Kasane #1

Waneko
2021-12-21
2021-12-21
Ewa Wachol
dramar horror psychologiczna siły nadprzyrodzone seinen manga

Okładka książki Detektyw Sasaki Matsuoka Keisuke, Hiro Kiyohara
Detektyw Sasaki Matsuoka Keisuke, H...
Okładka książki Zerwane zaręczyny i więzienny slow life Miya Taira, Hibiki Yamazaki
Zerwane zaręcz... Miya Taira, Hibiki ...
Okładka książki Sadako i koniec świata Koma Natsumi, Kōji Suzuki
Sadako i konie... Koma Natsumi, Kōji ...

Wyobraźcie sobie, że najpierw dostajecie od życia odpychający wygląd, który konsekwentnie buduje waszą wycofaną osobowość by na dobitkę w najgorszym momencie dorastania odebrać Wam jedyna osobę, która żywiła dla Was jakieś lepsze odczucia - matkę. Jest jednak w tym na tyle nadal przewrotne, że przez ducha wspomnianej mamusi przekazać Wam magię, która pozwoli skraść twarz tym, na których ustach złożycie pocałunek.

Jak możecie się domyślić nie jest to jednak bez konsekwencji, bo co zrobić z tymi którym skradło się piękno?

W tym tomie dostajemy więcej niewiadomych niż odpowiedzi, a kończy się on tragicznie zostawiając nasza bohaterką ze sporym brzemieniem i nie pewnością. I cóż zrobić? Trzeba czytać dalej ;)

Do tego kreska bardzo ładna.

Mogłoby się wydawać, że Kasane to manga z gatunku Yuri, ale nic bardziej mylnego.
Kasane jest połączeniem dramatu z horrorem psychologicznym i dark fantasy.
Na wstępie mangi dowiadujemy się, że matka Kasane zmarła, zostawiając ją samą. Dziewczynka trafia pod opiekę ciotki.
Matka Kasane była piękną kobietą. Niestety, córka nie dość, że nie odziedziczyła po niej wyjątkowej urody, to wręcz przeciwnie - jest niesamowicie brzydka.
Matka pozostawia po sobie tajemniczą szminkę, która ma odmienić losy Kasane.
Ten tom stanowi doskonałe wprowadzenie do świata naszej bohaterki. Manga porusza bardzo ważną kwestię, jaką jest przemoc w szkole i jej skutki.
Fabuła mangi nasiąknięta jest wątkami z teatru, co mi osobiście ogromnie odpowiada. Uwielbiam ten tajemniczy i przełeniony sztuką klimat, jaki niesie ze sobą scena teatralna.
Wątkiem, który bardzo mnie zaintrygował, jest relacja Kasane z jej matką.
Manga bardzo mi się spodobała i z wielką chęcią sięgnę po kolejny tom.

Kasane jest połączeniem dramatu z horrorem psychologicznym i dark fantasy.

Dążenie do ideału jest w dzisiejszych czasach sprawą dość powszechną. 🤷‍♀️ Sylwetka modelki, nieskazitelna cera, piękny makijaż czy fryzura rodem z salonu to coś, za czym goni spora rzesza osób. 🙄 Czy jednak aspirowanie do bycia uznawanym za ideał i wykorzystywanie urody do osiągania celów to na pewno droga do szczęścia❓️🤔

O tym przekonuje się Kasane, tytułowa bohaterka mangi, o której dziś Wam opowiem. Dziewczyna cechuje się ogromną brzydotą, przez którą jest dręczona i szykanowana. 😖 W związku z prześladowaniami Kasane ma zerowe poczucie własnej wartości, a sama siebie postrzega jako potwora. 😔 Życie dziewczyny odmienia się, gdy w spadku po zmarłej matce otrzymuje czerwoną szminkę 💄o niezwykłych właściwościach. Dzięki niej Kasane może przejmować wygląd innych osób! 😲 Czy dla brzyduli jest to szansa na odmienienie smutnego losu i zrealizowanie marzeń❓️ A może wręcz przeciwnie, będzie źródłem jeszcze gorszego nieszczęścia❓️😧

