Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Okładka książki Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2021
Okładka książki Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki
Marta Galewska-KustraJoanna Kłos
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2021
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Pucio (tom 11) Seria: UCZĘ SIĘ z Puciem interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
28 str. 28 min.
2021-08-11
2021-08-11
28 min.

Okładka książki Pucio robi porządek Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio robi por... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio rośnie zdrowo Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio rośnie z... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio u lekarza Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio u lekarza Marta Galewska-Kust...

Okładka książki Feluś i Gucio idą do przedszkola Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos, Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Wierszyki ćwic... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Mysz, która chciała być lwem Rachel Bright, Jim Field
Mysz, która ch... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Jadzia Pętelka idzie spać Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...

Bardzo fajna książka która okazała się pomocna przy nauce korzystania z nocnika :) Synek sięgał po nią wielokrotnie i chętnie naśladował Pucia .

Wielkim plusem jest brak głupich zachowań typu zakładanie nocnika na głowę co mogliśmy zobaczyć np . u kicikoci .Dziecko naśladuje później takie zachowania zamiast się uczyć.Tu na szczęście brak takich błędów.

Pucio pomógł w odpieluchowaniu do drugich urodzin. Tyle wystarczy. Ale dodam że w tej książce brak kontrowersyjnych "aktywności" na które jestem uczulony czyli jakiegoś wyglupiania się z nocnikiem, które dziecko może małpować. Proces nauki korzystania z nocnika jest interesujący i ciekawy, co nieczęsto się zdarza wśród książek o tej tematyce.

Kolejne udane spotkanie z Puciem. Tylko dla maluszków oraz jako wskazówka dla rodziców, jak postępować z dzieckiem przy odstawianiu pieluchy.
Mała książeczka. Twarde tekturowe kartki i okładka. Kolorowe obrazki. Format książki dostosowany do malutkich rączek malca.

Pucio dostaje od babci nowy nocnik z samolotem i uczy się do czego on służy.
Na początku widzi w nim tylko zabawkę. Na rezultat nocnikowy trzeba trochę poczekać.
Pucio ma dużo nauczycieli , nie tylko mamę, ale i starszą siostrę.
Nie można nic na siłę. Raczej zachęcać np. kupnem ślicznych majteczek z samolotem, pod warunkiem odstawienia pieluchy i korzystania z nocniczka.
Trzeba być tolerancyjnym i wyrozumiałym, że nauka załatwiania potrzeb na nocniku może trochę dłużej potrwać. Nawet jak dziecko wydaje się ,że przyswoiło wszystko, to wpadki zdarzają się. Szczególnie podczas zabawy i mocnego zaangażowania w nią.
Po skorzystaniu z nocniczka przez dziecko, wylewamy zawartość do toalety, a dziecku pozwalamy na spuszczenie wody.
Po tych czynnościach dzieci uczą się higieny mycia rączek.
Zawsze trzeba dziecko pochwalić podczas dobrych rezultatów w tej trudnej dla niego nauce.
A wychodząc na dwór na dłużej bez pieluchy , najlepiej zabierać ze sobą turystyczny silikonowy nocnik, czyli być uzbrojonym na wszystkie potrzeby.

Po opanowaniu praktycznych umiejętności dziecko podobnie jak Pucio chętnie będzie przekazywało wiedzę swojemu pluszowemu misiowi czy innej zabaweczce.

Pucio dostaje od babci nowy nocnik z samolotem i uczy się do czego on służy.
Na początku widzi w nim tylko...

Pucio to jedna z tych serii, które są świetną pomocą we wspomaganiu rozwoju najmłodszych. Z małym bohaterem uczymy nasze dzieci mówić, ale nie tylko. Była książka o spaniu, zdobywaniu samodzielności, rozwijaniu kompetencji językowych, podróżowaniu, spacerze po mieście. Tym razem do młodych czytelników trafiają kolejne dwa ważne tomy: o jedzeniu i wydalaniu, czyli dwóch ważnych sprawach, bez których nie jesteśmy w stanie przeżyć.

Zacznę od książki poświęconej jedzeniu, a raczej gotowaniu i spożywaniu, bo aby jeść trzeba najpierw posiłek przygotować. I tego właśnie dowie się Pucio w czasie spaceru, na którym zgłodnieje, bo cieszy się dobrym apetytem. Ma on rewelacyjny pomysł na posiłek: lody! Kto ich nie uwielbia? Ale one nie mogą być pełnowartościowym daniem. Trzeba najpierw zjeść coś zdrowego. Taki posiłek na mamę i dzieci czeka w domu, ale tam za daleko, a zapach z pobliskiej restauracji kusi. Może czasami warto odwiedzić takie miejsce i spróbować czegoś nowego? Zdecydowanie tak! Tylko, czy nowe kształty makaronu są dobre? I czy dodatki będą smakować dzieciom? A może warto zajrzeć do kuchni i dowiedzieć się jak pracują kucharze, zdobyć nowy przepis oraz spróbować w domu ugotować pyszne danie?
„Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości jedzenia” to opowieść o eksperymentowaniu z jedzeniem, próbowaniu nowych potraw, otwieraniu się na nowe smaki i czynności. Pieczenie placuszków (przepis znajdziecie na końcu książki) to świetny pomysł na zabawę, ale też nauka samodzielności, sposób na budowanie wiary we własne możliwości oraz budowanie pewności siebie.

