Zakochane Las Vegas

Kinga Jesman Wydawnictwo: Empik Go literatura obyczajowa, romans
Empik Go
2021-10-04
2021-10-04

Dziś przedstawiam wam książkę @kinga.jesman.autorka ,, Zakochany Las Vegas”. Jest to kontynuacja książki ,, Zakochany Dubaj”.

Poznajemy nowych, głównych bohaterów. Są nimi Ruth i Nicolas.

Dziewczyna nie miała lekkiego życia. Kiedy była dzieckiem zmarła jej mama. Opiekował się nią tylko ojciec. ,,Opiekował” raczej nie pasuje do ich relacji. To na Ruth spoczęła odpowiedzialność za obowiązki domowe. Niestety nawet jak bardzo się starała, to i tak nigdy nie zadowoliła ojca. Był on tyranem i stosował wobec niej przemoc. Passa jej nieszczęść jednak trwała dalej. Raz po raz spotykała mężczyzn, którzy okazywali się być w stosunku do niej okrutni.
Kobieta po latach nieudanych związków poznaje w sieci mężczyznę i postanawia rzucić wszystko na jedną kartę i wylatuje do Las Vegas.
Tam właśnie od samego początku los stawia ją przed kolejnymi wyzwaniami. Jakimi? Przeczytajcie sami.

Książkę czyta się szybko. Znajdziemy tam nie tylko wątki romansowe, ale także wiele mrocznych scen. Często brutalnych (gwałt, znęcanie się).
Ruth to kobieta po przejściach. Jest bardzo łatwowierna. Szukając miłości, nie raz spotkała na swojej drodze psychopatę. Jest niedowartościowana, ma niską samoocenę. Raz po raz szuka ciepła, miłości. Kogoś kto da jej tą bezpieczną przystań.
Szkoda, że niektóre wątki nie zostały szerzej opisane. Bardzo podobał mi się klimat kasyna i aż chciałoby się więcej o tym przeczytać. Również przeczytałabym więcej o samym Las Vegas. O tym wiecznie tętniącym życiem nocą mieście.Tak samo motyw meksykańskich zbirów, dostarczył mi momentami ogromnych dreszczy emocji.
Piękne zakończenie. Podoba mi się motyw rachunków sumienia zawartych w listach.
Polecam♥️

Poznajemy nowych, głównych bohaterów. Są nimi Ruth i Nicolas.

Niezła książka ,warto przeczytać .

Niezła książka ,warto przeczytać .

Takie jakieś nijakie.

Takie jakieś nijakie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobra książka, ale napewno nie lekka. Porusza trudne tematy.

Dobra książka, ale napewno nie lekka. Porusza trudne tematy.

"Zakochane Las Vegas" Kinga Jesman

Jest to kontynuacja "Zakochanego Dubaju", jednak tutaj mamy nowych głównych bohaterów.
Ruth ma naprawdę strasznego pecha, aż trudno uwierzyć ile przeszła i co musiała znosić. Jednak to wszystko jej nie złamało, a poznany przez Messenger Nicolas sprawił, że w jej życiu pojawiły się kolory.
Dość nierealne losy głównej bohaterki, ta brutalność mężczyzn, liczne pobicia i gwałty... zdecydowanie nie jest to lekka lektura. Chyba jest tu jeszcze więcej rozważań psychologicznych, niż w poprzednim tomie.
Trochę byłam rozczarowana urwanym wątkiem losów Ruth i Nicolasa, spodziewałam się czegoś więcej, (choćby bardziej rozbudowanego wątku związanego z kasynami i hazardem lub ojcem Nicolasa). Jednak samo zakończenie - pomysł z listami w trakcie lub na koniec terapii, bardzo mi się spodobał. I ta wiara głównej bohaterki w ludzi... podziwiam.

"(...) potrzeba wiele odwagi, by zostawić bezpieczny świat dla obcej osoby. Niewielu się na to decyduje, bo takie zachowanie wymaga bezgranicznego zaufania".

"Stosunek powinien wynikać z pragnienia, by sprawić sobie i partnerowi przyjemność, a nie ze strachu czy obowiązku".

