Niebezpieczny wielbiciel

Okładka książki Niebezpieczny wielbiciel R.L. Stine
Okładka książki Niebezpieczny wielbiciel
R.L. Stine Wydawnictwo: Siedmioróg Cykl: Fear Street (tom 36) Seria: Ulica Strachu literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
1997-01-01
837162218X
Iwona Libucha
thriller

Gwiazda szkolnego teatrzyku Selene poznaje nie tylko blaski, ale i cienie sławy - prześladuje ją tajemniczy wielbiciel. Kiedy zaczyna dochodzić do wypadków Selene boi się o swoje życie. Kto ma obsesję na jej punkcie i czy uda jej się wyjść z tego cało? Zapraszam do przeczytania recenzji serii Ulica Strachu : http://www.kryminalgrozatajemnica.com.pl/2021/09/stara-ulica-strachu-ksiazki-czesc-ii.html

Pamiętam jak za małolata zaczytywałem się w tej książce. Mogłem ją czytać nawet kilka razy w ciągu miesiąca. Na plus zakończenie , gdy okazało się , że tajemniczym wielbicielem jest tak naprawdę najlepsza przyjaciółka bohaterki. Choć , gdy już się zna zakończenie to można dostrzec w samej książce wiele scen sugerujących , że to właśnie przyjaciółka jest prześladowcą. A robiła to , bo była zła , że między nimi nie ma takiej więzi jak kiedyś. Szkoda również , że przyjaciółka zabiła ich wspólnego przyjaciela , bo ten odkrył prawdę. Na koniec niby zostaję złapana , ale tak patrząc szerzej to bohaterka straciła ważne dla siebie osoby. Najlepszy przyjaciel nie żyję , a najlepsza przyjaciółka okazała się morderczynią mającą obsesję na jej punkcie. Szczerze wolałbym by ktoś inny był tym wielbicielem. Np: nowy chłopak bohaterki albo nawet nauczyciel w teatrze(nauczyciel naprawdę byłby zaskakującym rozwiązaniem , a na chłopaka dużo wskazywało) Przyjaciółkę bohaterki naprawdę lubiłem i mimo tego kim była to można jej współczuć. Ciekawe czy później Selana odwiedzała ją , gdy została zamknięta. Pytanie gdzie. Czy w jakimś więzieniu czy może w zakładzie

Tych czasów kiedy zaczytywałam się w 'Ulice strachu' nie zapomnę chyba nigdy.. zdecydowanie najlepsza seria dla młodzieży jaka się kiedykolwiek pojawiła. Uwielbiałam i do tej pory uwielbiam i z chęcią bym wróciła gdyby nie to, że przede mną jeszcze tyle innych ksiażek. 'Niebezpieczny wielbiciel' to jeden z lepszych tytułów, wprost nie można się oderwać!

Ehhh ten teatr, ten blichtr. Światła reflektorów, scena, kostiumy i tłumy fanów :)
Któż z Nas nie marzył, chociaż raz, o tym by być gwiazdą. Takie marzenie ma właśnie młoda i utalentowana Selena, kolejna uczennica liceum w Shadyside. Jej plany mogą się ziścić kiedy dostaje ważną rolę w spektaklu Romeo i Julia. Niestety wszystko staje pod znakiem zapytania kiedy otrzymuje tajemniczą korespondencję od swojego wielbiciela. Niebezpiecznego dodajmy. Oprócz gestów uwielbienia takich jak kwiaty(zwiędłe)otrzymuje również listy (z pogróżkami) oraz zwierzątka (martwe). Jak to się zakończy?
Jak dla mnie końcówka trochę wymuszona i mało zaskakująca. Ale i tak warta przeczytania :)

fajna ;)

fajna ;)

Bardzo fajna. Zaskakujące zakończenie, aczkolwiek poniekąd można się go domyślić ;P

Niegdyś zaczytywałam się w serii o ulicy Strachu i ostatnio odświeżyłam ją sobie tą właśnie książeczką. Wrażenia? Było tak samo wciągająco i nieprzewidywalnie, jak dawniej!

Autor miesza tropy, dzięki czemu intryga jest zwyczajnie ciekawa. Bohaterowie zaś pisani są tak, że już po pierwszym rozdziale chcemy wiedzieć, co się im przytrafi. Są bowiem skonstruowani bardzo umiejętnie i nawet jeśli zdarzy im się zachować irracjonalnie, czytelnik nie ma wrażenia, że czyta o idiotach. Ba, mnie było żal jednego z bohaterów "Wielbiciela" tak bardzo, że podczas lektury buntowałam się w duchu z powodu tego, co się tej postaci przydarzyło. To zawsze dobry znak.

Słowem, książki pana Stine'a zwyczajnie wciągają i to chyba najlepsza rekomendacja. W niektórych tytułach serii autor wprowadza wątki paranormalne, jednak mi zdecydowanie bardziej przypadły do gustu tomiki ich pozbawione, jak właśnie "Niebezpieczny wielbiciel" czy "Tajemnicze wyznanie".
Mam tylko jeden mały problem z tą serią - nawet po latach pamiętam rozwiązania historii, które już raz przeczytałam. Całe szczęście, że jeszcze trochę przede mną. :)

Uwielbiam książki z serii "Ulica Strachu". Bardzo wciągają, czyta się je w jeden dzień.Książka jest naprawdę godna polecenia.

Szybko się czyta i jest okej:-)

Szybko się czyta i jest okej:-)

Typowalam innego "wielbiciela" niż wskazywała akcja, ale przed ujawnieniem już wiedziałam.
Średnia, poza tym po tylu częściach widać schematycznosc :p

Średnia, poza tym po tylu częściach widać schematycznosc :p

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Biblioteka
  • Przeczytane dawno temu
  • Młodzieżowe

Dodaj cytat z książki Niebezpieczny wielbiciel