Projekt odporność. Dieta, porady, sprawdzone sposoby

Okładka książki Projekt odporność. Dieta, porady, sprawdzone sposoby Karolina I Maciej Szaciłło
Okładka książki Projekt odporność. Dieta, porady, sprawdzone sposoby
Karolina I Maciej Szaciłło Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Projekt odporność. Dieta, porady, sprawdzone sposoby
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-01-01
2021-01-01

⭐Recenzja 1️⃣6️⃣⭐

🏵"Projekt odporność.Dieta, porady, sprawdzone sposoby " to poradnik, w którym znajdziecie dużo przydatnych informacji na temat jak dbać o swoje zdrowie i budować odporność. Autorzy zapoznają nas z AJURWEDA, najstarszym systemem opieki zdrowotnej, wywodzącej się z Indii. Jest to nauka o zdrowiu fizycznym i psychicznym, opierająca się na naturalnych metodach, oraz wykorzystywaniu leczniczej mocy roślin.
Nasze mamy i babcie od lat stosowały domowe sposoby na różne dolegliwości i ja również jestem zwolenniczką medycyny naturalnej, także byłam bardzo ciekawa tej książki.

🏵Z poradnika dowiecie się także jak zawczasu zapobiegać chorobom, oswoić stres, które jedzenie wzmacnia, jakie roślinne leki możecie stosować na odporność.
Znajdziecie tam również dużo przepisów na obiady, kolacje i desery, które są podzielone na poszczególne pory roku : wiosna, lato oraz jesień i zima. Przepisy są naprawdę ciekawe i przepiękne zdjęcia dań sprawiają, że aż chce się je spróbować.
Jestem zachwycona tym poradnikiem, od dawna szukałam dobrej książki na temat budowania odporności i wzmacniania systemu immunologicznego, i polecam go wszystkim, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie w naturalny sposób, oraz dowiedzieć się jaką żywność powinni spożywać w poszczególnych porach roku.

⭐Recenzja 1️⃣6️⃣⭐

Ciekawa, na pewno podrążę temat "filozofii" ich życia dalej, ale wydaje się ona dobra dla początkującego, czasami zbyt ogólnikowo pisana.I za dużo cytatów z innych książek,bardzo to raziło (nabierałam bardziej ochoty do kupna tamtych niż czytania tej dalej).

Karolina i Maciej Szaciłło w książce "Projekt odporność. Dieta, porady, sprawdzone sposoby" chcą nam nieco przybliżyć najstarszą naukę o zdrowiu AJURWEDĘ. Już w pierwszym rozdziale przybliżą nam ją, pokażą jak w naturalny sposób możemy dbać o nasz układ immunologiczny. Znajdziemy tu mnóstwo porad i wskazówek jak zapobiegać chorobom, aby później nie musieć ich leczyć. W tym rozdziale możemy zobaczyć przykładowy rozkład dnia, abyśmy mogli dążyć do takiego zbliżonego. Autorzy pokażą nam tutaj produkty, które pomogą nam utrzymać nasz organizm w zdrowiu. W rozdziale drugim dowiemy się jak bardzo źle stres wpływa na nasze zdrowie psychiczne jak i fizyczne. Pani Karolina i Pan Maciej przedstawią nam tu ciekawe ćwiczenia, które pomogą nam oswoić nasz stres. Natomiast w trzecim rozdziale znajduje się zbiór zasad przygotowania posiłków odżywczych o odpowiednio zbilansowanych. W kolejnym rozdziale znajdziemy bardzo przydatną rozmowę dr Hanny Stalińskiej o dietetyce i odporności. Dowiemy się tutaj jakie produkty pomogą nam, abyśmy mogli cieszyć się swoim zdrowiem, a jakich powinniśmy unikać, aby mu nie zaszkodzić. W dalszej części znajdziemy mnóstwo przepisów na przeróżne koktajle, przepyszne śniadanka, desery, obiady i kolacje podzielone na każdą porę roku.
Niestety my skupiamy się na naszej suplementacji raczej w okresie jesiennym i zimowym. Po tej książce już wiem jak bardzo ważna jest suplementacja przez CAŁY ROK.
UWAGA❕
Jeśli chcesz skorzystać z diety, suplementacji, a także ćwiczeń z tej książki, a masz przewlekłe choroby, jesteś w ciąży, karmisz piersią, dla swojego bezpieczeństwa skontaktuj się ze swoim lekarzem 🙂
#poradnik #ajurwedazdrowie #ajurweda #dieta #zdriwiepsychiczneifizyczne #odpornośćorganizmu #projektodporność

Odporność - pojęcie, któremu tradycyjnie przyglądaliśmy się bliżej w okresach jesienno-zimowych, a od wielu miesięcy odmieniane przez wszystkie przypadki nieustannie. Tymczasem, jak wskazują autorzy książki, jest budowana przez cały rok, naszymi małymi, codziennymi wyborami.

„Projekt odporność” mówi o niej holistycznie, łącząc w jedną ścieżkę dietę, radzenie sobie ze stresem i emocjami oraz styl życia. Wszystko to zgodnie z naturą, porami roku i cyklami dobowymi, ajurwedą (najstarszą nauką o zdrowiu) oraz współczesną nauką. Książka była konsultowana zarówno z dietetykiem klinicznym, jak i konsultantem ajurwedyjskim i znajdziemy w niej wskazówki od nich obojga. A ponadto wiele przepisów na poszczególne pory roku i kilka na naturalne leki.

Miałam przyjemność poznać Karolinę i Maćka na warsztatach, stąd wiem, że we wszystko, co tworzą oprócz wiedzy i doświadczenia wkładają również serce, dlatego polecam Wam tę pozycję serdecznie!

Jesienno zimowy okres to ten czas, gdy szczególnie powinniśmy zadbać o naszą odporność. Pomóc w tym może nam ta książka, która zawiera sprawdzone sposoby, rady, a nawet dietę na to, aby wzmocnić odporność.

Mamy tu ladną oprawę, dużo ilustracji i wiedzy, także o ajurwedzie. Pełen ciekawych przepisow, które mnie zaciekawiły i na pewno je wypróbuje, a do tego miejsce na nasze notatki. Świetna książka, bardzo polecam

• Zdrowie
  • Kulinarne