Ukryte królestwo

Okładka książki Ukryte królestwo Tui T. Sutherland
Okładka książki Ukryte królestwo
Tui T. Sutherland Wydawnictwo: Mag Cykl: Skrzydła ognia (tom 3) fantasy, science fiction
Skrzydła ognia (tom 3)
Wings of Fire Book Three: The Hidden Kingdom
Mag
2016-06-01
2016-06-01
wings of fire war dragons destiny Talons of Peace

Okładka książki Więzy krwi Garth Nix, Sean Williams
Więzy krwi Garth Nix, Sean Wil...
Okładka książki Wilki Lokiego Kelley Armstrong, Melissa Marr
Wilki Lokiego Kelley Armstrong, M...
Okładka książki Tygrysia Gwiazda i Sasza. #2 Szukając schronienia. Manga 3 Erin Hunter, Dan Jolley
Tygrysia Gwiaz... Erin Hunter, Dan Jo...

Moja ulubiona smoczyca (razem ze Słonkiem) i jak na razie ulubiona część serii. Bardzo podobało mi się, że mimo tajemniczości smoków deszczoskrzydłych, plotki na temat ich lenistwa okazały się prawdziwe. Jednak wystarczyła iskra w postaci Glorii, żeby obudziły się z drzemki ;)

niesamowicie dobra seria. polecam każdemu

niesamowicie dobra seria. polecam każdemu

🐉💗Spodobało mi się: 💗🐉
- wykreowanie postaci Skrytobójcy,
- wątek Nocoskrzydłych,
- zakończenie (chociaż aż prosi się, żeby od razu sięgnąć po kolejną część 😄).

---Podpowiadam też osobom, które nie wiedzą gdzie szukać tej książki (nie ma jej dodruków),żeby sprawdzić czy są używane na Vinted czy innych stron do sprzedawania---

🐉💗Spodobało mi się: 💗🐉
- wykreowanie postaci Skrytobójcy,
- wątek Nocoskrzydłych,
- zakończenie (chociaż aż prosi się, żeby od razu sięgnąć po kolejną część 😄).

TO 101 ocena na temat tej książki i 13 opinia. Tym razem powieść oparta jest na jednym ze smocząt: Glorii, która nie została przepowiedziana w przepowiedni. Czy uda jej się zawitać u swoich krewnych, deszczoskrzydłych i czy nie sprawią im po części kłopotu, jak wcześniejsza wizyta u nieboskrzydłych i morskoskrzydłych? (Jakby co, to te coś-tam-skrzydłe wymyśliła autorka i da się już do tego przyzwyczaić).

JAK prezentuje się całość? Czyta się szybko i miło, a do tego że w słowie ,,proroctwo'' t ma inny font da rade się przyzwyczaić. Dla tych, co wcześniej czytali, polecam.

2064

Skrzydła Ognia z każdym tomem zapowiadają się coraz lepiej i są też mniej brutalne ;). Trzeci tom spodobał mi się tak bardzo, że zaczęłam go w nocy po pracy i skończyłam… tego samego dnia w nocy. Chyba póki co jest to mój ulubiony tom, a przygody Glorii najciekawszymi ze wszystkich!

Totalnie uwielbiam tą serię i z każdym tomem moja miłość do niej rośnie. Tui stworzyła wspaniały, zróżnicowany świat, w którym poszczególne krainy łączą się w niesamowity sposób w najmniej oczekiwanym momencie. Do tej pory poznaliśmy świat Błotoskrzydłego i Morskoskrzydłej, ale tym razem trafiamy w ten najbardziej tajemniczy - Deszczoskrzydłych. Gloria i jej plemię nigdy nie były wspominane z dumą albo strachem, raczej z pogardą i niesmakiem. Sama smoczyca nie wierzy w plotki na temat swojego ludu i spodziewa się zobaczyć dumne, pełne energii smoków. Czy jej marzenie się spełniło? Nie do końca…

Las Deszczowy jest bez wątpienia wspaniałym miejscem, pełnym tajemnic, a plemię Deszczoskrzydłych smoków owiane tajemnicą, głównie dlatego, że nikt nigdy się nimi nie interesował i ich ukryte talenty są niespodzianką dla otoczenia. Sama Gloria nie wie tak naprawdę, co potrafi, a po powrocie do domu przekonuje się, jak wiele mogłaby umieć i ile wiedzieć, gdyby nie została wkradziona z własnego domu. Ale właśnie dzięki temu, że całe swoje życie spędziła z dala od pobratymców, jest inna, mądrzejsza, jest w niej więcej empatii i chęci do działań, a okazuje się, że wśród jej ludu wiele rzeczy należałoby zmienić.

