Do zakochania

Do zakochania
Empik Go
2021-12-22
2021-12-22

Piękna i szkoda ze ostatnia część... zabrakło mi tylko wyjaśnienia co się stało z Karolem i skąd Adam znał hasło " do zatesknienia" ;)

"Człowiek może posiadać rzeczy materialne, a jednocześnie nie mieć zupełnie nic. Może mu się wydawać, że jest spełniony, w pełni szczęśliwy, bogaty, a jednocześnie może być żebrakiem. Bo jeśli człowiek, z przyklejonym do ust sztucznym uśmiechem, opływa w luksusy, a nie zazna smaku miłości, jest zwykłym nędzarzem."

Przed Julią kolejne trudne decyzje, doświadczenia i wyzwania z którymi niejednokrotnie będzie musiała się zmierzyć. Jednakże chcąc otworzyć nowy rozdział w życiu, musi pamiętać, by ten stary definitywnie zamknąć.

"(...) Może właśnie od tego powinnam zacząć już dawno temu? Od zmian. Bo najdrobniejsze modyfikacje, które czynimy w życiu, mogą nas zupełnie odmienić. Tylko czy na lepsze?"

No właśnie czy na lepsze?

Niestety kolejne niedopowiedzenia, sekrety, a nawet duma, nie będą ułatwiać życia ani Julce, ani Adamowi, a nawet Szymonowi, który w dalszym ciągu będzie odgrywać tu swoją rolę. Wierzcie mi były momenty gdy, miałam ochotę potrząsnąć Julką, by wreszcie stawiła czoło sytuacją w których już nie tylko chodziło o nią i choć takim głosem rozsądku niejednokrotnie była Dominika, nie zawsze udawało się przekonać Julkę do zmiany zdania. Bywały też chwile, że chciałam Julię objąć, dodając otuchy powtarzając, iż przecież jest silna i da radę ze wszystkimi przeciwnościami.

A tych nie zabraknie.

Natomiast jeśli chodzi o Adama.... Było zupełnie na odwrót, nie przeczę potrzebował pocieszenia i wsparcia w związku ze stanem Emilki, jednakże jeśli chodziło o Julkę, to chciałam porządnie go zbesztać, by się w końcu obudził i zaczął działać. Ze skrajności w skrajność, prawda?

"Do zakochania" jest trzecią i niestety ostatnią ale wydaje mi się, że najbardziej wzruszającą częścią historii Julce i Adamie, która wywoła wiele emocji. Pojawią się łzy i złość, radość i smutek. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji poznać tej serii, to bardzo gorąco zachęcam was, by po nią sięgnąć. A tobie Kasiu dziękuję za piękny prezent ❤️.

Przed Julią kolejne trudne decyzje, doświadczenia i...

Ujmująca historia. Książka do przeczytania na miłe popołudnie.

Ujmująca historia. Książka do przeczytania na miłe popołudnie.

Mimo happy endu, mam niedosyt. Wiele kwestii nie zostało wyjaśnionych... Między innymi sprawa śmierci ojca Julii - dlaczego został zabity? Rozmowa Julii i Adama nagle się urywa, a potem dowiaduję się z kolejnych stron o tym, że są małżeństwem i że na świat przyszły bliźniaczki. A relacja Julii i Melani? Zdecydowanie za mało tu wyjaśnień co do zakończenia.

"Miłości nie można zamknąć w szafie czy na dnie skrytej głęboko pod ziemią skrzyni. Jeśli się już pojawi, nie da się jej jakkolwiek uciszyć, stłamsić ją czy kazać jej cicho siedzieć w kącie pod miotłą. Miłość bowiem ma potężną moc. Miłość to siła, nieokiełznany żywioł, który atakuje znienacka i robi spustoszenie w ludzkim sercu. A z żywiołem nie tak łatwo wygrać".

Julia próbuje uporządkować swoje życie jednak okrutny los ciągle jej to komplikuje. Myślała, że w końcu zacznie się jej układać, myliła się. Za sprawą problemów zdrowotnych Emi drogi Juli i Adama znów wiele razy będą się ze sobą łączyć. I choć Julia usilnie chciała zapomnieć o Adamie i spróbować z Szymonem, serce nie sługa i za każdym razem cierpi.

"Człowiek może posiadać rzeczy materialne, a jednocześnie nie mieć zupełnie nic. Może mu się wydawać, że jest spełniony, w pełni szczęśliwy, bogaty, a jednocześnie może być żebrakiem. Bo jeśli człowiek, z przyklejonym do ust sztucznym uśmiechem, opływa w luksusy, a nie zazna smaku miłości, jest zwykłym nędzarzem".

Julia robi wszystko by ograniczyć kontakty z Adamem do minimum, tym bardziej, że ma przed nim sekret, o którym ten nie może się dowiedzieć. I choć życie zawodowe coraz bardziej się stabilizuje i wręcz idzie do przodu o tyle życie uczuciowe kobiety stoi w miejscu. Każde spotkanie z Adamem jest niesamowicie trudne, tym bardziej, że ten myśli, że ona ułożyła sobie życie z jego przyjacielem.

"Dopiero w chwili, kiedy moje życie zawisło nad przepaścią, a stało się tak, kiedy omal nie straciłem bezpowrotnie ukochanej osoby, moje oczy otworzyły się na tyle szeroko, by dostrzec, co jest dla mnie najcenniejsze. Wtedy też zrozumiałem, że czasem człowiek otoczony tłumem potrzebuje tylko jednego człowieka, by poczuć, że żyje, że naprawdę istnieje".

Czy Julia zdoła zapomnieć o Adamie? Czy uda się jej ułożyć życie z Szymonem? Czy miłość Juli i Adama ma szansę? Czy Adam pozna sekret Juli? Jak potoczą się losy bohaterów?

Niesamowicie wzruszająca i chwytająca za serce książka. Przygotujcie sobie chusteczki, łzy nie raz polecą, fabuła to totalny rollercoaster emocji. Świetne zakończenie całej trylogii.

"Do zakochania" jest ostatnim tomem trylogii w skład której wchodzą 1. "Do zatęsknienia" i 2. "Do zapomnienia". Gorąco polecam całą trylogię.

Niestety książka dostępna tylko w formie e-booka. Ja przeczytałam na EmpikGO. Mam nadzieję, że cała trylogia doczeka się papierowej wersji, chciałabym ją mieć na swojej półce.

Julia...

• Przeczytane 2022