Oddycham i znowu wszystko gra!

Okładka książki Oddycham i znowu wszystko gra! Agnieszka Frączek, Christopher Willard
Okładka książki Oddycham i znowu wszystko gra!
Agnieszka FrączekChristopher Willard Wydawnictwo: BIS literatura dziecięca
2021-11-08
2021-11-08
36 min.
Elżbieta Desperak
emocje mindfullnes spokój wsparcie kontrola wychowanie przez czytanie uważność oddech oddychanie dla dzieci

„Oddycham i znowu wszystko gra” to niedługa książka, która zwraca uwagę dzieci na to jak dużo daje świadome oddychanie. Przy tym jest ciekawie napisana częściowo prozą a częściowo wierszem, ładnie wydana oraz zilustrowana.

Przeczytacie tu opis kilku sytuacji, w których pojawiają się różne uczucia jak smutek, samotność, złość czy strach, ale również bezsilność i zagubienie. Później pojawia się krótka rymowanka zwracająca uwagę na oddech i efekt końcowy czyli uspokojenie emocji.
Na końcu książki znajduje się kilka słów o świadomym oddychaniu oraz ćwiczeń oddechowych. Są również wskazówki jak sobie radzić w danych sytuacjach emocjonalnych.

Prostota tej książki może się wydawać nieefektywna, ale zapewniam Was, że tak nie jest. Wiadomo, że po jednym czytaniu dziecko nie załapie od razu o co chodzi, ale mój czterolatek coraz częściej podczas czytania tej książki oddycha z bohaterami a zdarza mi się wykorzystywać tą wiedzę w sytuacjach codziennych i powoli nam się to udaje.

Chyba każdy z nas słyszał słowa „Nie denerwuj się, oddychaj”. Głównym tematem książki autorów Christophera Willarda i Wendy O’Leary jest oddychanie. Ale nie takie zwykłe oddychanie. Chodzi o oddychanie, które niesie ukojenie.
Więcej na stronie internetowej: https://papierowybluszcz.wordpress.com/2022/01/24/oddycham-i-znowu-wszystko-gra-christopher-willard-i-wendy-oleary/

Na półkach: , , , , , ,

Wspaniała propozycja dla dzieci i rodziców, terapeutów, pedagogów, nauczycieli.

Pięknie ilustrowana, mądra w przekazie, ciekawa w formie, dzięki uroczym rymowankom Agnieszki Frączek. To pozycja, która powinna się znaleźć w boblioteczce każdego dziecka. POwtarzanie wierszy, najpierw w swobodnej formie zabawy, a później w trudnych chwilach, pozwala dziecku szybciej się wyciszyć, skupić na źródle emocji, porozmawiać o tym co czuje.

Jestem zachwycona, Gorąco polecam.

Wspaniała propozycja dla dzieci i rodziców, terapeutów, pedagogów, nauczycieli.

• Biblioteka
  • Dla Anieli
  • Dziecięce
  • Emocje
  • Koniecznie
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Oddycham i znowu wszystko gra!