Ekspres grudniowy, czyli odjazdowy kalendarz adwentowy

Okładka książki Ekspres grudniowy, czyli odjazdowy kalendarz adwentowy Ewelina Włodarczyk
Okładka książki Ekspres grudniowy, czyli odjazdowy kalendarz adwentowy
Ewelina Włodarczyk Wydawnictwo: Dwukropek literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dwukropek
2022-11-09
2022-11-09

Okładka książki Mapa skarbów Joanna Kencka, Ewelina Włodarczyk
Mapa skarbów Joanna Kencka, Ewel...

Nawiązanie do pociągów w każdym rozdziale sprawia, że ta pozycja to nie lada gratka dla fanów tego środka lokomocji. Rozdziały są krótkie i wesołe, więc dziecko nawet w młodszym wieku skupi swoją uwagę na słuchaniu. Do tego ładne rysunki i twarda oprawa - lektura tej książki jest po prostu przyjemna :)

Istnieje coś niezwykle magicznego w oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Biały puch spowija krajobraz za oknem, ulice przyozdobione są migoczącymi światełkami, a aromat cynamonu i gorącej czekolady wypełnia powietrze. Jest to chwila, kiedy nawet strony książki stają się bramami do świata, gdzie każdy rozdział skrywa w sobie obietnicę niespodzianki. Dlatego dziś chciałam podzielić się z wami recenzją książki, która wprowadzi Was w ten zaklęty czas, rozpalając wyobraźnię i ożywiając magię świąt. Gotowi na literacką podróż w oczekiwaniu na Boże Narodzenie?

"Ekspres grudniowy" autorstwa Eweliny Włodarczyk to kalendarz adwentowy, który przeniesie Waszą rodzinę w niezapomnianą podróż przez 24 stacje oczekiwania na Boże Narodzenie! To prawdziwa perełka wśród książek przygotowujących dzieci na magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.

Główny bohater, młody pasjonat pociągów, wraz z rodziną wyrusza w ekscytującą podróż, pełną kreatywnych zadań i magicznych chwil. W 24 rozdziałach odkrywamy nie tylko tajemnice kalendarza adwentowego, ale również serdeczne relacje chłopca z rodzicami, dziadkami i młodszym bratem. Autorka doskonale wykorzystuje humor, zabawne dialogi i magiczny nastrój oczekiwania na Gwiazdkę.

Od budowy karmnika dla ptaków po list do Świętego Mikołaja – to nie tylko wspaniała zabawa, lecz także wyjątkowa okazja do wzmacniania więzi rodzinnych. "Ekspres grudniowy" to również źródło inspiracji na kreatywne spędzanie czasu i wyjątkowe chwile. Ta opowieść nie tylko otula magią świąt, ale także pobudza do refleksji nad wartością rodzinnych tradycji i wspólnego tworzenia niezapomnianych wspomnień. To historia w formie książkowego kalendarza adwentowego, która wnosi do domu wyjątkową atmosferę radości, wspólnego oczekiwania i tworzenia. Jest to publikacja niezwykle ciepła, inspirująca oraz doskonale wpisująca się w tradycję adwentowych przygotowań.

To pięknie wydana książka autorstwa Eweliny Włodarczyk, która znakomicie przygotuje dzieci na Święta Bożego Narodzenia. Główny bohater tej opowieści uwielbia pociągi, klocki, majsterkowanie, ale przede wszystkim lubi działać według planu i zgodnie ze swoim projektem. Autorka przedstawia serdeczne relacje chłopca z rodziną - rodzicami, babcią i dziadkiem, jego troskę o brata, porusza także temat odpowiedzialności za bliskich i środowisko. Książka będzie inspiracją do wykonania wspaniałych aktywności w oczekiwaniu na święta takich jak karmnik dla ptaków, domek z piernika, słodki upominek dla Mikołaja czy pachnący igliwiem stroik. Nie brakuje w niej również pomysłów na aktywne spędzanie czasu: wyprawę do lasu, świąteczny jarmark, budowanie igloo lub obserwację nocnego nieba. W tej opowieści dużo się dzieje i warto po nią sięgnąć razem z dziećmi. 🤗 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/11/milion-dobrych-uczynkow.html

Uwaga, uwaga, pasażerowie! Z peronu świątecznego, jak co roku, już 01 grudnia odjedzie specjalny odjazdowy kalendarz adwentowy. Przejedzie przez 24 adwentowe stacje, w trakcie których będą Państwo mieli sporo do zrobienia. Pasażerowie udający się w podróż tym pociągiem, proszę zabrać ze sobą sporą dawkę humoru i ogromną chęć do pracy. Planowany przyjazd do miejsca docelowego to 24 grudnia! Życzymy wszystkim przyjemnej podróży😊🚈

Zabierajcie szybko swoje dzieci i wsiadajcie wraz ze mną w ten ekspresowy, świąteczny, pociąg grudniowy😊.

