Tylko jedna noc

Okładka książki Tylko jedna noc Jess Ryder
Okładka książki Tylko jedna noc
Jess Ryder Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) kryminał, sensacja, thriller
The Night Away
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-09-30
2021-09-30

Amber jest mamą siedmiomiesięcznej Mabel. Jej małżeństwo przechodzi kryzys, dlatego też prosi o pomoc w opiece nad córką siostrę, Ruby, i chce odpocząć trochę od codzienności.

Ruby śpi bardzo mocnym snem, a rano orientuje się, że jej siostrzenica zniknęła.

Zaczynają się wzajemne oskarżenia i walka o życie dziecka.

Lubię książki autorki za emocjonujące zwroty akcji. Mimo, że niektóre rzeczy można było tu przewidzieć, całość ułożyła się tak, że zaspokoiła moje oczekiwania.

To jedna z historii, w których tajemnice rodzinne dzielą ludzi. Małżeństwo Amber przesiąknięte jest niedomówieniami, macierzyństwo nie jest idealne, a decyzje podjęte kiedyś mają swoje skutki w teraźniejszości. Kłamstwa się piętrzą.
A ofiarą tego wszystkiego jest małe dziecko…

Jeśli szukacie dobrego thrillera psychologicznego, sięgnijcie po nią 👌

Zaczynają się wzajemne oskarżenia i walka o życie dziecka.

Lubię książki autorki za emocjonujące zwroty akcji....

Fajny thriller z mnóstwem zwrotów akcji, przy których autorka nas zmyla. Bohaterowie ciekawi, różni od siebie. Część polubiłam od razu, a niektórzy mnie irytowali. Fabuła powoli się rozkręca i to jak dla mnie jest jedynym minusem. Zwroty akcji momentami był mało prawdopodobne, ale tak mnie wciągnęła historia że ich prawdopodobieństwo było dla mnie sprawą drugorzędną. W zakończeniu mi czegoś zabrakło.

Historia dość przewidywalna, choć stanowiąca w drobnym stopniu angażujący czasoumilacz. Najbardziej zawiodło mnie zakończenie - liczyłam na konsekwencję i ukazanie większej ilości perspektyw.
Najpewniej szybko trafi do szuflady sygnowanej hasłem "zapomniane", podobnie jak wcześniejsza przeczytana przeze mnie książka tej autorki.

To co lubię - delikatny thriller psychologiczny, niby nie straszny, ale trzyma w napięciu. Nagłe zaginięcie dziecka, wiele tropów, różni podejrzani, a w międzyczasie ogrom sekretów, które wychodzą na jaw w trakcie śledztwa i rzucają całkiem nowe światło na zaistniałą sytuację... Podejrzenia zmieniają się nieustannie, dzięki temu nie ma tu miejsca na nudę, czyta się naprawdę dobrze. Polecam.😉

Twój sen... Jest lekki czy twardy?

Dla Ciebie jedna noc to mało, dla kogoś jedna noc może być całą resztą życia postawioną pod znakiem zapytania.

Tak było z Amber. Kobieta wydaje się, że ma wszystko: kariera, kochający mąż, śliczna córeczka. Jednak Amber zmaga się z depresją poporodową, każdy to widzi, nawet ona sama, jednak nikt głośno o tym nie mówi. Poza depresją kobieta walczy się z wyrzutami sumienia, próbuje strzec swoich sekretów. Ale przecież kłamstwo zawsze ma krótkie nogi.

Pewnego weekendu George wyjeżdża na konferencję, a Amber jest tak przerażona, że zostaje sama z dzieckiem, że postanawia zostawić córkę pod opieką swojej siostry, a sama również wyjeżdża by się odstresować. Jednak ktoś, kto od dawna obserwuje tą rodzinę, uważa, iż to dziecko nie powinno w niej się wychowywać, ponieważ nie ma należytej opieki. I ten ktoś wykorzysta właśnie ten weekend, aby włamać się do domu i zmienić życie rodziny być może na zawsze.

