Okładka książki Zerwana relacja Małgorzata Smolec
Okładka książki Zerwana relacja
Małgorzata Smolec Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Majorkański (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Majorkański (tom 2)
NieZwykłe
2021-09-29
2021-09-29
literatura polska romans biurowy

Okładka książki W blasku Paula Ciulak, Agata Kaczmarek, Angelika Łabuda, Kinga Litkowiec, Agata Mania, Charlotte Mils, Dagmara Rek, Małgorzata Smolec
W blasku Paula Ciulak, Agata...
Okładka książki Lek na miłość Anne Marie, Justyna Chmiel, Patrycja Cygan-Jeż, Sandra Czoik, Joanna Denko, Anna Koliber, Ewelina Maria Mantycka, Karolina Milcarz, Małgorzata Smolec, Katarzyna Wit-Formela
Lek na miłość Anne Marie, Justyna...
Okładka książki Tylko Ciebie... Chcę A. P. Mist, Anne Marie, Justyna Chmiel, Patrycja Cygan-Jeż, Anna Koliber, Małgorzata Smolec, Katarzyna Wit-Formela
Tylko Ciebie..... A. P. Mist, Anne Ma...

Czytając końcówkę książki, można pomyśleć, że autorka zainspirowała się chyba filmem Showgirls :)
Mnóstwo wątków zamiecionych pod dywan, Michael tak w zasadzie nigdy do końca nie przeprosił za to co odwalił. Chociaż w zasadzie Oliwia nie lepsza...
Ogółem ta książka to bardzo, ale to bardzo nierealna bajeczka.
A umiejętności głównej bohaterki - no po prostu złote dziecko - zna 5 języków, potrafi grać na pianinie, zna się na prowadzeniu knajpy, zna się na autach, potrafi wyrabiać naczynia, ceramikę, jest piękna, młoda, kasiasta, wysportowana, towarzyska, wszyscy ją kochają, tylko jej pragną i co nie tylko... No cudnie i...nudnie, do wyrzygu... Autorka przedobrzyła. Mimo to, przeczytałam, bo jakimś cudem się wkręciłam w tą bajeczkę. Historia miłosna kompletnie oderwana od rzeczywistości, ale czasem warto pomarzyć.

Ogółem ta książka to bardzo, ale to bardzo nierealna bajeczka.
A umiejętności głównej bohaterki - no po prostu złote dziecko -...

Troszkę w opóźnionym czasie, ale mam wielką ochotę dodać dziś recenzje książki Małgosi Smolec, której debiutancka książka „Relacja (poza) służbowa” zrobiła szum na naszym książkowym rynku. 📚
Druga część pod tytułem „Zerwana relacja” serii Majorkański, to historia miłości Oliwii i Michaela, którą warto poznać.🥰
Tak, jak to bywa w uczuciach często dochodzi do zgrzytów. Brak wzajemnego zaufania, ukryte tajemnice, nierozwiązane zagadki często mieszają w sercach.
I tak również jest miedzy Oliwią i Michaelem. Kobieta czuje, że ukochany ma przed nią tajemnice, przez co zaczyna oddalać się od mężczyzny.
Na domiar złego, ojciec ukochanego nie akceptuje jego wybranki, ma wręcz wybraną inną kandydatkę dla Michaela, co rani Oliwie.
Między tym dwojgiem ludzi buzują takie emocje, miłość waha się między rozgoryczeniem, tajemnice piętrzą się powodując kolejne kłótnie i tworząc pytania.
Czy relacje miedzy Oliwią i Michaelem da się jeszcze uratować?
Jak dużo kobieta jest w stanie przyjąć, zanim oddali się od mężczyzny, którego kocha?
Pożądanie przeplata się z rozpaczą, a zatajone sekrety burzą już i tak chwiejące mury.
Czy miłość jest w stanie przetrwać wszystko?
Książka pełna emocji, namiętności, ale także momentów, które mogą ściskać nas za gardło.
Jesteście ciekawi czy tym razem miłość również zwycięży?
A może nie zawsze, na końcu historii jest Happy End?🤔
Na każdej ze stron znajdziecie odpowiedzi na te pytania.
5🌟 pani M.

Tak, jak to bywa w uczuciach często dochodzi do zgrzytów. Brak...

