Nie jest za późno

Okładka książki Nie jest za późno Agnieszka Olejnik
Okładka książki Nie jest za późno
Agnieszka Olejnik Wydawnictwo: Chilli Books literatura obyczajowa, romans
Chilli Books
2022-01-17
2022-01-17

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą książką.
Lekka, romantyczna powieść o nastoletniej miłości.
Anika zakochuje się w chłopaku, który nie pasuje do jej otoczenia. Okłamuje przyjaciółki w sprawie swojej miłości poczym traci miłość swojego życia. Oboje pozostają ze zranionymi sercami.
Uwaga wciąga! Polecam.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą książką.
Lekka, romantyczna powieść o nastoletniej miłości.
Uwaga wciąga! Polecam.

Po książkę pani Agnieszki sięgnęłam ze względu na opis, po przeczytaniu którego zaczęłam się identyfikować z historią dwójki bohaterów.
Anika jest dziewczyną z dobrego, bogatego domu. Bruno wręcz przeciwnie, dla niego liczy się każdy grosz, który odkłada na rehabilitację matki, która samotnie go wychowuje. Po raz pierwszy spotkali się w liceum, gdzie rozkwitło ich uczucie. Niestety miłość nie przetrwała próby czasu. Mija kilka lat, dziewczyna wraca w rodzinne strony, by zadać swojej pierwszej i jedynej miłości pytanie: Bruno wybaczysz mi?
Jestem zauroczona opowieścią pani Agnieszki. Bardzo dobrze mi się ją czytało, od samego początku do końca kibicowałam głównym bohaterom. Szkoda tylko, że wszędzie powiela się jeden i ten sam temat – ludzie ze sobą nie rozmawiają, przez to nie mogą sobie niczego wyjaśnić, a to powoduje, że przez lata żyją w mylnym przekonaniu co do zaistniałej sytuacji, pielęgnując w sobie żal, smutek i złość. Ale gdyby nie te porozumienia, nie powstałaby tak piękna, delikatna opowieść o wybaczaniu.
Jest to moje pierwsze, ale na pewno nie ostatnie spotkanie z twórczością autorki. Ode mnie 8/10.

Jeśli książka, którą czytam wywołuje u mnie tak wielkie emocje i łzy, to oznacza, że mogę ją umieścić na półce MUST HAVE. I ta powieść właśnie się na niej znalazła.
Jest pisana w dwóch przestrzeniach czasowych oraz z perspektywy głównych bohaterów Aniki i Brunona, którzy poznają się krótko przed maturą i zakochują się w sobie choć dzieli ich wszystko.
Anika mimo że jest panienką z bogatego domu, ma mnóstwo kompleksów, a przez to silną potrzebę akceptacji ze strony rówieśników. Zrobi wszystko by nie zostać odrzuconą przez dwie przyjaciółki Patrycję i Natalię. On w dzieciństwie przeżył tragedię, która sprawiła, że bardzo szybko musiał dorosnąć, by zaopiekować się niepełnosprawną mamą.
To historia pierwszej miłości, która kończy się niespodziewanie zerwaniem ze strony Bruna. Niestety żadne z dwojga zakochanych nie jest w stanie zapomnieć o tym drugim.
Czy do siebie wrócą? No cóż, naprawdę serdecznie polecam - przeczytajcie!

Anika mimo że jest...

Bardzo dobra opowieść. Dużo emocji. Zakończenie niepotrzebnie przeciągane.

Bardzo dobra opowieść. Dużo emocji. Zakończenie niepotrzebnie przeciągane.

Naprawdę nie wiem skąd takie dobre opinie o tej książce. Historia bez polotu, taka nieprawdziwa. Głowny bohater to jakieś nieporozumienie dla mnie, taki nijaki, niewyraźny, bez charyzmy. Nie kupuję tej historii. Szkoda czasu na kiepskie książki

Bardzo przyjemna i wzruszająca książka o miłości dwójki młodych ludzi. To taka książka dodająca otuchy w gorsze dni, która swoją prostotą potrafi oderwać nas od rzeczywistości i przenieść do naprawdę pięknych miejsc i chwil, niczym uczestnik fabuły.