Kolejna książka to opowieść o tym, co dzieje się, kiedy jedzenie już przetrawimy. Pucio wchodzi w nowy etap życia i powoli musi pożegnać się z pieluszką. Jak to zrobić skoro jest w niej tak wygodnie i miło? Samo ustawienie nocnika i zachęcenie do zdejmowania w czasie prób korzystania z niego nie wystarczy. Czasami potrzebna jest dodatkowa zachęta, a mama Pucia i autorka książki doskonale wiedzą, co może skutecznie namówić małego bohatera do pożegnania pieluchy. Opowieść pozwala nam zrozumieć, że czasami potrzebny jest podstęp, czas i dobra motywacja, aby nasze pociechy zaczęły być samodzielne. Lektura pozwala też rozwiać dziecięcy lęk o to, w jaki sposób będzie załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne poza domem. W ten sposób młody czytelnik poczuje się pewniej i chętniej pożegna się z pieluchą. Może warto udać się z nim na zakupy?
Podobnie jak w innych książkach z tej serii autorka kładzie nacisk na poznanie słownictwa z najbliższego otoczenia dziecka, czyli od nazwania członków rodziny, przez poznanie wyposażenia wnętrza domu, części garderoby, podstawowych produktów spożywczych, otoczenia spotykanego w mieście, przedmiotów, które można znaleźć w przedszkolu lub na placu zabaw, na wycieczkach, a także w sklepie. Dzieci razem z bohaterami wybiorą się do restauracji, na spacer w mieście, na plac zabaw, wycieczkę i zakupy. Każdy tom wzbogaca dziecięce słownictwo o nowe wyrazy, zachęca do wypowiadania kolejnych trudnych słów, a do tego porusza ważne dla młodych czytelników sprawy, pozwala na oswojenie ze zmianami.

Na końcu książki o gotowaniu znajdziemy przepis zachęcający do gotowania, a w publikacji o pieluszce poznamy zabawę z misiami w samodzielność, bo nawet dziecięce pluszaki chcą dorastać. Jak inne książki z tej serii i te są przemyślane, dobrze opracowane, wzbogacone interesującymi ilustracjami Joanny Kłos. Solidna oprawa, grube, kartonowe strony pozwalają na sięgnięcie po lektury kilkumiesięcznymi pociechami. Przyciągające wzrok proste ilustracje w ciepłych kolorach sprawiają, że książka jest atrakcyjna dla dzieci. Do tego mają one niewielkie rozmiary, dzięki czemu bez problemu zmieszczą się w torebce, aby przypomnieć sobie je na spacerze.

Fajna książka dla rodziców i dzieci, kiedy maluch próbuje korzystać z nocnika. Podoba mi się kolorystyka obrazków, bo nie jest zbyt krzykliwa, stosunkowo krótkie teksty oraz to, że w książce są dialogi, dzięki czemu można próbować czytać razem z dzieckiem.

Książka zaczarowana, bo odkąd ją przeczytałam córeczce, korzysta z nocnika. Lepszej rekomendacji chyba dostać nie mogła!! Oczywiście znam ją na pamięć, bo czytałam jakieś 100 razy, ale i tak będę jej autorce wdzięczna 😜

Serdecznie polecam! 🧡💜💙💚

Serdecznie polecam! 🧡💜💙💚

Czytamy z Julką, ale do nauki sikania na nocniku jeszcze daleko. Sama książeczka bardzo przyjemna! :) Przedstawia cały proces nauki nocnikowania w sposób bardzo normalny! Nawet miś nie nosi już pampersów.

Książeczka, którą powinno poznać każde dziecko w trakcie początków z nocnikiem.

Książeczka, którą powinno poznać każde dziecko w trakcie początków z nocnikiem.

Książka dla dzieci napisana w bardzo przystępnym i zrozumiałym języku dla małego dziecka. Treść jest zabawna ale oparta na życiu codziennym rodziców i ich pociech. Książka na każdej stronie ma kolorowe ilustracje.

• Dziecięce
  • Literatura dziecięca
  • Czytane wielokrotnie

Dodaj cytat z książki Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki