Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym

Tłumaczenie: Katarzyna Okrasko
Wydawnictwo: Adamantan
bajkoterapia
bajki
Ola

Wszyscy rodzice pragną szczęścia dla swoich dzieci. Nie wszyscy jednak potrafią je nauczyć, jak być szczęśliwym. Specjaliści uważają, że jest możliwe takie wycho­wanie dzieci, które pozwoli im cieszyć się pełnią szczęścia. "Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym" otwierają cykl trzech zbiorów opowiadań rozwijających inteligencję emocjonalną u dzieci. Każdy rozdział zawiera dwie bajki. Ich...

"Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym" otwierają cykl trzech zbiorów opowiadań rozwijających inteligencję emocjonalną u dzieci. Każdy rozdział zawiera dwie bajki. Ich sympatyczni bohaterowie ukazywani są w sytuacjach, dzięki którym dzieciom łatwiej jest zrozumieć i przyswoić określone umiejętności i postawy. Bajkom towarzyszą wskazówki dla rodziców oraz propozycje wspólnych zajęć i zabaw z dziećmi.

źródło opisu: https://merlin.pl/bajki-ktore-ucza-jak-byc-szczesl...(?)

źródło okładki: https://media.merlin.pl/media/original/000/015/721/59e802f6ad83e.jpeg

megi2307 | 2018-10-22
Przeczytana: październik 2018

Spodziewałam się więcej po tej książce :/
Ale po kolei...
Książka jest bardzo ładnie wydana (twarda oprawa, niezbyt krzykliwe rysunki), bajeczki przedzielone są poradami dla rodziców jak pracować z dziećmi nad konkretnymi cechami, wartościami etc, są propozycje zabaw.
Chociaż każda bajka to oddzielna historia to wszystkie łączy wspólne miejsce - las, warto czytać bajki po kolei bo istnieje jednak subtelna chronologia wydarzeń.
No i niby wszystko fajnie ale same bajki są strasznie drętwe i jakby naciągane, nie bójmy się tego powiedzieć - nudne :/ Moja myśl przewodnia podczas lektury to "serio? błagam, wymyślcie coś lepszego".
Suma sumarum nie jest źle ale mogło być lepiej.

Pinacolada | 2018-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2018

Książka dla każdego dziecka w różnym wieku. Zwięrzątka przedstawione w opowiadaniach mają podobną psychikę oraz problemy jak ludzie. Moja córeczka bardzo lubi gdy jej czytam opowiadania o sympatycznych zwierzątkach. Polecam

Andrzej | 2018-03-16
Przeczytana: 16 marca 2018

Bardzo fajna charakterystyka zwierzątek o czysto ludzkiej psychice, pomimo że dokonania są przypisane poszczególnym gatunkom, to motywy i przyczyny działania, jak u nas. Rekomenduję.