'Nie jest za późno' @agnieszka.olejnik.official
Przepiękna powieść obyczajowa o dwojgu młodych ludzi, ich niegasnącym uczuciu i walce o szczęście. Książka dostarczyła mi mnóstwo emocji, wzruszeń, skłoniła do refleksji i przemyśleń. Totalnie zatraciłam się w tej historii zostawiając wszystko inne na później. Jestem nią oczarowana i na pewno sięgnę po inne pozycje autorki.

'Nie jest za późno' @agnieszka.olejnik.official

Niesamowita siła pierwszej miłości, która przetrwała pomimo niesprzyjających okoliczności, wielu niedomówień i urażonych ambicji. Autorka przekazuje nam w tej powieści ważną wskazówkę, że w każdym związku dwojga ludzi najważniejszy jest dialog. Gdyby bo często niedomówienia i pomówienia są źródłem ogromnych nieporozumień. Gdyby Anika i Bruno szczerze z sobą rozmawiali, uniknęliby wielu rozczarowań, nieporozumień i bólu.

📚Recenzja: 11/52
📚 Autor: Agnieszka Olejnik
📚 Tytuł: "Nie jest za późno"
📚 Wydawnictwo: Chilli Books
📚 Ocena: 7/10

Książka Agaty Olejnik opowiada o sile pierwszej młodzieńczej miłości. O tym, że nawet w dorosłym życiu można walczyć o uczucie sprzed lat.
Głównymi bohaterami są osiemnastoletni Anika i Bruno. Podczas turnieju siatkówki chłopak wpada w oko Anice. Jest ona zauroczona na tyle, że nie może przestać o nim myśleć. Dowiaduje się od wspólnych znajomych, że Bruno chodzi do liceum gastronomicznego, a w jego rodzinie wydarzyła się tragedia- ojciec alkoholik popełnił samobójstwo po tym, jak w pijackim amoku zaatakował matkę, w wyniku czego kobieta stała się niepełnosprawna i wylądowała na wózku inwalidzkim. Brunon stał się wycofany i mało towarzyski. Pisał wiersze i wygrywał nimi konkursy litarackie. Dzięki temu zbierał pieniądze na rehabilitację mamy. Chłopak jest całkowitym przeciwieństwem Aniki- jest ona beztroska, ma zapewnione dostatnie życie, otacza się koleżankami znanymi i lubianymi w szkole. Nie przeszkadza jej to, by zakochać się bez pamięci w ubogim chłopaku. Niestety, w wyniku niedomówień drogi Aniki i Brunona rozchodzą się na pięć lat. W przeciągu tego czasu młodzi nie potrafią Jedak o sobie zapomnieć i wyleczyć się z uczucia. Czy w końcu miłość zwycięży? Czy nie będzie za późno?
Książka Agnieszki Olejnik jest powieścią o zapominaniu urazy sprzed lat, o sile uczucia, które nie przemija. Autorka pokazuje jaka krzywdę można wyrządzić siebie i innym poprzez niedomówienia i przemilczenie pewnych spraw. Jak przez wiele lat można oglądać sie wciąż za siebie, zamiast iść do przodu. A wystarczy szczera rozmowa. To przecież tak niewiele.
Książkę Agnieszki Olejnik czyta się lekko i płynnie. Przeczytałam w pewnej recenzji, że jest "estetyczna stylistycznie" i podpisuje się pod tym stwierdzeniem. Świetnie się ją czytało, mimo że w moim mniemaniu jest to raczej "młodzieżówka", za którymi do końca nie przepadam. Niesie jednak przesłanie, a to jest najważniejsze. Rozmawiajmy ze sobą.
Molly 📖

📚Recenzja: 11/52
📚 Autor: Agnieszka Olejnik
📚 Tytuł: "Nie jest za późno"
📚 Wydawnictwo: Chilli Books
📚 Ocena: 7/10

Zmęczyła mnie ta książka. Czytając czekałam na to Coś ... coś co mnie zachwyci porwie, ale nic takiego się nie stało. Powiało wręcz nudą .....

• Rok 2022
  • Przeczytane 2022
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Nie jest za późno