♥️💔♥️ RECENZJA ♥️💔♥️

Autor: @malgorzata.smolec_author
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

Zerwana relacja

Oliwia i Michael próbują być razem. Nie jest to łatwe, bo mężczyzna coś ukrywa. Ona domyśla się, że ten sekret wiąże się z Ivanem, ale nie może rozwiązać tej zagadki. Ojciec Michaela nie jest zadowolony, z wyborów życiowych syna, i widziałby inną dziewczynę, u boku syna. Ma nawet upatrzoną kandydatkę. Tajemnice między zakochanymi rosną i nie mają końca. Kobieta nie zdaje sobie sprawy, co jeszcze ukrywa przed nią ukochany. Kiedy nadejdzie dzień, w którym Dziewczyna pozna wszystkie tajemnice, może być w niezłym szoku. Czy ich relacje da się uratować? 🤔
Czy może od początku była skazana na niepowodzenie? 🤔
Czy ich uczucie będzie silne i przetrwa tę próbę? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce.

„Zerwana relacja” jest kontynuacją książki „Relacja (poza) służbową”.
Mnie ten tom się podobał, tak samo, jak poprzedni.
Książkę czyta się szybko, ponieważ jest krótka. Czas spędzony przy książce, będę wspominała miło.
Historia Oliwii i Michaela była ciekawa. Podczas czytania, targały mną różne emocje. Było mi żal tej pary. Ich droga do szczęścia była długa i kręta.
W wolnej chwili wrzucę wam, krótką recenzję pierwszego tomu.

Polecam Wam ten tom i poprzedni też 😊.

Gratuluje autorce i życzę dalszych sukcesów 📚.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ♥️.

♥️💔♥️ RECENZJA ♥️💔♥️

Autor: @malgorzata.smolec_author
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

Zerwana relacja

Czytaliście „Relację (poza) służbową? ". Dziś przychodzę do Was z recenzją dalszej części dylogii. Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądają dalsze losy bohaterów to
" Zerwana relacja" wyciszy waszą ciekawość.
Pierwsza część zdecydowanie bardziej mi się podobała. Ta była szybkim dokończeniem historii. Wszystko było dość chaotycznie napisane, jednak przeczytałam byłam bardzo ciekawa jak potoczą się losy glownych bohaterów. Losy l Oliwii i Michaela, wzbudziły we mnie sporo różnych emocji. Były wzloty i upadki.
Akcja w książce cały czas trzyma w napięciu. Raz się kłócą, by za chwilę pogodzić i tak na zmianę.
Oliwia i Michael starają się stworzyć związek z tak krótkiej znajomości. Mężczyzna ma sporo tajemnic i to komplikuje rozwój ich znajomości.
Wszystko jeszcze bardziej zaczyna się psuć kiedy lecą do domu rodzinnego Michaela. Jego ojciec nie akceptuje Oliwii i sam już wybrał synową. Jak zareaguje Oliwia kiedy odkryje tajemnice ukochanego ?
Książka przyciąga wzrok okładką i ze względu na ilość stron spodoba się osobom, które nie lubią tzw grubych książek. Jest cieniutka i szybko się ją czyta. Opisy miejsc bardzo mi się podobały tak samo jak i w pierwszej części. Michael ze swoimi tajemnica był momentami irytujący, a Oliwii współczułam, jednak ciekawość wygrała. Jeśli chcecie poznać zakończenie koniecznie przeczytajcie.

" Zerwana relacja" wyciszy waszą ciekawość.

Jeśli macie ochotę na lekką i niezobowiązującą pozycję, to dylogia Małgorzaty Smolec będzie do tego idealna. Świetnie przedstawiony klimat słonecznej Majorki to tak inna i potrzebna nam sceneria, wobec tego co obecnie mamy za oknem...

W drugim tomie kiełkujący związek Oliwii i Michaela napotyka na trudności, przeszkody i tajemnice, o bohaterowie nie bardzo potrafią że sobą o tym rozmawiać. Nie wróży to dobrze na przyszłość, tym bardziej, że ojciec Michaela zaplanował ją dla niego inaczej, a raczej - z inną kobietą... Czy da się uratować ten związek?

Powieść przeczytałam z dużą przyjemnością, mimo że to nie do końca moja bajka. W sumie jedyne, do czego mogę się przyczepić, to za mało rozbudowana fabuła, psychologia postaci. Mam niedosyt.

Oliwia i Michael starają się stworzyć szczęśliwy związek, lecz tajemnice mężczyzny wiele komplikują. Kobieta podejrzewa, że skrywany przez niego sekret wiąże się z Ivanem, ale nie potrafi rozwiązać tej zagadki.

