Krew

Okładka książki Krew Max Czornyj
Okładka książki Krew
Max Czornyj Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Eryk Deryło (tom 8) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Eryk Deryło (tom 8)
Mroczna strona
Filia
2021-05-05
2021-05-05
9788381954587
literatura polska

26/52/2024

26/52/2024

Kolejna część z cyklu kryminalnego o Komisarzu Eryku Deryle i Podkomisarz Tamarze Haler. I kolejna rozwiązana przez nich sprawa, której motywem przewodnim była stara jak świat - zemsta. Zemsta pielęgnowana i podsycana przez wiele, wiele lat. I chociaż nie jestem zwolenniczką przemocy to muszę się przyznać, że trochę próbowałam zrozumieć powód zemsty. Gdyby coś podobnego wydarzyło się komuś z moich najbliższych to nie wiem czy nie postąpiłabym podobnie. Dopóki coś bezpośrednio nas nie dotknie to nie potrafimy zrozumieć tego tematu. Trochę zasmuciło mnie zakończenie. Trudno przewidzieć jak potoczą się losy Tamary Haler. Ale medycyna bywa czasami nieprzewidywalna więc życzę jej jak najlepiej.

Pierwsze spotkanie z komisarzem Deryło, możliwe że nie ostatnie, ale też bardzo nie porwalo.
Czytało się dość szybko, ale było też przewidywalnie.

Czytało się dość szybko, ale było też przewidywalnie.

Kolejna część z serii o Daryle . Od początku do końca książka trzyma w napięciu , a brutalne sceny to już norma u tego autora.
Tym razem akcja toczy się w Lublinie gdzie postrach sieje seryjny morderca „śmierć“ , a w cała sprawę zamieszani są byli policjanci .

Czornyj stal sie jednym z moich ulubionych autorow rewelacyjnych sensacji. Jego książki zapadaja w pamięć, dzięki wielowątkowej, ciekawej fabule, zroznicowanym i nie tuzinkowym postaciom, oraz pędzącej akcji. Thillery tego autora wciągają od pierwszych stron a w dalszej części potrafią szokować. Rewelacyjna rozrywka! Polecam bardzo mocno :-))

1972

Do przeczytania książki Pana Maxa zachęciła mnie koleżanka,która jest Jego wielką fanką .Dawno temu czytałam"Najszczęśliwszą",która nie przypadła mi do gustu,więc powieści Pana Maxa omijałam dużym łukiem.
Postanowiłam jednak dać sobie jeszcze jedną szansę i tak trafiłam na "Krew".
Jest to bardzo ciekawy i dynamiczny thriller przy którym nie sposób się nudzić,czyta się go szybko ,bo rozdziały są krótkie, a drastyczne sceny wbijają w fotel.Zagadka jest bardzo zmyślna i ciekawa , nie sposób domyśleć się finału.
Myślę,że będzie to początek nowej przygody.

Postanowiłam jednak dać sobie jeszcze jedną szansę i tak trafiłam na "Krew".

Już przyzwyczaiłam się do brutalności pewnych scen i mam wrażenie, że autor podąża swoim sprawdzonym schematem. Tęsknię za klimatem pierwszych trzech części, które były poświęcone jednemu mordercy.

Najlepszy tom z serii uwielbiam gdy w kryminałach jest tyle krwi. Tak mnie w ciągnęła, że miałam ja przeczytana w jeden dzień. Kocham taki mroczny klimat.

Zbyt dużo krwi. Psychopatyczne postacie. Ale to mi się podoba, po 7 tomach, nie oczekiwałem niczego innego.

To już 8 tom przygod Derylo i choć przyzwyczajona do mocnych wrażeń nie mogłam się znowu oderwać, pomimo iz tym razem autor ne postawił na krawawą jatkę. Powiedziałabym, że seryjny morderca był w tle, a historia bardziej toczyła się życiem głównych bohaterów. Lubię pióro Czornyja, ta część bardzo mi się podobało, choć jest krotka. Wciąga od początku do końca, nie mogę doczekać się dalszych historii a jeszcze trochę mam do nadrobienia :)

• Max Czornyj