Okładka książki Lider wystarczająco dobry. 12 lekcji autentycznego przywództwa na czasy niepewności Sebastian Drzewiecki, Piotr Prokopowicz
Sebastian DrzewieckiPiotr Prokopowicz Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2021-10-19
2021-10-19
biznes przywództwo lider menedżer IT

Okładka książki Kompetencyjne testy sytuacyjne w rekrutacji, selekcji i ocenie pracowników Marianna Król, Piotr Prokopowicz, Grzegorz Żmuda
Kompetencyjne ... Marianna Król, Piot...

Krótki i zwarty poradnik dla liderów na czasy niepewności i zmian w zarządzaniu zespołami.

Założenia ciekawe i dające do myślenia, ale cała książka jakaś taka miałka. Ciężko się czytało.

Bycie liderem wystawione jest na ciągłą ocenę czy też konfrontację z opiniami "przeciwników". Ze względu na dużą zmianę środowiska pracy, nowoczesnych narzędzi oraz rozbudowę zespołu wciąż staramy się dokształcać, rozwijać.

W przypadku "Lidera wystarczająco dobrego" nigdy nie jest za późno na naukę, oraz nadrabianie zaległych lekcji. Piotr Prokopowicz i Sebastian Drzewiecki przygotowali poradnik mający na celu budowanie autentycznych relacji w czasach niepewności, wzmacnianie struktur organizacji oraz szkolić jak je wdrożyć we własnej firmie.

W przewodniku nauka łączy się z praktyką. Dzięki takiemu podejściu nadaje się on do wdrożenia zarówno jak w mikro firmach tak w globalnych korporacjach.

Każdy czytelnik zwróci uwagę na opisywanie przez autorów "wielkiej piątki cech osobowości a przywództwo". Ekstrawagancja, stabilność emocjonalna, ugodowość, sumienność i otwartość na doświadczenia to zagadnienia bliskie każdemu obiecującemu liderowi.

Książka rozczarowywuje. Okładka, recenzje z pierwszych stron obiecują, że mamy książkę wyjątkową, pokazującą jak właśnie zmienia się świat i jakich liderów on potrzebuje. Dostajmy obietnicę nowego spojrzenia na zarządzanie, dostajemy... streszczenia książek, które są na rynku od lat. Streszczenie wątpliwe, gdyż tematy potraktowane są mocno skrótowo.
Pandemia dla książki okazała się zastrzykiem przyciągającym uwagę, niestety mało tu nowatorskiego potraktowania tematu na "czasy niepewności".

Pandemia dla książki...

Ta książka to świetna lektura dla tych, którzy szukają praktycznych historii z obszaru przywództwa. Pokazuje, jak codzienne działania lidera budują go w roli. A także co to znaczy być liderem w czasach niepewności i zmian. Na czym sie skupić, by być skutecznym, być może nie zawsze perfekcyjnym, ale dobrym, autentycznym, dającym poczucie bezpieczeństwa liderem. Te 12 lekcji (popartych licznymi badaniami w obszarze przywództwa) na pierwszy rzut oka wydają się proste, jednak opisane historie poczują jak trudno czasami jest je wdrożyć.

Niestety dawno nie miałam do czynienia z tak złą książką. Pierwsze 5% treści to wychwalające ją recenzje celebrytów. Kolejne 5% - pisanie o niczym i zapowiadanie w kółko, o czym ta książka będzie. Po czym zaczyna się właściwa treść i.... nic. Temat potraktowany bardzo powierzchownie i płytko, ciągłe ślizganie się po oczywistościach, no po prostu zero treści z których można by coś wyciągnąć. Temat przywództwa/liderstwa jest bardzo trudny i złożony i niestety nie jest to książka która sprostała zadaniu.

• Biznes
  • Nauki społeczne, poradniki