Świetny thriller, który trzyma w napięciu od początku do końca, tak, jak lubię najbardziej. Pełen zwrotów akcji, nie dający wyobrazić sobie, jakie będzie zakończenie.

Twój sen... Jest lekki czy twardy?

Rewelacyjny thriller z wieloma zwrotami akcji.

Rewelacyjny thriller z wieloma zwrotami akcji.

Kolejna świetna pozycja w dorobku autorki. Książka ma wszystkie cechy thrillera psychologicznego, jest intryga, tajemnica, zagadka, niepewność oraz zaskakujące zakończenie. Polecam!

Trochę naciągana ta historia, ale przyjemnie się czytało..

Trochę naciągana ta historia, ale przyjemnie się czytało..

Moje drugie spotkanie z twórczością Jess Ryder! Czytałam jakiś czas temu "Drugą żonę", która bardzo przypadła mi do gustu i byłam ciekawa, czy w tym przypadku będzie podobnie. Lubię styl pisania autorki i jej pomysły na fabułę.
~
Amber jest mamą siedmiomiesięcznej Mabel. Od jakiegoś czasu przechodzi kryzys w małżeństwie i na polu wychowawczym. By na chwilę odetchnąć, postanawia oddać córeczkę pod opiekę swojej siostry Ruby na jedną noc.

Nie ma świadomości, że TA NOC będzie jedną z najgorszych w jej życiu.

Ruby wczesnym rankiem orientuje się, że Mabel nie ma w łóżeczku, a elektroniczna niania została wyłączona.

Kto zabrał Mabel i jak dostał się do domu?
~
"Tylko jedna noc" jest historią rodziny przechodzącej duży kryzys. Odnalezienie Mabel staje się priorytetem, jednak sekrety, które wychodzą na światło dzienne jeszcze bardziej zakłócają rodzinne relacje, które końcowo prowadzą do ruiny.

Byłam bardzo ciekawa, co tym razem zaserwuje autorka, bo ma świetny styl pisania, który jest bardzo w moim guście. Początek mnie pochłonął, a sama historia jest bardzo intrygująca.

Odkrywanie rodzinnych tajemnic, snucie intryg, odpowiednio zbudowanie napięcie i tempo akcji, to jest dokładnie to, czego szukam w thrillerach psychologicznych. I właśnie w książkach Jess Ryder można to znaleźć.

Muszę jednak przyznać, że "Druga żona" podobała mi się bardziej. Wydaje mi się, że "Tylko jedna noc" jest trochę mniej dopracowana i zakończenie jakoś szczególnie mnie nie porwało.

Mimo tego, że książka nie została moim nowym odkryciem, to jest warta polecenia. Jest dobrym thrillerem, który trzyma w napięciu.

1982

Amber w teorii ma wszystko. Cudownego męża, piękne mieszkanie i wymarzoną córeczkę Mabel. Ma też olbrzymie wyrzuty sumienia, bo nie cieszy się macierzyństwo. Amber ma depresję poporodową, ale wstydzi się do tego przyznać. Aby odciążyć Amber, jej siostra Ruby, przejmuje małą Mabel na jedną noc. Amber z mężem mają odpocząć, spędzić razem czas i oderwać się od codzienności. Jedna noc, a tyle zmian w ich życiu!
To niesamowicie wciągający thriller, od którego nie można się oderwać. Autorka wyciąga na światło dziennie, kolejne kłamstwa i tajemnice. Nic nie jest oczywiste, ani takie jakim się wydaje. Akcja pędzi i nie pozwala odetchnąć.
To bardzo solidna książka. Gwarantuje niesamowitą dawkę emocji. Wciąga, angażuje czytelnika w rozwiązanie zagadki. I faktycznie do samego końca trzyma w napięciu!

• Egzemplarz recenzencki
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Tylko jedna noc