The Hidden Kingdom

Okładka książki The Hidden Kingdom Tui T. Sutherland
Okładka książki The Hidden Kingdom
Tui T. Sutherland Wydawnictwo: Scholastic Cykl: Skrzydła ognia (tom 3) fantasy, science fiction
Skrzydła ognia (tom 3)
Scholastic
2013-01-01
2013-01-01

Perypetie Glorii, która wraz z Tsunami utrzymują się na podium ulubionych bohaterów ogromnie przypadła mi do gustu. Odkrycie tajemniczego plemienia Deszczoskrzydłych i zgłębianie ich oraz tajemnice skrywające się wgłąb lasu skradły moje sercem. Bezdyskusyjna 10.

Świetna książka! Jest drastycznie oraz bardzo ciekawa książka! Moja ulubiona z serii Skrzydła Ognia!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mój ulubiony tom naprawdę bardzo podobał mi się motyw z deszczoskrzydłymi i wiele razy śmaiłam się z niektórych rzeczy mój ulubiony tom jak narazie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moja ulubiona smoczyca (razem ze Słonkiem) i jak na razie ulubiona część serii. Bardzo podobało mi się, że mimo tajemniczości smoków deszczoskrzydłych, plotki na temat ich lenistwa okazały się prawdziwe. Jednak wystarczyła iskra w postaci Glorii, żeby obudziły się z drzemki ;)

niesamowicie dobra seria. polecam każdemu

niesamowicie dobra seria. polecam każdemu

Kolejny tom i kolejny smoczy świat.
Świat pacyfistów, anarchistów i wegetarian, któremu autorka zadaje pytanie: Jak się obronicie, gdy ktoś was zaatakuje?

Kolejny tom i kolejny smoczy świat.

🐉💗Spodobało mi się: 💗🐉
- wykreowanie postaci Skrytobójcy,
- wątek Nocoskrzydłych,
- zakończenie (chociaż aż prosi się, żeby od razu sięgnąć po kolejną część 😄).

---Podpowiadam też osobom, które nie wiedzą gdzie szukać tej książki (nie ma jej dodruków),żeby sprawdzić czy są używane na Vinted czy innych stron do sprzedawania---

🐉💗Spodobało mi się: 💗🐉
- wykreowanie postaci Skrytobójcy,
- wątek Nocoskrzydłych,
- zakończenie (chociaż aż prosi się, żeby od razu sięgnąć po kolejną część 😄).

TO 101 ocena na temat tej książki i 13 opinia. Tym razem powieść oparta jest na jednym ze smocząt: Glorii, która nie została przepowiedziana w przepowiedni. Czy uda jej się zawitać u swoich krewnych, deszczoskrzydłych i czy nie sprawią im po części kłopotu, jak wcześniejsza wizyta u nieboskrzydłych i morskoskrzydłych? (Jakby co, to te coś-tam-skrzydłe wymyśliła autorka i da się już do tego przyzwyczaić).

JAK prezentuje się całość? Czyta się szybko i miło, a do tego że w słowie ,,proroctwo'' t ma inny font da rade się przyzwyczaić. Dla tych, co wcześniej czytali, polecam.

Skrzydła Ognia z każdym tomem zapowiadają się coraz lepiej i są też mniej brutalne ;). Trzeci tom spodobał mi się tak bardzo, że zaczęłam go w nocy po pracy i skończyłam… tego samego dnia w nocy. Chyba póki co jest to mój ulubiony tom, a przygody Glorii najciekawszymi ze wszystkich!

Totalnie uwielbiam tą serię i z każdym tomem moja miłość do niej rośnie. Tui stworzyła wspaniały, zróżnicowany świat, w którym poszczególne krainy łączą się w niesamowity sposób w najmniej oczekiwanym momencie. Do tej pory poznaliśmy świat Błotoskrzydłego i Morskoskrzydłej, ale tym razem trafiamy w ten najbardziej tajemniczy - Deszczoskrzydłych. Gloria i jej plemię nigdy nie były wspominane z dumą albo strachem, raczej z pogardą i niesmakiem. Sama smoczyca nie wierzy w plotki na temat swojego ludu i spodziewa się zobaczyć dumne, pełne energii smoków. Czy jej marzenie się spełniło? Nie do końca…

Las Deszczowy jest bez wątpienia wspaniałym miejscem, pełnym tajemnic, a plemię Deszczoskrzydłych smoków owiane tajemnicą, głównie dlatego, że nikt nigdy się nimi nie interesował i ich ukryte talenty są niespodzianką dla otoczenia. Sama Gloria nie wie tak naprawdę, co potrafi, a po powrocie do domu przekonuje się, jak wiele mogłaby umieć i ile wiedzieć, gdyby nie została wkradziona z własnego domu. Ale właśnie dzięki temu, że całe swoje życie spędziła z dala od pobratymców, jest inna, mądrzejsza, jest w niej więcej empatii i chęci do działań, a okazuje się, że wśród jej ludu wiele rzeczy należałoby zmienić.

Pod koniec książki dostajemy niezły zwrot akcji, który zapowiada ogromną zmianę, a zacieram rąsie, bo już nie mogę się doczekać kolejnej przygody. Jestem mega ciekawa, jak Gloria poradzi sobie z nowymi wyzwaniami i czy uda jej się uratować zaginione smoki. No i wreszcie dowiemy się czegoś o jednym z najbardziej tajemniczych plemion świata! Ich chyba jestem ciekawa najbardziej i mam nadzieję, że dostanę odpowiedzi na moje pytania (:.

Seria zdecydowanie skierowana jest do starszej młodzieży, ale jak widać nawet starsze pryki odnajdują się w fabule, gdyż wiele rzeczy moim zdaniem może przerosnąć młodego czytelnika, gdyż wiele rzeczy ukrytych jest między wierszami. Jest tą wbrew pozoru mądra seria, która czasami porusza trudniejsze tematy, ale w bardzo przyziemny sposób, nie przytłacza. Tui stworzyła wielowymiarowy świat i bohaterów, każdy z nich ma swoją historię, jest inny i oryginalny, niemal namacalny i bardzo wiarygodny. Mają swoje lepsze i gorsze momenty, a kolejne tomy lepiej ich kształtują. Pokazanie ich domów, ich plemion rzuca na nich zupełnie nowe światło - bo z jednej strony widzimy kim nie są i kim mogliby być, a przebywania z dala od nich i nauka od samych siebie stworzyła z nich zupełnie nowe pokolenie smoków, które może zmienić świat i zmazać granice między smokami.

Jeśli jeszcze nie czytaliście - jest totalnie warto!

Ukryte Królestwo było po prostu znakomite!
Chodź ja zbytnio nie lubię Glorii, to przedstawienie Deszczoskrzydłych, ich życia i większego przybliżenia działania ich jadu było bardzo dobrym posunięciem.
Polecam tę książkę wszystkim fanom nagłym zwrotom akcji i smoków!

Ukryte Królestwo było po prostu znakomite!
Polecam tę książkę wszystkim fanom nagłym zwrotom akcji i smoków!

• Smoki