Po zapoznaniu się z tomami 1-3 stwierdzam, że ta manga ma ogromny potencjał. Bardzo mnie zaciekawiła i zaintrygowała, dlatego mam ochotę rzucić się na kolejne części serii. 📚 Pierwszy i drugi tom wprowadza nas w całą historię, a już w trzecim zaczyna dziać się coraz więcej. 🤩 Na początku poznajemy Kasane, jej emocje, to jak czuje się w swoim ciele i jak cierpi będąc nękana. Poruszony jest tu więc trudny temat prześladowania, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. 😖 Za to duży plus! Dodatkowo dobra kreacja bohaterów robi znakomitą robotę. 👌

Wątek szminki 💄 o potężnej mocy też jest tu bardzo istotny. Tajemnica z nią związana i to, w czyje ręce trafia kosmetyk sprawiają, że robi się naprawdę ciekawie i nieprzewidywalnie. 😯 Jak się bowiem okazuje Kasane pod wpływem tak ogromych możliwości jest w stanie posunąć się do wielu rzeczy, aby osiągnąć cel. 🫣

Krótko mówiąc - jest mrocznie, tajemniczo, intrygująco i ciekawie, a piękne ilustracje tylko dopełniają całości. Gorąco polecam❗️😊

O tym przekonuje się Kasane, tytułowa bohaterka...

Ciekawa. To pierwsze słowo które pojawia się gdy myślę o tej pozycji. Historia inna i dość dziwaczna. Mamy tutaj "magiczną" szminkę. Brzydulę która odkrywa sekret własnej zmarłej matki. Prześladowania.... no właśnie... historia zapowiada się ciekawie.

Zupełnie nie spodziewałam się tego, co zastałam :) Bardzo oryginalna historia muszę przyznać, ciekawe jak się rozwinie i jak się skończy :) Bardzo dobra kreska, dynamiczna, acz dość ubogie tła, rastry są tam, gdzie są potrzebne. Polecam, jak nie zainteresuje, to chociaż jako ciekawostkę :)

[Recenzja tomów 1-5]
„Nie oceniaj książki po okładce”
Chociaż w tym przypadku można zrobić wyjątek. Bo Kasane oprócz pięknych okładek i kreski ma znacznie więcej do zaoferowania.
Może i sam opis nie brzmi wyjątkowo, bo główna bohaterka jest w posiadaniu szminki, która pozwala ukraść twarz innych osób.
Tylko, że tutaj motyw zamiany ciał jest przedstawiony w dojrzalszy sposób.

💄Oprócz tego dostajemy:
-Naprawdę dobrze wykreowane postaci! Każda z nich posiada swoją historie, dzięki czemu łatwiej je zrozumieć i wczuć się w ich sytuacje. Wiemy co je napędza i czemu podejmują właśnie takie decyzje.
-Dynamiczne rysunki i dobrze oddane emocje. A to wszystko połączone z dużą ilością czerni, która nadaje tajemniczego i mrocznego klimatu. Oczywiście nie zabraknie też pięknych ilustracji, które nas oczarują.
-Intrygujące sztuki teatralne.

A teraz na scenę wkracza Kasane Fuchi nieobliczalna i skłonna do wszystkiego, żeby tylko osiągnąć swój cel. W dodatku skrywająca w sobie ogromny talent i charyzmę. Można pomyśleć, że jest to mieszanka wybuchowa, ale właśnie to sprawia, że jest w niej coś pociągającego.

💄Co mi się podobało?
✔️To, że manga pokazuje, że nie tylko główna bohaterka zmaga się z problemami z młodości, a ślepe podążanie za pięknem niesie wiele tragicznych skutków.
✔️Pomimo tego, że Kasane jest raczej postacią „negatywną” to można poczuć do niej sympatie. W końcu wacha się i dostrzega, że to co robi jest złe - nawet jeśli jest to chwilowe.
✔️Że każdy „gra” żeby osiągnąć swój cel.
✔️Poruszane są ciężkie tematy takie jak: choroba, prostutucjx, nękanie czy gwaxt, które zostały naprawdę dobrze przedstawione 👏🏻 Dzięki czemu to, co spotkało bohaterów nie jest nam obojętne.

