Cienie przeszłości

Okładka książki Cienie przeszłości Magdalena Kułaga
Okładka książki Cienie przeszłości
Magdalena Kułaga Wydawnictwo: E-bookowo Cykl: Uzdrowiciel (tom 1) fantasy, science fiction
Uzdrowiciel (tom 1)
E-bookowo
2021-03-17
2015-05-29
9788381662017

Ciekawa historia fantasy. Wiele starych wątków, ale przestawionych na nowy sposób. Ciekawy wątek uzdrawiania i zarazy.

w podkaście/audycji:
Rozmawialiśmy o tym, czy fantasy to literatura tylko dla mężczyzn. Poruszyliśmy wątek uzdrawiania w fantastyce oraz możliwe nawiązania do literatury religijnej etc.

w podkaście/audycji:

Pokaż mimo tovideo - opinia

"Cienie przeszłości" to pierwszy tom trylogii "Uzdrowiciel". Tytułowym bohaterem jest obdarzony wielkim darem Wiwan - potrafi wyleczyć każdą chorobę. Niestety, potrafi także wyczuwać uczucia innych, a ta umiejętność bardzo przeszkadza mu podczas pobytu na przesiąkniętym złem i intrygami zamku. Pod wpływem wszechotaczającego zła Uzdrowiciel czuje się coraz gorzej, dlatego rozpaczliwie chce wrócić do domu, z którego został brutalnie porwany przez ludzi króla. Tymczasem w królestwie szerzy się zaraza i bezprawie. Bliźnięta Oliwier i Julien próbują przeżyć w tym brutalnym świecie. Chłopak bardzo chce chronić siostrę, a dodatkowo uciec od swego prześladowcy. Pewnego dnia drogi Oliwiera i Uzdrowiciela się krzyżują. Czy uda im się sobie pomóc? Czy razem z grupą wiernych kompanów przetrwają straszliwe próby? Przekonajcie się sami...
Jestem świeżo po lekturze I wciąż zastanawiam się, co napisać...
Jakie to jest świetne!
Wciągająca akcja, niesamowici bohaterowie, za których trzymałam kciuki. Nie mogłam się oderwać od tej książki. Nie wiem, dlaczego nie jest o niej głośno. Autorka stworzyła niesamowitą historię. Jest w niej dużo mroku I brutalności, ale też I nadzieja. Poznajemy grupę bohaterów, z których każdy zmaga się z problemami, prześladowaniem, przeszłością. Próbują sobie poradzić w trudnych czasach, na szczęście nie są sami. W brutalnym, brudnym świecie jest miejsce na przyjaźń i miłość.
Mamy tu wątki fantastyczne - moc uzdrowiciela, niezwykłe stworzenia, ale nie są one na pierwszym miejscu. Dużo bardziej Autorka skupia się na ludziach - ich uczuciach, zachowaniach w skrajnych sytuacjach. Jest tu dużo mroku, bezwzględności, brutalności... Wszystko świetnie opisane, podczas czytania czułam grozę i przerażenie - razem z bohaterami książki.
Podoba mi się styl Autorki I wymyślona przez nią historia. Może jest w niej trochę za dużo chaosu - z powodu zbyt dużej liczby bohaterów (postacie poboczne też mają swoje pięć minut i w którymś momencie można się trochę pogubić),przeszkadzały mi też małe retrospekcje i wspomnienia w kluczowych momentach - ja już chciałam wiedzieć, co będzie dalej :)
Na pewno sięgnę po następne części cyklu. Książka jest fantastyczna, wciągająca i nieodkładalna. Powinno być o niej głośno - bo naprawdę na to zasługuje! Cieszę się, że do mnie trafiła.
Dziękuję Autorce za egzemplarz do recenzji.

"Uzdrowiciel" to debiut autorski Magdaleny Kułagi .
A że ja lubię sięgać po debiuty więc z chęcią sięgnęłam i po tę książkę .
Lubię też sięgnąć po fantastykę .

Początek troszkę mi się dłużył ,troszkę tam chaosu się wkradło i lekko się pogubiłam .Ale potem jak już wciągnęłam się w historię ciężko się było oderwać od czytania.
Co prawda fantastyki jest tu bardzo mało ,ale autorka świetnie zobrazowała wydarzenia i relacje międzyludzkie.
nie ważne jaki kto ma status społeczny ,gdy panuje zaraza nikt nie jest w stanie nic zrobić .
Wiwan to Uzdrowiciel który przybywa na dwór królewski. Potrafi on wyczuwać ludzkie uczucia a także uzdrawiać .Ale czy da radę pomóc wszystkim?
Co jeszcze się wydarzy na zamku i poza nim ? Akcja nie zwalnia tempa .