Zachowanie ukochanego coraz bardziej ją odpycha. Na domiar złego ojciec Michaela nie akceptuje jej. Dziewczyna dowiaduje się, że mężczyzna upatrzył sobie inną kandydatkę na synową.

Niejasności między kochankami nawarstwiają się a im ich więcej, tym trudniej dojść do porozumienia. Oliwia nie jest świadoma, co jeszcze zataja chłopak.

Co się stanie, gdy prawda wyjdzie na jaw? Czy da się uratować tę relację?

„Zerwana relacja” to finałowa część dylogii „Majorkański” Małgorzaty Smolec. Byłam bardzo ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Teraz mogę spokojnie przyznać, że przypadła mi do gustu.
Książkę czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Nie jest ona obszerna, zawiera 226 stron, lecz to lekkie pióro autorki sprawia, że tekst pochłania się błyskawicznie. Fabuła – spójna, wciągająca, interesująca. Tempo powieści umiarkowane, występują zwroty akcji. Moim zdaniem wszystko dzieje się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie. Nie myślcie, że się nudziłam! Ponownie odwiedziłam malowniczą Majorkę, a nawet wybrałam się na wycieczkę do Berlina.
Znakomita kreacja postaci. Tym razem czułam żar, chemię i głębię uczuć między głównymi bohaterami. Co prawda, czasem nie rozumiałam Michaela i miałam ochotę nim wstrząsnąć, żeby się opamiętał. Ostatecznie jednak wybrnął dobrze z całej sytuacji. Sympatia, którą ich obdarzyłam, nie uległa zmianie.
Cieszę się, że wątek z Ivanem został tak szczegółowo rozwinięty. Poznałam też bliżej rodzinę Michaela. Jego mama skradła mi serce ❤️ cudowna kobieta!
W powieści znajdziemy mnóstwo bólu, rozczarowań, tajemnic. Dokładnie tak samo, jak w życiu. Nie ma idealnych ludzi i związków, ale jest szczerość, wzajemny szacunek i akceptacja, a to potrafi zdziałać cuda. Dowiedziałam się tu wielu rzeczy, które w poprzednim tomie stanowiły dla mnie zagadkę. Nie zabrakło również erotyki. Sceny zbliżeń intymnych przedstawione są ze smakiem.
Na sam koniec jeszcze to, co dla mnie najważniejsze. Niejeden z nas zwrócił uwagę w debiucie na często występujące zwroty m.in.: „hehe” i „haha”. W tej części tego nie znajdziecie. Autorka słucha swoich czytelników i za to ją bardzo cenię!

Czy podoba mi się? Czy polecam? Oczywiście! Ja się nie zawiodłam. Uważam, że autorka zrobiła świetny progres. „Zerwana relacja” potrafiła mnie niejednokrotnie zaskoczyć i wywołać lawinę emocji. Małgorzato, gratuluję! Z chęcią sięgnę po kolejną Twoją książkę. Polecam 🙂

„Zerwana relacja” to drugi tom MAJORKAŃSKIEJ serii od @malgorzata.smolec_author . Aż nie wiem od czego zacząć.. Pierwszy tom nie był doskonały, czegoś mi w nim brakowało. Miał liczne niedociągnięcia, ale był napisany w fajnym słonecznym klimacie, który zostawił po sobie przyjemny posmak. Zresztą zakończenie sprawiło, że miałam ogromną chęć poznać dalsze losy bohaterów. Więc sięgnęłam po drugi tom, przeczytałam i się zawiodłam.
Mam wrażenie, że „Zerwana relacja” była napisana na „szybko”. Autorka nie wykorzystała potencjału, który tutaj powstał przy końcówce „Relacji (poza) służbowej”. Drugi tom to była szansa na rozwinięcie bardzo szybkiej znajomości Oliwii i Michaela. Ukazania uczucia i rozwiązania skrywanych tajemnic. Niestety relacja między bohaterami jest burzliwa, szybka i niezrozumiała. Raz się kłócą, za chwilę mały seksik na zgodę i sprawa zakończona. W ich związku szansa na rozmowę jest nikła, więc ja się nie dziwię, że problemy i tajemnice się piętrzą. Fabuła również należy do tych szybkich i mało dopracowanych. Wszystkie rozpoczęte wątki zostały bardzo spłaszczone i urywane. Tak na dobrą sprawę zastanawiam się czy ten tom był naprawdę tutaj potrzebny. Wydaje mi się nawet, że książka wypadłaby dużo lepiej, gdyby do pierwszego tomu, dopisać ze 100 stron więcej i zakończyć tę historię bez zbędnego przeciągania.
Mój mały zawód. Liczyłam na coś dużo lepszego. Debiutowi można wybaczyć wiele, ale moim zdaniem, każda kolejna książka powinna być na wyższym poziomie. Bardziej dopracowana i przemyślana. Tu zakończenie dylogii, okazało się być krótkim zapełniaczem stron, które praktycznie nic do życia Oliwii i Michaela nie wnosiły :) Ogromny pozytyw! Dobrze, że się szybko i przyjemnie czyta! 😆
Znacie tę dylogię?