"Człowiek od małego pragnie poznać receptę na szczęście. Ja zawsze uważałem, że składa się ono z trzech składników: miłości, pieniędzy i zdrowia. Nigdy nie pomyślałbym, że moim marzeniom zabraknie najważniejszego ogniwa, a mianowicie bezpieczeństwa (...) nagle gotów byłem wydać ostatniego centa, pozwolić odciąć sobie wszystkie kończyny i zgodzić się przez resztę życia nie zaznać miłości, byle tylko ochronić ukochaną kobietę. Jej bezpieczeństwo stało się moją obsesją".

"Każdy normalny, zdrowy człowiek jest w równym stopniu dobry, co zły. To on decyduje, której naturze da sobą zawładnąć".

"Piękno nie kryje się w standardach czy potocznej opinii, piękno jest w naszych oczach".

"(...) warto marzyć, ale jeszcze lepiej planować".

"Wychowałem się w stolicy rozrywki. Pośród gwaru, blasku sztucznych świateł i wysokiej przestępczości. Każdy dzień niósł nową przygodę i nie bez powodu powstało określenie, że co zdarzyło się w Vegas, zostaje w Vegas. Moje oczy widziały wiele: orgie w hotelowych basenach, dorosłych ludzi przechadzających się ulicą jedynie w pieluchach i ze smoczkami w buzi, milionerów śliniących się na widok nieprzyzwoicie otyłych tancerek w klubach, desperatów gotowych sprzedać nerkę za możliwość uczestniczenia w kolejnej partyjce pokera".

"(...) nie potrafiłam być tak po prostu sobą. Po latach wkładania przebrania stało się ono moją częścią. Nie wiedziałam, kim jestem, co lubię ani kim chcę być. Nie znałam własnych potrzeb ani pragnień, bo zawsze spełniałam czyjeś. Dlatego najpierw musiałam od nowa zrozumieć, czym jest miłość. Zaufaniem? Przebaczeniem? Wolnością? Pochwałą? Dobrym słowem? Kompromisem? Nadal się uczę. Uczę się, jak kochać samą siebie, przyjmować dobro, nie myśleć o strachu i dawać tyle, ile pragnę, a nie muszę".

„Pamiętaj, Ruth, życie jest piękne, ty jesteś piękna. Kochasz i jesteś kochana. Mamy siebie, mamy wszystko”.

"Zakochane Las Vegas" Kinga Jesman

Dość nierealne losy głównej bohaterki, ta...

Warto przeczytać

Warto przeczytać

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspaniała powieść dla miłośników erotyki z dreszczykiem. To druga książka autorki którą wysłuchałam na EmpikGo i jestem szczerze zachwycona.

Ruth była krzywdzona w dzieciństwie przez ojca tyrana co w konsekwencji doprowadziło do przekonania, że na nic lepszego nie zasługuje. Każdy kolejny partner kontynuował dzieło niszczenia jej pięknej duszy. Pojawienie się Nicolasa miało dać realną szansę na odwrócenie się losów Ruth. Dlatego dziewczyna sprzedaje mieszkanie w Berlinie i wylatuje do Las Vegas, miasta grzechu oraz do obcego mężczyzny, który miał być jej ostatnią szansą na szczęście. Kiedy Nicolas nie pojawia się na lotnisku, Ruth pisze w głowie najgorsze scenariusze. Czuje, że po raz kolejny została oszukana i wykorzystana przez mężczyznę.

Oficjalny opis książki jest idealnym streszczeniem powieści, choć właściwa akcja zaczyna się od przylotu Ruth do Las Vegas.

Autorka wspaniale wpisała przeszłość w teraźniejsze doświadczenia. Książka jest mieszanką miłości, niebezpiecznej akcji i wspaniale budującego atmosferę seksu. Dla mnie rewelacja. Śmiałam się i płakałam słuchając listów z epilogu.

Polecam w 100% i czekam na kolejne książki autorki. Szukałam jej powieści na wattpad ale nic mi nie wyskakuje. Stąd też mój komentarz, czego zazwyczaj nie robię i prośba gdyby ktoś mógł wkleić linka.

• Audiobooki
  • Taka dziwna