Magdalena Kułaga w znakomity sposób przedstawiła w książce uczucia takie jak nienawiść ,złość , współczucie , bardzo podobało mi się jak przedstawiła więź bliźniaków ,jak oni odczuwali to co drugiemu się działo . Nawet w czasie tak trudnych czasów pojawia się i miłość ,dawkowana stopniowo i nie tylko między mężczyzną a kobietą .
Więcej nic nie zdradzę ,jeśli macie ochotę to sami sięgnijcie po tę książkę i przekonajcie się jak wy ja odbierzecie .

Ja oczywiście już zaopatrzona ,niedługo zabieram się za kolejny tom,bo jestem bardzo ciekawa kontynuacji .

"Uzdrowiciel" to debiut autorski Magdaleny Kułagi .
A że ja lubię sięgać po debiuty więc z chęcią sięgnęłam i po tę książkę .
Lubię też sięgnąć po fantastykę .

Co prawda fantastyki jest tu bardzo mało ,ale...

Jedyne co mogę napisać to to że seria Uzdrowiciela skradła moje serce. Autorka wprowadza czytelnika w swój nietuzinkowy świąt który wciąga bez reszty. Bohaterowie ich losy,emocje i łzy wzruszeń. To tylko część tego co można znaleźć w tej książce. Mnie osobiście ta seria zapisała się w sercu na dobre. Polecam każdemu kto lubi fantastykę. Wierzcie mi warto zagłębić się w ten świat. Nie zawiedziecie się.

Jest to książka z gatunku fantastycznych. Jak wiecie, rzadko czytam tę tematykę, bo po prostu czasami ciężko mi wchodzi ;) no ale dzięki uprzejmości autorki, dostałam możliwość aby zapoznać się z tą książką ;) i powiem Wam, że absolutnie nie żałuję ;) przeciwnie, bardzo miło się zaskoczylam ;) choć początek był tak poplątany i pomieszany, że się zgubilam 🤣, to potem zaczelam bardzo się wkręcać i czuć tę magię bijącą z książki ;)
Powiem Wam, że tutaj istotną rolę odgrywa nie tylko Wiwan, ale również inni bohaterowie. Na szczególne zwrócenie uwagi zasługuje tutaj również Olivier. Brat bliźniak Julien. Piękny mlodzieniec, o rysach tak delikatnych niczym kobieta. To staje się zarówno jego ratunkiem i przeklenstwem jednocześnie. Nosząc damskie ubrania, staje się Seleną. Za nią oglądają się wszyscy mężczyźni, wmczesto robiąc jej niemoralne propozycje. Jednak mnie najbardziej urzekła więź jaką była odczuwalna między bliźniakami. Trochę o tym słyszałem, jednak te odczucia opisane w książce batdzo mnie poruszyły. To zadziwiające, że bliźniaki mogą tak odczuwać swoje emocje, uczucia, stany oraz ból. To było bardzo ciekawe doświadczenie. Wracając do Wiwana, jego chęć życia oraz pomoc w uzdrawianiu dobrych ludzi jest naprawdę bardzo zadziwiająca. Dobrzy i życzliwi ludzie, powodują, że Wiwan po swoich traumatycznych przejściach dochodzi do siebie. Co Ciekawe, wiernych przyjaciół i przede wszystkim dobrych ludzi, znajduje w pracownikach Domu Rozkoszy. Jak się okazuje, pozory często mogą mylić. Ludzie o takiej reputacji, również mają uczucia. Niekiedy okazuje się też, że przez kolegów i koleżanki z pracy są traktowani znacznie lepiej, niż przez własną rodzinę. Im dalej zagłębiałam się w lekturę, czułam tym bardziej tę magię, spokoj i ukojenie plynące od Uzdrowiciela i osób mu bliskich. Myślę, że jest to ciekawa pozycja i na dodatek z pewnym przesłaniem. Bardzo dziękuję autorce za danie mi szansy na poznanie tej historii ;) i również na przeczytanie innej tematyki niż obyczajowa. ;) Polecam Wam kochani tę publikację i przyznaję ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów ;)

• Fantastyka,fantasy,science fiction
  • Brak Legimi A
  • Nowe początki
  • Tania Książka
  • Rozczarowania

Dodaj cytat z książki Cienie przeszłości