Jak podchodzicie to debiutów? Lubicie? Omijacie? Ja przyznam szczerze, że trafiłam na kilka perełek, ale zdarzyły się i te gorsze pozycje. Jednakże nawet w tych słabszych zawsze staram się znaleźć jakieś plusy, bo wiem, ile pracy włożył w to autor.
,,Zerwana relacja” to druga część serii Majorkański, napisanej przez Małgorzatę Smolec. I tak jak pierwsza część zupełnie nie przypadła mi do gustu, tak z drugą było lepiej.
W drugiej części nadal śledzimy losy Oliwii i Michaela. Kiedy wydawać by się mogło, że tych dwojga nic nie rozdzieli ani nie poróżni, tajemnice z przeszłości ponownie dają o sobie znać. Dodatkowo pojawiają się nowe osoby, którym związek tych dwojga zupełnie jest nie na rękę. Jak potoczą się losy bohaterów? Czy miłość pokona wszystkie przeciwności losu? Czy związek tej dwójki ma szanse przetrwać?
Kochani, aby być jak najbardziej na świeżo, specjalnie przeczytałam drugą część od razu po pierwszej. I powiem tak. Nie będę ukrywać, że ta książka zawładnęła moim sercem. Raczej jest pozycją na jeden wieczór, niewymagającą. Kiedy przeczytałam opis książki, muszę przyznać, że zaintrygował mnie. Ale mam wrażenie, że pomysł na fabułę gdzieś został porzucony. Niektóre sytuacje były absurdalne i zupełnie niepotrzebne. A szkoda, bo mogły wprowadzić świeży powiew w tej historii. Odnoszę wrażenie, że w tej książce działo się wszystko na raz. Brakowało mi takiego poznania się bohaterów, czasu, gdzie wzajemnie spędzali czas na odkrywaniu siebie. W tej części Oliwia stała się osobą bardziej dojrzałą, gdyż w poprzedniej jej postawa zupełnie do mnie nie trafiła. Za to Michael dostrzegł w końcu, że ciągłe tajemnice sprawiają, że oddalamy się od ukochanej osoby, niż ją zdobywamy. Dodatkowo dialogi w tej części były lepsze niż w pierwszej, ale miałam wrażenie, że były w stylu lat młodzieńczych. Szczególnie irytował mnie zwrot ,,he he” ,,ha ha”. I nie wierzę, że to powiem, ale mniej seksu zdecydowanie był na plus!
Ale żeby nie było, książka też ma swoje plusy. Przede wszystkim klimat Majorki został przecudownie przedstawiony. Czytając, czułam klimat morza, wystroju Majorki, a później galerii, która otworzyła Oliwia. Zdecydowanie daję za to ogromnego plusa. Ponadto, oprócz głównych bohaterów, pokochałam Hugo czy Kasię – przyjaciele zdecydowanie na medal. Autorka zdecydowanie ciekawie ich wykreowała, dzięki czemu kupili moje serce. Pomimo lekkiego i ciepłego klimatu Majorki, książka pokazuje nam, jak pieniądze mogą zniszczyć i zepsuć człowieka – widzimy to na przykładzie Chloe czy ojca Mike’a. Kolejny raz widzimy, że pieniądze to nie wszystko. Kiedy znajomość opiera się tylko na tym, nie ma szansy bytu.
Podsumowując - autorka zdecydowanie ma lekkie pióro, dzięki czemu obie części przeczytałam niezwykle szybko. Pozycja ma swoje mocne, ale i słabe strony. Tak jak powiedziałam na początku, może książka nie zmieniła mojego życia, ale spędziłam przy niej lekko czas.

