Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka

Okładka książki Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka Maciej Lisowski
Okładka książki Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka
Maciej Lisowski Wydawnictwo: Pryzmat literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pryzmat
2021-09-11
2021-09-11

Zapraszamy Was do zapoznania się z książką Macieja Lisowskiego pt. "Komórka Kasia i jej rodzinka".
Wydawnictwo Pryzmat

Zaczniemy od tego, że jest to NAJWAŻNIEJSZA książka dla dzieci i rodziców, jaka wpadła nam w ręce w ostatnim czasie.

Maciej Lisowski porusza problem korzystania z urządzeń cyfrowych przez dzieci.

W książce poznamy ciekawych bohaterów: przyjacielską komórkę Kasię, jej wujka Bartka, który jest komputerem, kuzyna Internet, laptopa Krzysia, tableta Maćka. Urządzenia cyfrowe są uosobione- mówią do nas, opowiadają nam o sobie. Wszystkie cuda techniki nie wyrządzą nikomu krzywdy, chyba, że spotkamy ciotkę Uzależnienie.
"Choroba wywoływana przez ciotkę Uzależnienie jest bardzo niebezpieczna i czyni wiele szkód. Wyobraźcie sobie, że gdy zła ciocia rzuci czar, to wtedy nie można się od nas uwolnić."

Maciej Lisowski ukazuje dobre i złe strony Internetu. Podaje bardzo ciekawe, przemawiające dla dzieci przykłady. Dzięki książce dziecko zrozumie, że czas przed komputerem, czy komórką trzeba kontrolować.
Na końcu znajdziemy porady, co zrobić, aby nie stać się ofiarą cioci Uzależnienie.

Maciej Lisowski prowadzi warszaty w szkołach na temat uzależnienia od urządzeń cyfrowych. W naszej szkole dzieci dużo wyniosły z warsztatów. Maciej mówił z pełną pasją, był pełen energii. Do tego był w bluzie w Myszki Miki. ;) Po warsztatach dzieci wiedziały, że mają problem z uzależnieniem od urządzeń cyfrowych.

Wiemy, że Maciej Lisowski prowadzi także warsztaty online. Serdecznie polecamy, naprawdę warto zobaczyć jak dużym problemem jest uzależnienie od urządzeń cyfrowych. Warto zastanowić się nad tym i podjąć działania, żeby pomóc uzależnionym dzieciom.

Wydawnictwo Pryzmat

Maciej Lisowski porusza problem korzystania z urządzeń cyfrowych przez dzieci.

W książce poznamy ciekawych bohaterów: przyjacielską...

Wydawnictwo Pryzmat przygotowało dla naszych dzieci super Nowość!
Książka "Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka"
To wyjątkowe opowiadanie dla dzieci z super ilustracjami, które bardzo zainteresują wasze dzieci!
dlaczego?
bo jestem pewna że dobrze wiedzą co to komórka, internet i tablet
niestety nie wszystkie wiedzą jednak co jest bardzo ważne - że trzeba uważać, aby nie przesadzić, bo również tutaj może się kryć niebezpieczeństwo!
W książce nasze dzieci poznają Kasie - która jest komórka, i będzie nam opowiadać o swojej rodzinie czyli wujku komputerze. Pokaże nam też jak wygląda jej świat i co bardzo ważne, wyjaśni dzieciom jak należy używać komórkę i internet aby nie narobić sobie kłopotów ...
Koniecznie sięgnijcie po tę książeczkę i podarujcie ja swoim dzieciom. Zabawna ale bardzo mądra, przekazuje dużo treści i wiedzy w przyjemny dla dziecka sposób.
Jedyne na co musicie być gotowi... dodatkowe pytania od dzieci... ja miałam ich sporo :)
ale to potwierdza jak bardzo książka im się spodobała i jak dużo wiedzy im przekazała!
Książka bardzo ładnie wydana, z ciekawymi ilustracjami idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym, które poznają możliwości cyfrowego świata. Warto pokazać im, że osiągnięcia technologiczne to również zagrożenia.
Polecam

Wydawnictwo Pryzmat przygotowało dla naszych dzieci super Nowość!
Książka "Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka"
dlaczego?
bo jestem pewna że dobrze wiedzą co to komórka, internet i tablet