Efekt pandy

Okładka książki Efekt pandy Marta Kisiel
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Efekt pandy
Marta Kisiel Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Tereska Trawna (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Tereska Trawna (tom 2)
W.A.B.
2021-09-29
2021-09-29
komedia komedia kryminalna polska tereska trawna teściowa

Wyróżniona opinia i

Efekt pandy

przeczytanych książek 1482 napisanych opinii 1397

Seria fajna, ale ten tom jakiś taki - niemrawy.

Seria fajna, ale ten tom jakiś taki - niemrawy.

2090

Kolejna książka z moich stosów przeczytana.
Książki Marty Kisiel uwielbiam za cudowne postaci Tereska,jej mamusia i teściowa wymiatają,do tego Zoja i jej wyjątkowo celna ocena sytuacji.
Wyjazd do spa czterech kobiet i psa może przynieść różne sytuacje na przykład zwłoki,których nie ma czy też potencjalnego zbrodzienia nazywanego Żelingtonem!!
To wszystko znajdziecie w komedii kryminalnej "Efekt pandy".
Gorąco polecam!!

Kolejna książka z moich stosów przeczytana.
To wszystko znajdziecie w...

Lekka , całkiem przyjemna ale chyba nie jestem fanem tej serii.

Lekka , całkiem przyjemna ale chyba nie jestem fanem tej serii.

Przeczytane! Bawiłam się równie dobrze jak przy poprzedniej części! Super klimat! Świetne przygody Tereski i jej damskiej ekipy! Polecajka!

Czytając płakałam ze śmiechu. Z Tereską mogłabym się zakumplować. Nawet lepsza niż pierwszy tom, chętnie sięgnę po trzeci.

Oj, działo się, działo 😂

W drugiej części komedii kryminalnej "Dywan z wkładką" Tereska Trawna ulega namowom męża i wraz z teściową, matką, córką i suczką Pindzią wyjeżdża na babski pobyt w SPA do luksusowego ośrodka Angelique Dzierżążnia-Zdrój. Niestety, zaplanowany błogi relaks wśród górskiej przyrody zostaje zakłócony już pierwszego dnia. Burzliwa kłótnia, a potem tajemnicze zniknięcie sąsiadki, zagadkowe zachowanie jej męża oraz dziwne stwierdzenie córki (“Mamusi już z nami nie ma”) wywołują domysły i pomysły, które zostają zweryfikowane w kolejnym zwariowanym śledztwie.

Bohaterki komedii kryminalnej po raz kolejny udowadniają, że są pełne energii, pomysłów i zdecydowanie przyciągają kłopoty oraz zbrodzieniów 😉

Wypowiedzi Briżit podbiły moje serce, chyba niektóre zwroty ukradnę, bo są tego warte (np. ochujennie) 🤣

Idealna powieść na zdecydowaną poprawę humoru.

Oj, działo się, działo 😂

Jeszcze lepsza niż pierwsza część, wciągająca i bardzo zabawna.

Jeszcze lepsza niż pierwsza część, wciągająca i bardzo zabawna.

Tereska plus obie matki plus nastoletnia córka plus psica równa się niemożebne pogmatwanie z poplątaniem i paranoja zbrodzieniowa.
W części tej choleryczna Tereska Trawna jest skazana na tydzień w spa w towarzystwie damskim i niezwykle męczącym. Bo swoją matkę toleruje tylko w niewielkich ilościach i krótkich momentach czasowych. Na domiar złego za sąsiada trafia im się nażelowany gbur, który podejrzanie trąca zbrodzieniem. A zbrodni najprawdopodobniej dokonał na swej małżonce. Trawne tak jakoś uznają, że powinny znaleźć na owo zbrodzieństwo dowody, a prowadzi to do ciągłych absurdów, nadmiaru alkoholu i efektu pandy. Jak wszystko się skończy musicie dowiedzieć się sami, polecam!

#martakisiel #efektpandy #mojaopinia #dośmiechu
Teresę Trawną, super księgową, miłośniczkę kawy z kasztankiem ( bardziej z kasztankami) i świętego spokoju oraz jej rodzinę poznaliśmy w książce , , Dywan z wkładką "
Tym razem Teresa Trawna za namową całej rodziny, skuszona wizją masaży, leżakowania i pełnego baru wyrusza w ramach babskiego tygodnia do Spa. Ale gdy do SPA wyruszają cztery kobiety w tym nastolatka i suka rasy polski owczarek nizinny , nie może być spokojnie i ,,normalnie" .
Już pierwszego dnia Tereska wiedziona instynktem detektywistycznym i doświadczeniem z ,,dywanem z wkładką" zauważa podejrzanego osobnika.
Nocne hałasy, dziwne zachowanie sąsiada z domku obok i zniknięcie jego żony powodują że niczym lawina rusza wyobraźnia Tereski podsycana przez teściową i córkę.
Jest więc zaginiąny trup i,,zbrodzień" są też zabiegi upiększające, masaże tylko do baru ciągle daleko.
Pełna humoru i szybkiej akcji komedia kryminalna Marty Kisiel sprawiła że nie byłam w stanie przerwać słuchania tej historii . Już tak dawno się nie ubwaiłam słuchając książki.
I ten tekst Andrzeja ( męża Teteski) do Tereski ...,,jutro Tłusty Czwartek zjesz sobie pączka albo dziesięć" - kocham to

#martakisiel #efektpandy #mojaopinia #dośmiechu

To było moje trzecie spotkanie z Tereską Trawną i jej zakręconą rodziną i nie wiem, czy nie najbardziej udane ze wszystkich trzech. Mnóstwo akcji, jeszcze więcej humoru, korowód barwnych postaci - idealna książka na odstresowanie.

• Audiobooki