Wyzwoleni, jeszcze nie wolni

8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7033-127-0
religia
Snoopy

Ks. Tomáš Halík przez wiele lat pracował jako psychoterapeuta w środowisku alkoholików, jednocześnie wykonując w ukryciu posługę kapłańską. Obecnie wykłada filozofię i socjologię na Uniwersytecie Karola w Pradze. W książce mówi o drodze krzyżowej czeskiego Kościoła i pracy kapłana w tzw. Kościele podziemnym w czasie rządów komunistycznych, o nowej sytuacji po upadku komunizmu oraz o problemie rozliczenia z przeszłością.

Wybór i opracowanie tekstów: T. Dostani OP i Z. Nosowski. Przedmowa biskupa A. Nossola.

Aleksandra | 2016-06-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

To książka skierowana chyba bardziej do księży i dlatego czasem trochę się nudziłam. Ale i tak wielkie intelektualne ŁAŁ!

Snoopy | 2010-02-20
Bożena | 2016-05-29