Mądre bajki – przyjaźń (miękka oprawa)

Okładka książki Mądre bajki – przyjaźń (miękka oprawa) Agnieszka Antosiewicz
Okładka książki Mądre bajki – przyjaźń (miękka oprawa)
Agnieszka Antosiewicz Wydawnictwo: Greg Seria: 64 strony w kolorze bajki
bajki
64 strony w kolorze
Greg
2021-01-01
2021-01-01

Treści i morały zawarte w opowiadaniach są pouczające i łatwe do przyswojenia kilkulatkom :)
Jednak syn ( prawie 7 lat ) zawsze jest rozczarowany gdy jest już koniec opowiadania, mówi że są stanowczo za krótkie ;)

Ciekawie wydany zbiór. Każda z bajek drukowana na innych kolorystycznie stronach. Nawet mi pasują do treści,która niesie mądre przesłanie. Cieszę się,że mogę Wnuczce czytać tak wartościową literaturę.Polecam!

„Mądre bajki. Przyjaźń” to zbiór 15 krótkich opowiadań. Różnią się one tematem, bohaterami oraz ładunkiem emocjonalnym. Część z nich doprawiona jest szczyptą fantazji czy czarów, część zaś toczy się w realnym świecie, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przede wszystkim jednak każda historia poruszy ważną kwestię, choć wbrew tytułowi nie zawsze będzie ona związana z przyjaźnią. O czym więc przeczytacie?

W tej książce Agnieszki Antosiewicz poznacie między innymi Antka, który bardzo pragnie mieć psa. Rodzice nie są przekonani do jego pomysłu, gdyż obawiają się, że chłopiec jedynie na początku będzie przykładał się do obowiązków, związanych z posiadaniem pupila. Postanawiają jednak sprawdzić wytrwałość syna i zabierają go do schroniska. Czy chłopiec znajdzie tam czworonożnego przyjaciela? I czy wystarczy mu determinacji, by zdobyć zaufanie pieska?

Na kartach książki spotkacie także Tolę i Julka, którzy mają wybrać się na wakacje na wieś. Nie do końca są zadowoleni z perspektywy spędzenia letniego miesiąca u babci, gdyż obawiają się, że na wiejskim podwórku nie czeka na nich zbyt wiele atrakcji. Owszem, pyszne naleśniki z serem, przygotowane przez gospodynię poprawiły nieco humory kapryśnemu rodzeństwu, ale dzieci nadal wydawały się markotne. Jednak następny dzień przyniesie coś, co sprawi, że pobyt na wsi stanie się ciekawą przygodą. Jak miną wakacje Toli i Julka? Sprawdźcie sami!

Opowiadania, zebrane w książce „Mądre bajki. Przyjaźń” pokażą młodym czytelnikom, jak ważna jest dbałość o relacje. Dzieci będą miały okazję przeczytać o różnych przygodach, a każda z nich będzie cennym doświadczeniem. Kasia, która jest odrobinę niecierpliwią dziewczynką pokaże, że uważność jest bardzo ważną cechą, która niezwykle pomaga w codziennym życiu. Historia krasnoludka Pompona pomoże dzieciom docenić to, co mają. Zaś przygoda wiewiórki Kitki i mieszkańca pewnej dziupli będzie świetnym przykładem tego, że nie należy nikogo oceniać po wyglądzie!

Książka Agnieszki Antosiewicz to niezwykle ciekawa publikacja dla młodszych dzieci. Zebrane w niej opowiadania napisane są prostym i przystępnym językiem. Każda historia jest ciekawa, a co najważniejsze, przedstawieni w niej bohaterowie nie są idealni. Mają swoje zalety, ale i wady, nad którymi pracują. Opowiadania nie dają gotowych rozwiązań, ale skłaniają maluchy do refleksji. Lektura tej książki będzie świetnym wstępem do rozmowy o relacjach, emocjach i zachowaniach, które składają się na naszą codzienność. Dlaczego nie należy się przechwalać? Jak mogą skończyć się niemiłe żarty? Dlaczego warto znaleźć czas na zabawę? Jak znaleźć szczęście i bogactwo tam, gdzie na pierwszy rzut oka go nie widzimy? O tym wszystkim przeczytacie właśnie w książce „Mądre bajki. Przyjaźń”.

Gorąco polecam książkę „Mądre bajki. Przyjaźń” dzieciom od 5. roku życia.
Czytelnicze Podwórko

Wszyscy rodzice chcą przekazać swoim dzieciom pewne wartości, zasady, swoiste kierunkowskazy , jakimi powinni się kierować w życiu. Nie można ukrywać, że nasze pociechy spotkają na swojej drodze problemy, trudności, konflikty, z którymi będą musieli się zmierzyć. Jednak będzie im łatwiej, gdy będą posiadali pewien zakres wiedzy, będą wiedzieli, jak można sobie poradzić
w pewnych sytuacjach. Jednak powstaje pytanie, jak przekazać dzieciom wiedzę, tak aby mogły ją w dość łatwy sposób przyswoić? Z doświadczenia wiem, że dobrym sposobem jest wpajanie pewnych wartości, pokazywania możliwych rozwiązań jest czytaniem bajek. Ale jeżeli chcemy wykorzystać książki, musimy mieć pewność, że będą one naprawdę dobre i wartościowe. W takim przypadku z całą pewnością mogę polecić książki pani Agnieszki Antosiewicz. Jest to autorka, która pisze językiem zrozumiałym, jasnym i zarazem ciekawym i docierającym do dziecka. Wykorzystuje ona porównania, odniesienia do świata zwierząt, dzięki czemu małemu czytelnikowi łatwiej odnaleźć się w przedstawianych sytuacjach. „Mądre bajki. Przyjaźń” wydawnictwa Greg, to bardzo dobry przykład na to, jak dzięki krótkim historyjkom, opowiadaniom można poruszać bardzo ważne tematy. Nasze pociechy mogą znaleźć się w sytuacji, która je po prostu przerasta, ponieważ znalazły się w niej po raz pierwszy i nie potrafią się w niej poruszać, nie wiedzą co zrobić, co może skutkować nawet zaburzeniami w zachowaniu. Dlatego dobrym pomysłem jest przeczytanie różnych opowiadań, historii bohaterów książki, którzy też znaleźli się w trudnej sytuacji ale z pomocą innych potrafili sobie z nią poradzić. Dziecko będzie miało w pamięci usłyszaną bajeczkę i gdy los postawi je w podobnej trudności, będzie ono miało nie tyle stuprocentowe rozwiązanie, co bazę, podstawę do poradzenia sobie z nią. Myślę, że „Mądre bajki. Przyjaźń” powinny się znaleźć się nie tylko w każdym domu, ale także w przedszkolu, czy szkole. Książka pani Antosiewicz będzie pomocna dla rodziców i wychowawców, ponieważ bajki w niej zawarte pełne treści i wartości, to nie tylko zwykłe „opowiastki”, to bajki, które mogą się stać kierunkowskazami w życiu małego człowieka.
Gorąco polecam!

• A Posiadam
  • Samodzielne
  • Książki dla dzieci
  • Dzieci 4+

Dodaj cytat z książki Mądre bajki – przyjaźń (miękka oprawa)