Pod koniec książki dostajemy niezły zwrot akcji, który zapowiada ogromną zmianę, a zacieram rąsie, bo już nie mogę się doczekać kolejnej przygody. Jestem mega ciekawa, jak Gloria poradzi sobie z nowymi wyzwaniami i czy uda jej się uratować zaginione smoki. No i wreszcie dowiemy się czegoś o jednym z najbardziej tajemniczych plemion świata! Ich chyba jestem ciekawa najbardziej i mam nadzieję, że dostanę odpowiedzi na moje pytania (:.

Seria zdecydowanie skierowana jest do starszej młodzieży, ale jak widać nawet starsze pryki odnajdują się w fabule, gdyż wiele rzeczy moim zdaniem może przerosnąć młodego czytelnika, gdyż wiele rzeczy ukrytych jest między wierszami. Jest tą wbrew pozoru mądra seria, która czasami porusza trudniejsze tematy, ale w bardzo przyziemny sposób, nie przytłacza. Tui stworzyła wielowymiarowy świat i bohaterów, każdy z nich ma swoją historię, jest inny i oryginalny, niemal namacalny i bardzo wiarygodny. Mają swoje lepsze i gorsze momenty, a kolejne tomy lepiej ich kształtują. Pokazanie ich domów, ich plemion rzuca na nich zupełnie nowe światło - bo z jednej strony widzimy kim nie są i kim mogliby być, a przebywania z dala od nich i nauka od samych siebie stworzyła z nich zupełnie nowe pokolenie smoków, które może zmienić świat i zmazać granice między smokami.

Jeśli jeszcze nie czytaliście - jest totalnie warto!

Ukryte Królestwo było po prostu znakomite!
Chodź ja zbytnio nie lubię Glorii, to przedstawienie Deszczoskrzydłych, ich życia i większego przybliżenia działania ich jadu było bardzo dobrym posunięciem.
Polecam tę książkę wszystkim fanom nagłym zwrotom akcji i smoków!

Ukryte Królestwo było po prostu znakomite!
Polecam tę książkę wszystkim fanom nagłym zwrotom akcji i smoków!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W tym tomie nastąpiła miła odmiana - już myślałam, że ZNOWU całość będzie się opierać na identycznym schemacie (smoczęta trafiają do nowego regionu, zostają porwane, walczą, uciekają, powtórz),a tu nawet nastąpił zwrot akcji.

Duży minus za PEŁNO błędów i literówek.

Duży minus za PEŁNO błędów i literówek.

Świetna, trzyma poziom i wciąga tak samo jak poprzedniczki.

Świetna, trzyma poziom i wciąga tak samo jak poprzedniczki.

Gloria zabiera przyjaciół do Ukrytego Królestwa, aby wyleczyć Płetwonoga. Po drodze czyha na nich wiele niebezpieczeństw. Gdy docierają na miejsce Gloria jest zawiedziona.Jej rasa okazała się taka sama jak mówili wszyscy. Smoczyca zapoznaję się z zasadami panującymi na dworze. Jak zwykle coś musi być nie tak jak trzeba. Znikają Deszczoskrzydłe. Przyjaciele chcą pomóc i razem ruszają na poszukiwania. Oczywiście niebezpieczeństwa nie brakuje. Gloria musi zdobyć się na odwagę aby uratować inne Deszczoskrzydłe.
Ta książka była inna od pozostałych, bo więcej zagadek. Polecam aby przeczytać. Jeśli ktoś ma urazę do ludzi innych to ta książka jest zdecydowanie dla niego.

2067

Kolejny tom i kolejny smoczy świat.
Świat pacyfistów, anarchistów i wegetarian, któremu autorka zadaje pytanie: Jak się obronicie, gdy ktoś was zaatakuje?

Kolejny tom i kolejny smoczy świat.