Wojownicy. Omen Gwiazd #3: Szepty Nocy.

Okładka książki Wojownicy. Omen Gwiazd #3: Szepty Nocy. Erin Hunter
Okładka książki Wojownicy. Omen Gwiazd #3: Szepty Nocy.
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Wojownicy (tom 21) Seria: Omen gwiazd fantasy, science fiction
Wojownicy (tom 21)
Omen gwiazd
Warrior Cats. Night Whispers
Nowa Baśń
2021-08-31
2021-08-31
9788382030952
Katarzyna Krawczyk

Mroczna Puszcza coraz bardziej oddziałuje na koty. Chyba ten tekst będzie działał idealnie do końca cyklu.

Klan Gwiazdy dzieli się, nie są już jednym klanem a czterema. Czy to dobry pomysł? Nie sądzę.

Zgodzę się z Ćmim, że Sójcze, który zawsze uważał KG za zwykłe umarłe koty, nie zgadza się z jego opinią, że to właśnie są zwykłe koty, które umarły. Czy teraz wskoczyłby za nimi/dla nich do jeziora?

Po co KG zsyłał wizje Płonącemu, który ich nie rozumiał, skoro nic to nie zmieniło ani nie dało? I tak umarł i takby umarł, bo mu nie pomogli. Bez sensu. Skoro i tak miał umrzeć to, po co to wszystko? Na początku było to coś bardziej tajemniczego, ciekawego, a potem... a potem okazało się bez sensu. Jakby chociaż wiedział, że umrze i próbował zapobiec temu, albo zrobić wszystko, co może dla dobra klanu, czy kogoś, przed śmiercią...

Bluszczowa w końcu zrozumiała, że była głupia. Lepiej późno niż wcale.

Trochę też nie podoba mi się, że Trójka nie mówi Ognistemu wszystkiego. Skoro jest przywódcą to czy nie powinni mu jednak więcej mówić? Tym bardziej skoro już wie o nich. Zamiast tego to "To nasze zmartwienie". No właśnie, że nie. Ani trochę nie.

Koty z KG i MP mają być martwe... prawda? No to teraz wychodzi, że mogą ponownie umrzeć. Jaki jest sens bycia martwym, skoro można umrzeć jeszcze raz?
Dlaczego te cholerne umarłe koty nie mają sprecyzowanych zasad tego co mogą robić a czego nie. Tylko z każdą nową książką dostają nowe moce i możliwości.

Czemu MP tak ochoczo wraca do kotów a KG w ogóle nie przykłada łapy, aby rozwiązać problem? Ich 3 ulubione taktyki to. 1) Nie robienie nic. 2) Zsyłanie głupich przepowiedni. 3) Sianie paniki, bo nikomu nie można ufać.
Czemu, zamiast robić to samo co MP, to się poddali?

Tak właściwie to największy problem stworzył sam Klan Gwiazdy w klanach. To oni zasiali największą panikę. W jaki sposób Mroczna Puszcza chce przypuścić atak? Ponad połowę roboty wykonał Gwiazdy. Teraz każdy klan patrzy wrogo na drugiego. Mroczna może im w zasadzie podziękować. Bo samych kotów, które by zdradziły swoje klany, nie było za dużo, chyba kilka? To dlaczego wszyscy mają bać się wszystkich klanów i nie ufać żadnemu?

Poza tym, po co ten pierwszy tom, w którym połączone siły kotów ocaliły istnienie wszystkich klanów. Skoro teraz wspólne stawienie czoła wrogowi jest wręcz zabraniane?

• Wojownicy
  • Książki

Dodaj cytat z książki Wojownicy. Omen Gwiazd #3: Szepty Nocy.