„Zerwana relacja” to jest drugi tom serii Majorkańskiej. W poprzednim tomie Olivia przylatuje na wyspę i znajduje pracę w barze Chilla. Już pierwszego dnia wpada w oko właścicielowi baru. Od początku czuć między nimi chemię. Ich relacja jest znacznie poważniejsza niż szef-pracownica. Pierwszy tom zakończył się w bardzo interesującym momencie, w którym Michael.
Pewnego dnia Olivia poznaje rodziców swojego ukochanego. Po mimo, że oni są krótko razem to widać, że są w sobie szczerze zakochani. Lecą do Monachium do jego rodziny. Olivia podsłuchuje rozmowę swojego ukochanego i jego ojca. Dowiaduje się, że ojciec mężczyzny nie przepada za dziewczyną. Wychodzi również na jaw, że ojciec mężczyzny ma zupełnie inne plany wobec swojego syna. Dziewczyna nie chce słuchać wyjaśnień ze strony mężczyzny. Dzwoni do swojego przyjaciela, którego ma w mieście i chce, aby on po nią przyjechał. Dziewczynie nie podoba się to, że jej ukochany ma bardzo dużo tajemnic przed nią. Nie tak wygląda związek według niej. Czy Olivia już nigdy nie będzie z Michaelem? Mężczyzna podporządkuje się swojemu ojcu? Czy zdecydują się wrócić do siebie? Ja wam tego nie zdradzę. Będziecie się musieli sami dowiedzieć. Tego i wielu innych rzeczy dowiecie się sięgając po książkę.
Świetnie spędziłam czas z tą książką. Powieść czyta się bardzo szybko. Z Olivią nie można zaznać nudy. Michael’e jest bardzo tajemniczym mężczyzną i nie do końca otworzył się przed Olivią. Jestem przekonana, że on nie jest wobec niej do końca szczery, jeśli chodzi o swoje interesy. Książka jest niesamowicie lekka i przez nią się wręcz płynie. Moim zadaniem zdecydowanie za szybko się czyta powieści spod pióra Małgosi nie obraziłabym, gdyby ten tom grubszy, ale niestety nie jest co dla mnie jest wielkim minusem. Mam bardzo duży niedosyt historii. Już jestem ciekawa następnych książek Małgosi na które mam nadzieje, że nie każe zbyt długo czekać. Ja twórczość Małgosi mogę wam polecić z czystym sercem. Bardzo polecam!

Pewnego dnia...

Cześć, kochani dziś u mnie kontynuacja książki „Relacja (poza) służbowa”.

Po pierwszej części Majorkański nie mogłam się doczekać jak potoczą się dalsze losy bohaterów.
Muszę przyznać, że obie części bardzo przypadły mi do gustu, lecz druga część zrobiła na mnie stanowczo lepsze wrażenie. Kapitalna historia Oliwii i Michaela, która wzbudziła we mnie ogrom emocji. Akcja, która się rozwijała z każdym rozdziałem trzymała w napięciu od samego początku do końca. Autorka nie zwalniała tempa nawet na moment.

Znowu spotykamy się w pięknej i urokliwej Majorce.

W powieści nie zabrakło namiętności, gorących scen oraz dreszczyku grozy.

Oliwia i Michael próbują stworzyć szczęśliwy związek, lecz do końca nie jest to łatwe, ponieważ mężczyzna jest bardzo tajemniczy i ewidentnie coś ukrywa przed ukochaną. Czy ta tajemnica ma związek z jego przeszłością? Czy Oli z czasem rozwiąże ten sekret? I co się wtedy wydarzy?

Wszystko zaczyna się komplikować, kiedy zakochani wylatują do rodzinnego domu M. Ojciec Michaela nie do końca akceptuje jego kobietę i jakby tego było mało ma już inną kandydatkę dla syna. Niestety sekretów i tajemnic nie ma końca. Jak zareaguje Oliwia, kiedy dowie się prawdy? Czy ich związek ma szansę przetrwać?

Przez tajemnice M. momentami było mi żal Oli jak ją traktował po chamsku, jaki był dla niej obojętny i zimny. Innym razem kochany i troskliwy. Bardzo mnie to irytowało oraz denerwował mnie fakt, że Oliwia po każdej kłótni z Michaelem nagle obracała się wokół mężczyzn, którzy chcieli leczyć jej złamane serce.

Bardzo dobrze napisana dylogia. Dziękuję autorce, że miałam szansę poznać tę historię i cudownych bohaterów, których wykreowała. Gorąco polecam! ❤️❤️.

Cześć, kochani dziś u mnie kontynuacja książki „Relacja (poza) służbowa”.

• Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Zerwana relacja