W dodatku urzekła mnie otoczka teatru i to że historia z każdym kolejnym tomem, coraz bardziej się rozkręca i zaskakuje nowymi faktami.
Dlatego z niecierpliwością wyczekuje kolejnych tomów, bo jestem ciekawa, gdzie czerwona szminka zaprowadzi Kasane i jakie będą tego skutki.

Ps. Nie zniechęcajcie się do mangi po dwóch pierwszych tomach, bo jest to dosyć „spokojny” wstęp do historii. Później jest tylko lepiej!

[Recenzja tomów 1-5]
„Nie oceniaj książki po okładce”
Tylko, że tutaj motyw zamiany ciał jest przedstawiony w dojrzalszy...

2016

Tytułowa Kasane to dziewczyna o niespotykanej wręcz brzydocie. Jako córka aktorki słynącej z nieprzeciętnej urody od małego borykała się ona z szykanami i zastraszaniem. Trauma wyglądu w połączeniu z brakiem poczucia własnej wartości powoduje, że najchętniej chciałaby ona zniknąć z tego świata. Nadzieją na poważniejsze zmiany w jej życiu, staje się jednak pewien „spadek” zostawiony przez zmarłą rodzicielkę. Jest nią tajemnicza „szminka”, która po nałożeniu na usta potrafi działać cuda i całkowicie zmieniać wygląd zewnętrzny (przejmując twarz osoby, którą się pocałuje). Odkrycie niesamowitych właściwości „szminki” prowadzi Kasane do sytuacji, która stanie się dla niej początkiem nowej życiowej drogi albo kolejnego wielkiego koszmaru.

Pierwszy tom serii nie pozwala jednoznacznie stwierdzić, z jakiego rodzaju dziełem mamy tutaj do czynienia. Czy jest to horror, mroczny thriller, dramat? Dostępna w mandze mieszanka elementów różnych gatunków sprawia jednocześnie, że tytuł bardzo intryguje i każdą jego kolejną stronę czyta się z wielką ciekawością co będzie dalej.

Pierwszy tom serii służy autorce do nakreślenia zarysu fabuły i lepszego przedstawienia całej masy różnorakich emocji pojawiających się w tytule. Głównie opowiedziane są tutaj depresyjne lata młodości bohaterki z czasów gimnazjum i liceum. Czytelnik obserwuje jej zmagania z brutalną rzeczywistością, w której inni uczniowie nieustannie się nad nią znęcają (zarówno psychicznie, jak i fizycznie). Scenariusz łączy więc wyrazistość emocji z mrocznym i czasem pokręconym klimatem, co potrafi mocno wpłynąć na czytelnika.

2081

By sie wydawalo, ze to banalna i troche magiczna opowiesc, ale po przeczytaniu ma sie sporo pytan bez odpowiedzi. Szczegolnie skad matka Kasane wziela tak potezny artefakt jak ta szminka??? I czy to prawda, ze tak naprawde piekna aktorka byla tak samo brzydka jak jej corka? W kazdym razie jest to historia o trudach dorastania, przesladowaniu i o wielkich marzeniach na przyszlosc. Troche mroczna i krwawa historia. Ciekawe jak Kasane dalej wykorzysta swoja wielka moc, w koncu moze byc to dla niej zbyt duza odpowiedzialnosc, ktora w koncu ja przerosnie. Mimo brzydoty..... lepiej zdecydowanie by bylo jej pozostac soba.

potrzebuje 2 tomu do mojego zycia

potrzebuje 2 tomu do mojego zycia

Fajna ta manga, ciekawy pomysl na fabule, ale nie przepadam gdy bohterami sa nastolatki, mam nadzieje, ze dalej na historia bedzie bardziej dorosla.

• Manga
  • Mangi