Nie umrzeć za życia. Wiara Krzyż Nawrócenie

religia
Dom Wydawniczy Rafael
2021-01-01
2021-01-01

Bardzo dobra książka, zwracająca uwagę na to, co wcale nierzadko umyka nam w sprawach wiary.

Są książki, które poza okładką nie zawierają nic dobrego. Są książki, które mają koszmarne okładki i zawierają kapitalną treść. Są też książki, które są super wydane, kapitalnie zaprojektowane i zawierają treści tak celne i dobrze podane, że chce się do nich wracać po latach. I taka książką jest "Nie umrzeć za życia. Wiara Krzyż Nawrócenie" ks. Roberta Skrzypczaka. Erudycja idzie w parze z intelektem u ks. Roberta. Logika wywodu, żywa wiara i chęć wyprowadzenia na dobrą drogę czytelników to norma w tej książce. Ks. Skrzypczak nie cytuje wersetów Biblii dla samego cytowania. Widać, że to co darmo otrzymał, darmo daje. Głęboką wiarę i katolicką wykładnię wiary. Czytać, czytać i jeszcze raz czytać! Polecam.

"Projekt Boga dotyczący obdarowania człowieka świętością zmierza do przełamania w nim narcystycznego kompleksu polegającego na tym, że ów człowiek uwalnia się od zakochania się we własnym wizerunku. Bez nieba, bez życia wiecznego, bez eschatologii, zamknięty w kręgu własnych spraw i spełniania własnych drobnych zachcianek, człowiek przypomina niewolnika przywiązanego do słupa, który pociesza się tym, że - jak by nie było - to jego słup."

Książka niełatwa. Raczej dla czytelnika który pragnie pogłębić swoją wiarę.
Duży plus za wydruk i wykonanie okładki - w mojej ocenie bardzo ładnie to wyszło.

Książka niełatwa. Raczej dla czytelnika który pragnie pogłębić swoją wiarę.

Książka, która daje nadzieję. O Bogu, Biblii i człowieku. O codzienności zwykłego śmiertelnika. O tym, co jest ważne, a co tylko pozorne i ziemskie.

• Czarny
  • W kolejce