„Ekspres grudniowy” to książka, napisana w formie kalendarza adwentowego, która powoli pomoże wprowadzić do waszego domu magiczny świąteczny nastrój. To również dodatkowy element, który przygotuje wasze dziecko i całą waszą rodzinę do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Główny bohater książki uwielbia pociągi, zawsze fascynowały go te ogromne żelazne maszyny. W swoim pokoju ma już całkiem pokaźną kolekcję, która cały czas się rozrasta. Dlatego pewnego dnia mama wpada na pomysł, zrobienia kalendarza adwentowego właśnie w formie pociągu i zawieszenia go u chłopca w pokoju. I tak zaczyna się ta wspaniała przedświąteczna podróż.

W książce znajdziemy 24 krótkie rozdziały, które w cudowny sposób ukazują nam relacje rodzinne. Przedstawiona jest ogromna więź chłopca z rodzicami, dziadkami i najmłodszym bratem, o którego nasz bohater cały czas się troszczy. Autorka porusza również temat odpowiedzialności za najbliższych
i środowisko. Przepiękne, kolorowe ilustracje, które nadają charakteru tej książce łączą wszystko
magicznie w całość. Do tego spora dawka humoru, zabawne dialogi oraz masa pomysłów na aktywne spędzanie czasu w rodzinnym gronie sprawiają, że od książki nie można się oderwać. Daje ogromnego plusa za treść napisaną dużą czcionką, która przysłuży się dzieciom zaczynającym swoją przygodę z czytaniem.

Jest to książka, która idealnie umili czas podczas radosnego oczekiwania na święta. Nie pozostaje nam nic innego jak zabrać się w podróż tą specjalną kolejką. Nie spóźnijcie się tylko i nie pomylcie peronów😊.

@bajkowy.zawrot.glowy

„Ekspres grudniowy czyli odjazdowy kalendarz adwentowy” jest absolutnie fantastycznym wyborem na codzienne grudniowe czytanie z dziećmi. Rozdziałów jest oczywiście 24, historie są krótkie a zadania niektóre mniej inne bardziej wymagające, ale wszystkie możliwe do wykonania. Większość jest ekspresowa!

Pomyślicie co takiego wyróżnia ten kalendarz na tle innych? Moim zdaniem idealnie pokazana jest zżyta i wspierająca się rodzina. Widać jak rodzice dobrze znają swoje dzieci i podążają za ich zainteresowaniami. Zobaczycie tu mnóstwo bliskości, radości ze wspólnych chwil i chęci pomocy. Ahh gdyby w każdym domu było tak pięknie. Nie zabraknie magicznego klimatu Świąt, a to za sprawą cudownych i kolorowych ilustracji.

Kalendarz jaki mama przygotowała na ten rok jest pociągiem! A dlaczego? Dlatego, że starszy syn jest zafascynowany tymi pojazdami i to głównie dla niego został on przygotowany. Młodszy syn narazie jest pomocnikiem w zadaniach. Chłopiec codziennie rano otwiera jeden wagon (kopertę) i planuje jak wykona dane zadanie. Część z nich robi z rodzicami inne z bratem, a jeszcze inne z dziadkiem i babcią. Każdy dzień przynosi coraz więcej radości i przybliża do Świąt. Dodatkowo wpleciono ważne wartości jak dbanie o bliskich, pomoc im a także o środowisko.

Przykładowe zadania to oczywiście list do Mikołaja, budowa karmnika, piżama party czy wspólne sprzątanie domu. Zwyczajnie, ale przy tym wspólnie.
Dużym atutem jest również narracja głównego bohatera, który opowiada o wykonywaniu tych wszystkich zadań 🙂 Jego entuzjazm jest zaraźliwy, ostrzegam!

Wydanie jest piękne, okładka twarda ze świetnym latającym pociągiem, a w środku gruby, matowy papier i dużo pięknych ilustracji.

Pomyślicie co takiego wyróżnia ten kalendarz na tle innych? Moim zdaniem...

Stuk-puk, stuk-puk, stuk-puk… Koła zaczynają kręcić się coraz szybciej i szybciej. Przystanek końcowy: Wigilia Bożego Narodzenia. Lecz nim do niej dotrzemy musimy zatrzymać się na 23 stacjach dni adwentowych. I chociaż podróże polską koleją bywają nużące, długie i totalnie nieprzewidywalne, to tym razem poprowadzi nas niezwodna maszynistka Ewelina Włodarczyk, która nie uroni ani minuty z naszego cennego czasu, a i towarzystwo w przedziale będziemy mieli wybitne – dwóch kilkuletnich chłopców i ich rodziców, a od czasu do czasu dosiądą się do nas ich dziadkowie i kuzynostwo. Jedno jest pewne – to będzie fascynująca podróż!

