Moja złość

2021-12-09
44 min.
Katarzyna Skalska
Emocje Chłopiec ZZłość Ćwiczenia Relaksacje

Złość u dzieci i u dorosłych to chyba najtrudniejsza z emocji. Oswojenie jej, zaakceptowanie i poradzenie sobie z nią bywa bardzo problematyczne.

Dlatego warto sięgać po różne techniki pomagające wyciszyć organizm.

"Moja złość" to książka bazująca na metodzie Brain Gym, która łączy uczenie się z ruchem.

Znajdziemy w niej 4 krótkie ćwiczenia relaksacyjne, które pomogą dziecku uspokoić swoje ciało.

Przy każdej z nich znajduje się opis ćwiczenia ruchowego, teoria dla rodziców oraz krótki tekst do czytania wraz z dzieckiem, pomagający zapamiętać dane ćwiczenie. Ilustracje wspierają przyswojenie i zapamiętanie ruchów.

Książka jest przejrzysta i bardzo ciekawa. Ćwiczenia są przyjemne i łatwe, można wykonywać je niezależnie od siebie, albo po kolei, tak jak zaprezentowano w książce.

Zawarte relaksacje pomagają zrozumieć te trudne emocje i powoli je wyciszyć.

Myślę, że warto zapoznać z nimi dzieci a przy okazji wraz z nimi poćwiczyć.

Dlatego warto sięgać po różne techniki pomagające wyciszyć organizm.

Znajdziemy w niej 4 krótkie ćwiczenia relaksacyjne, które pomogą...

Złość. Czasem przychodzi niespodziewanie i gwałtownie jak tornado. Siejąc spusztoszenie i nie biorąc jeńców. Czasem skrada się niczym lew polujący na ofiarę. Jak przegonić gradowe chmury, jak poskromić dzikiego kota?
Każdy ma prawo do trudnych emocji, a dzieci zwłaszcza. Warto jednak już od najmłodszych lat uczyć Maluchy radzenia sobie z trudniejszymi przeżyciami. Pomocna może być w tym temacie książka Anne Crahay w przekładzie Katarzyny Skalskiej pt. "Moja złość".

Ta pozycja to cztery słowno-ruchowe ćwiczenia z relaksacjami dla dzieci. W tej serii ukazała się również "Mój spokój", która wprowadzała w stan odprężenia i relaksu. Tym razem autorka pomaga uporać się ze złością. Jest tu nieco bardziej dynamicznie niż w poprzedniej części, ale nadal w przyjemny, prosty i łagodny sposób dziecko prowadzone przez rodzica uczy się reagować i pracować z własną złością. Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się na przykład pokazanie, że łzy to nic złego, wręcz pomagają uwolnić emocje, mogą być niczym oczyszczający deszcz.

Autorka inspirowała się metodą Brain Gym, która łączy procesy myślowe z ciałem i ruchem oraz napisała tę książkę we współpracy z ekspertką z dziedziny kinezjologii edukacyjnej. Ruch kontrola nad oddechem to narzędzia, którymi dysponuje każdy z nas. Wystarczy wiedzieć jak ich użyć.

Całość czyli każde z ćwiczeń podzielone jest na dwa elementy, wprowadzenie dla rodzica z wyjaśnieniem ruchów oraz celu ćwiczenia oraz druga część tekst i ilustracje, do wspólnego czytania, oglądania i ćwiczenia z dzieckiem.

• Literatura dziecięca
  • Czytane z Kaziem i Tymkiem
  • Dla Anieli
  • Nie ma w bibliotece
  • Biblioteka
  • Dla Dzieci

Dodaj cytat z książki Moja złość