Niebezpieczny wielbiciel

Tłumaczenie: Iwona Libucha
Cykl: Ulica Strachu (tom 36)
Wydawnictwo: Siedmioróg
Secret admirer
837162218X
thriller
nar

Która z nas nie marzy o tym, żeby zostać aktorką... pieniądze, popularność, przyjaźnie ze sławnymi ludźmi, wielbiciele... Nie możemy pozwolić, by świat na nas czekał. Gramy Julię w szkolnym przedstawieniu i pewnego dnia... zaczynamy dostawać bukiety czarnych róż i zauważamy, że ktoś nas śledzi. Do czego może być zdolny nasz tajemniczy wielbiciel?

Dorota | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Ehhh ten teatr, ten blichtr. Światła reflektorów, scena, kostiumy i tłumy fanów :)
Któż z Nas nie marzył, chociaż raz, o tym by być gwiazdą. Takie marzenie ma właśnie młoda i utalentowana Selena, kolejna uczennica liceum w Shadyside. Jej plany mogą się ziścić kiedy dostaje ważną rolę w spektaklu Romeo i Julia. Niestety wszystko staje pod znakiem zapytania kiedy otrzymuje tajemniczą korespondencję od swojego wielbiciela. Niebezpiecznego dodajmy. Oprócz gestów uwielbienia takich jak kwiaty(zwiędłe)otrzymuje również listy (z pogróżkami) oraz zwierzątka (martwe). Jak to się zakończy?
Jak dla mnie końcówka trochę wymuszona i mało zaskakująca. Ale i tak warta przeczytania :)

| 2010-11-13
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo

Epizod czytelniczy z podstawówki. Wypożyczyłam, bo nie było nic innego. Możliwe, że jakieś tam wrażenie zrobiła na mnie wtedy... Teraz praktycznie zapomniana.

MaiTakeru | 2011-07-20
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa

Niegdyś zaczytywałam się w serii o ulicy Strachu i ostatnio odświeżyłam ją sobie tą właśnie książeczką. Wrażenia? Było tak samo wciągająco i nieprzewidywalnie, jak dawniej!

Autor miesza tropy, dzięki czemu intryga jest zwyczajnie ciekawa. Bohaterowie zaś pisani są tak, że już po pierwszym rozdziale chcemy wiedzieć, co się im przytrafi. Są bowiem skonstruowani bardzo umiejętnie i nawet jeśli zdarzy im się zachować irracjonalnie, czytelnik nie ma wrażenia, że czyta o idiotach. Ba, mnie było żal jednego z bohaterów "Wielbiciela" tak bardzo, że podczas lektury buntowałam się w duchu z powodu tego, co się tej postaci przydarzyło. To zawsze dobry znak.

Słowem, książki pana Stine'a zwyczajnie wciągają i to chyba najlepsza rekomendacja. W niektórych tytułach serii autor wprowadza wątki paranormalne, jednak mi zdecydowanie bardziej przypadły do gustu tomiki ich pozbawione, jak właśnie "Niebezpieczny wielbiciel" czy "Tajemnicze wyznanie".
Mam tylko jeden mały problem z tą serią - nawet po...

Gosiulka_22 | 2013-10-29
Przeczytana: 2012 rok

Uwielbiam książki z serii "Ulica Strachu". Bardzo wciągają, czyta się je w jeden dzień.Książka jest naprawdę godna polecenia.

zuza_nna1 | 2011-11-22

Bardzo fajna. Zaskakujące zakończenie, aczkolwiek poniekąd można się go domyślić ;P

Loyye - | 2014-04-11

Szybko się czyta i jest okej:-)

martusia737 | 2014-01-12

fajna ;)