza. 😉 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/05/mapa-skarbow-patronat.html

Czasami mam takie dni, gdy nie mam żadnych pomysłów na spędzenie czasu. Brakuje mi jakoś chęci i motywacji, by coś fajnego działać z chłopcami... Ostatnio właśnie miałam taki dni aż ... aż w nasze łapki trafiła inspirująca książka ,,Mapa skarbów'' autorstwa Eweliny Włodarczyk od @wydawnictwo_dwukropek!

Wczorajsza premiera skierowana jest do nieco starszych czytelników, chętnych na spontaniczne wycieczki, zmiany planów i odkrywanie świata! Czyli cos dla nas :)

Nasza bohaterka budzi się pewnego poranka nieco znudzona i bez apetytu na życie. Wszystko jednak się zmienia, gdy mama pokazuje jej prawdziwą mapę skarbów i proponuje wycieczkę rowerową z licznymi atrakcjami po drodze. Uradowana dziewczynka od razu wymienia, co musi koniecznie zabrać do krainy fantazji. Rodzinka zapina kaski i wyrusza w podróż podczas, której będą podziwiać faune i florę, znajdywać skarby, bawić się i upamietniać ten wspaniały czas na fotografiach...

Przepiękna książka, która pokazuje jak wyjątkowo można spedzić czas z dziećmi - bez dalekich i drogich wyjazdów, bez większego przygotowania. Wystarczą dobre chęci, plecak, do którego można spakować jakąś przekąskę i silne nogi, które mogą nas zaprowadzić w magiczne miejsca. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia!

Przecież nawet patrząc w niebo można spotkać wielkie i groźne dinozaury, a patrząc na znaleziony kamyczek czy inny drobiazg wymyślić fascynującą historię...

Wydawca: @wydawnictwo_dwukropek
Data premiery: 17.05.2023
Wiek: 4+

#dwukropek #wydawnictwodwukropek #mapaskarbów #szukamyskarbów #rower #wycieczkarowerowa #roweryzdziecmi #książkidladzieci #dladzieci #przygoda #wycieczka #zwiedzaniezdziecmi #podrozezdziecmi #szukamyskarbów

Wczorajsza premiera skierowana jest do nieco starszych czytelników,...

• Dla dzieci
  • Chcę dać w prezencie
  • Literatura dziecięca
  • Recenzyjnie - 2023 r.
  • Samodzielne
  • Książki
  • Do biblioteki

Dodaj cytat z książki Mapa skarbów