„Ekspres grudniowy, czyli odjazdowy kalendarz adwentowy” to książka pełna adwentowych inspiracji na domowe (i nie tylko) aktywności, których wspólnym mianownikiem jest bycie razem. Każdemu grudniowemu dniu przypisana jest krótka historyjka, która zwięźle opisuje rodzinną codzienność i podejmowane przez członków rodziny czynności podyktowane zapisami pociągowego kalendarza adwentowego. Są one idealną inspiracją dla podejmowania własnych działań, a są wśród nich: pisanie listu do Św. Mikołaja, budowanie karmnika dla ptaków, dekorowanie domu, sprzątanie, gotowanie, ale też wspólne wyjścia na bożonarodzeniowy jarmark czy na basen, domowe kino i wspólne śpiewanie świątecznych przebojów.

Nie znajdujemy tu nic poza zwyczajnością, naturalnością i autentycznością i to jest wielkim atutem tej pozycji. Dosłownie każdy pomysł można urzeczywistnić. Inspirując się przygodami bohaterów możemy wespół z nimi przeżyć ten niezwykły czas oczekiwania na Boże Narodzenie czyniąc go jeszcze przyjemniejszymi i zbliżając się do siebie.

Niezwykle lekka, przyjemna, zwyczajna, przez co bliska każdemu czytelnikowi, osnuta bliskością i chęcią bycia razem. Ani przez chwilę nie zbacza z obranego toru – motyw pociągu ekspresowego obecny jest nawet w szybkości czytania. Dzięki krótkim rozdziałom, pozostaje więcej czasu na wdrożenie we własnym domu zaczerpniętych z lektury pomysłów na spędzenie dnia.

Całości dopełniają tchnące ciepłem i entuzjazmem ilustracje Anny Łazowskiej. Jest w nich zaklęta magia bliskości i wspólnego świętowania.

Uwielbiamy z Wojtkiem kalendarze adwentowe. Od czasów przedszkolnych towarzyszą nam co roku, umilając grudniowe oczekiwanie na święta. I nawet mimo upływających lat, tej tradycji nie zamierzamy porzucić, bo na rynku wydawniczym zawsze można znaleźć coś dla siebie lub też wrócić do sprawdzonych historii. "Ekspres grudniowy" Eweliny Włodarczyk należy do tych książkowych kalendarzy, od których moglibyśmy zacząć naszą przygodę, gdyby ukazał się kilka lat temu, dlatego bez wahania objęliśmy go patronatem.

Tę podzieloną na 24 rozdziały poprzedza mały wstęp. Spotykamy w niej głównego bohatera, a zarazem narratora historii, czyli chłopca. który uwielbia pociągi i ma ich naprawdę sporą kolekcję. I właśnie odkrywa, że jego mama właśnie zawiesiła kolejny pociąg - z 24 wagonikami, który pomoże całej rodzinie odliczać kolejne dni do świąt. Tak oto dowiadujemy się, jak wygląda ekspres grudniowy.

Ekspres grudniowy to wspaniała propozycja wydawnicza dla całej rodziny, w której są dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest ciepło, jakie bije z opowiedzianej tu historii. Nie ma dramatycznych zwrotów akcji, ale jest tyle czytelnej rodzinnej miłości i przyjemnego spokoju, że ten "odjazdowy kalendarz adwentowy" rozgrzewa od wewnątrz jak kubek ciepłego, aksamitnego kakao i otula serce jak miękki, puszysty koc. Autorka świetnie wprowadza w nastrój radosnego oczekiwania na święta i umila ten czas także czytelnikom.

Ten książkowy kalendarz adwentowy to pozycja, która tylko czeka na to, by czytać ją rozdział po rozdziale, odliczając czas do Bożego Narodzenia, a jednocześnie to kopalnia gotowych pomysłów na przedświąteczne aktywności. Jeśli szybko przeczytacie ją przed grudniem, możecie wykorzystać je we własnym kalendarzu, lub po prostu towarzyszyć bohaterom książki dzień po dniu.

Pełnemu ciepła tekstowi towarzyszą ilustracje Anny Łazowskiej, które współtworzą jej przedświąteczny klimat i aurę spokoju. Ciepłe barwy, zrównoważona, ale przyciągająca oko kolorystyka, łagodne linie i sympatyczne twarze bohaterów historii umilają lekturę, przyciągają oko. To książka idealna na grudniowe wieczory, do wspólnego czytania pod kocem, kiedy maluchy mogą rozkoszować się ilustracjami w czasie, gdy rodzice im czytają. Oczywiście wczesnoszkolniaki mogą czytać ją samodzielnie, ale... czy odmówicie sobie tej przyjemności wspólnego spędzania czasu?

