Dziewczyna, sama

Blake Pierce Wydawnictwo: Google Commerce Ltd kryminał, sensacja, thriller
Google Commerce Ltd
2021-04-29
2021-04-29

Nie miałem okazji czytać opinii przed rozpoczęciem czytania tej książki, ale teraz widzę je i rozumiem. Są oceny skrajne, bardzo pozytywne lub odwrotnie - totalnie negatywne.
I obie strony mają dobre argumenty.

Dla mnie jako czytelnika już kilku książek podobnego rodzaju, i którejś kolejnej od Blake Pierce, uważam że tą czytało mi się chyba najlepiej.

To prawda, główna bohaterka jest wyniesiona kilka poziomów nad "doświadczonych" agentów, którzy powinni wiedzieć jak postępować, a nie być tłem akcji. Również prawdziwe jest to, że jej wiedza i umiejętności są trochę przesadzone.

Jednak z drugiej strony, przyjemna do czytania, wciągająca przygoda, z dużą ilością akcji. W miarę dobrze prowadzona, przedstawiona z wielu stron, zakończona poprawnie. Ładnie przedstawia myśli każdego z bohaterów, sytuacje prowadzące do danego momentu, błędy czy proces tworzenia portretu psychologicznego na pewnej podstawie.

Jak na darmową książkę, dostępną online - bardzo fajna. Są niedociągnięcia, ale przebieg akcji pozwala to wybaczyć.

I obie strony mają dobre argumenty.

To prawda, główna...

Świetny thriller psychologiczny z agentką Ellą Dark, która stara się o posadę w Jednostce Analizy Behawioralnej FBI. Ma niesamowitą umiejętność zapamiętywania szczegółów, wręcz fotograficznie rejestrowała każdy szczegół poznanych spraw. Zna każdy detal zbrodni dokonanych przez seryjnych morderców.

W chwili gdy Ella otrzymuje szansę współpracy z ikoną wydziału Reilly, odkrywa w sobie analityczne umiejętności łączenia symboli naśladownictwa w dokonanych zbrodniach najsławniejszych morderców. Jej umysł przemienienie przewija podobieństwa sytuacyjne zdarzeń sprzed lat. Agentka wchodzi w relacje umysłu zbrodniarza dokonując analizy dowodowej zbrodni. Tworzy profil psychologiczny mordercy, trafnie przewiduje jego kolejne kroki. Choć zdaje się to zagmatwaną grą, w którą dała się łatwo wciągnąć. Czy to manipulacja, czy nos śledczy prowadzi całą ekipę w wir zbrodni? Nie wszytko jest oczywiste, najmroczniejsze czai się za rogiem.
Determinacja i traumatyczne doświadczenia z przeszłości nie pozwalają Elli odpuścić, sen nie relaksuje lecz przepełniony koszmarami z dzieciństwa wyostrza zmysł podejrzeń i sugeruje natychmiastowe działania. W kręgu podejrzeń pojawia się sylwetka dobrze wszystkim znana. Czy on jest sprawcą makabrycznych naśladowniczych zbrodni? Traumatyczne wizje w snach nie pozwalają uwolnić myśli i determinują falę kolejnych skojarzeń. Walka z czasem przejmuje kontrolę, Ella chce uchronić niewinnych od śmierci. Czy zdoła przeskoczyć mordercę o krok i zapobiec kolejnej zbrodni?

Zachęcam do lektury, niesamowita akcja, ciekawa kreacja bohaterów, genialna analiza przypadku i zdarzeń, wielowymiarowy obraz analizy śledczej wciąga od samego początku. Zagadkowe sytuacje, zaskakujące odkrycia i wydarzenia, genialny tor myśli psychologicznej głównej bohaterki nie pozwala oderwać się od czytania. Już wiem, ze sięgnę po kolejne książki autora.

W chwili gdy Ella otrzymuje szansę współpracy z ikoną wydziału Reilly,...

Troche przesadzona historia, mało realistyczna ale moze to z uwagi na długość utworu a chęć zachowania konceptu i ciekawości. Utworu który sam w sobie jest nawet wciągający ale tak jak zaznaczyłem
ma przesadzona historie.

ma przesadzona historie.

Szmira całkowicie płaska i zupełnie niewiarygodna. Mam wrażenie, że nawet najmniej doświadczony krawężnik w zapadłej wioski wie więcej o prowadzeniu śledztwa niż pojawiająca się tu "doświadczona" agentka FBI. Cała intryga rozwija się wyłącznie na podstawie tego, co wydaje się młodej analityczce Biura, nie mającej zupełnie doświadczenia w pracy śledczej. Nie ma mowy o zbieraniu dowodów materialnych, DNA, odcisków palców, ba, agenci nawet nie wpadli na pomysł, żeby pokazać zdjęcie głównego podejrzanego głównemu świadkowi! Tandeta poniżej poziomu nawet czytadła na jeden raz.

E-bok, czytało się szybko i trochę zbyt łatwo. Sam pomysł ciekawy , trochę za dużo skupienia na agentkach FBI, dla mnie zabrakło klimatu środowiskowego dla rozgrywającej się akcji. Dobrze czytało się w podróży, przy przesiadkach . Bez napięcia i tej odrobiny poczucia straty kiedy trzeba przerwać czytanie i powrócić za czas jakiś .

Zależy kto czego szuka. Dla mnie książka powinna być lekka do czytania , od pierwszych stron powinna mnie wciągnąć , zainteresować i być pełnej akcji . Ta książka spełnia moje wymagania. W 3 dni przeczytana z przyjemnością. Można doszukiwać się niedociągnięć typu : niedoświadczona agentka w minutę rozwiązuje wszystko jest trochę surrealistyczne ale mimo to książka była dla mnie przyjemna do czytania. Polecam

Książka o młodej agentce FBI która rozwiązuje sprawę seryjnego mordercy naśladowcy.
Ale jak dla mnie jest napisana lekką ręką, dzięki czemu czyta się ją bardzo przyjemnie, z przejęciem, zaciekawieniem co dalej, czy się uda czy nie uda rozwiązać sprawę, ale co będę opowiadać poprostu przeczytaj...

Oceniam audiobooka. Nigdy w życiu nie słuchałam takiej katastrofy. Treści książki nie znam. Jeśli przeczytam w papierze bądź ebooku, ponownie ocenię.

Bardzo szybko ją przeczytałam. W sumie nawet nie zauważyłam jak mi czas migiem zleciał. Zakończenie mnie zaskoczyło, aczkolwiek do pewnego wniosku doszłam już niemal na samym początku i bez wnikliwych analiz. Poza tym w opisie książki jest błąd, ponieważ głównej bohaterce nie zamordowano siostry tylko ojca. No chyba, że o czymś jeszcze nie wiem...

Pomysł na seryjnego zabójcę całkiem niezły. Jednak główna bohaterka od razu zauważająca wszelkie powiązania, będąca bardziej skuteczna niż doświadczona agentka powoduje zupełny brak realizmu i pozostawia pewien niesmak.
Do tego zauważyłem kilka błędów stylistycznych i redakcyjnych.

Do tego zauważyłem kilka błędów stylistycznych i redakcyjnych.

• Thriller psychologiczny

Dodaj cytat z książki Dziewczyna, sama