Ekspres grudniowy to książka doskonała dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z adwentowymi kalendarzami książkowymi, ale też dla tych, którzy mieli już do czynienia z podobnymi pozycjami, a mają dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Kipiąca od pomysłów, pełna ciepła i rodzinnej miłości, bardzo "codzienna", a przez to właśnie wyjątkowa lektura, która będzie źródłem radości i inspiracji. Bardzo mnie ujęła swoją "swojskością", obrazem rodzinnego życia, w którym jest miejsce na czas spędzany z dziećmi, naukę i zabawę. Myślę, że przypadnie wam do gustu.

Temat świąt powoli zaczyna wirować w naszym domu.🥰
A to za sprawą wspaniałych świątecznych książkowych propozycji.
Czytamy i rozpływamy się w marzeniach o przystrojonej choince, miękkich pierniczkach i czasie spędzonym z najbliższymi.😊

W tym przedświątecznym czasie chciałabym przedstawić Wam genialnych książkowych bohaterów z którymi macie szansę przygotować także swój dom na te magiczne chwile. ❤️
"Ekspres grudniowy czyli odjazdowy kalendarz adwentowy" to książka autorstwa Eweliny Włodarczyk, zilustrowana przez Annę Łazowską i wydana przez @wydawnictwo_dwukropek
Poznaj rodzinę wspierającą się, pełną wzajemnego szacunku i miłości. Odkryj ich piękną relację i podążaj za... wagonikami!

Bohater, kilkuletni chłopiec, ogromny fan pociągów, aktywnie uczestniczy we wszystkich grudniowych zadaniach ukrytych w wagonach swojego własnego pociągu, nazwanego ekspresowym!
Genialne posunięcie!🤩
Zaciekawienie dziecka tym, co lubi najmocniej zdecydowanie wpłynęło na jego zaangażowanie!

I tak oto mamy możliwość poznać wszystkie 24 rozdziały, dzień po dniu i wykonać twórcze pomysły w nich zawarte.
Razem z maluchem możecie stworzyć list do Mikołaja, domek z piernika, który będzie pełnił funkcję świątecznej stacji piernikowej. 🤭
Poruszaj się w rytmie świątecznych melodii, odkryj nie znane sobie do tej pory filmy z grudniowymi bohaterami i trwaj razem ze swoją rodziną w tym wspólnym działaniu.
Tutaj nawet sprzątanie wydaje się być magiczne!

Forma książki jest świetna!
Jak sama nazwa głosi- czyta się ją ekspresowo!
Nawet zabiegany rodzic znajdzie czas na poznanie każdej kolejnej historii i wykonanie kreatywnych zadań ze swoją pociechą.
Są zróżnicowane i nastawione na wspólne spędzanie czasu, czerpanie radości z tych momentów. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Bohater, który prowadzi nas przez karty książki jest wspaniałym przykładem na otwartość dziecka do odkrywania. Planuje, projektuje, działa twórczo z potrzeby serca, z dziecięcym prawdziwym zaangażowaniem.

To ciepłe, bliskościowe wydanie poprowadzi wgłąb wzajemnej miłości rodzinnej i zbuduje niesamowitą atmosferę. Nam napewno bedzie towarzyszyć.🥰

Temat świąt powoli zaczyna wirować w naszym domu.🥰
A to za sprawą wspaniałych świątecznych książkowych propozycji.

"Ekspres grudniowy czyli odjazdowy kalendarz adwentowy" to przepięknie ilustrowane opowiadania na każdy dzień grudnia. Otwórz kalendarz 1 grudnia, by towarzyszył ci do samej wigili.
Na pierwszej i ostatniej stronie znajdziemy szablon i instrukcję do samodzielnego wykonania chatki z piernika.
Głównym bohaterem książki jest chłopiec, którego zawsze fascynowały pociągi, dlatego jego mama postanowiła zrobić kalendarz adwentowy w formie pociągu. Każdy wagonik to inne zadanie, które chłopiec zamierza skrupulatnie wykonać.
Ta książeczka to idealna receptura na czas oczekiwania na święta. Dzieci nauczą się z niej wielu kreatywnych rzeczy, ale również będzie inspiracją dla rodziców.
Przepiękna szata graficzna, kolorowe ilustracje, a do tego duży format w twardej oprawie. Jest to jeden z lepszych kalendarzy adwentowych jakie do tej pory miałam okazję oglądać.

Głównym bohaterem książki jest chłopiec, którego zawsze fascynowały pociągi,...

Ekspres grudniowy to ciepła opowieść o chłopcu, który przygotowuje się do świąt wykonując z najbliższymi zadania z kalendarza adwentowego.

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Christmas
  • Samodzielne
  • Natan
  • Książki

Dodaj cytat z książki Ekspres grudniowy, czyli odjazdowy kalendarz adwentowy