Riverdale. Śmierć cheerleaderki

Okładka książki Riverdale. Śmierć cheerleaderki Micol Ostow
Okładka książki Riverdale. Śmierć cheerleaderki
Micol Ostow Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Riverdale (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Riverdale (tom 4)
Riverdale novel #4. Death of A Cheerleader
Feeria Young
2021-01-13
2021-01-13
Marek Cieślik
riverdale

Jak wiadomo serial im dalej w las tym nudniej, a jak jest z książką? Moim zdaniem trochę lepiej. Tom 4 opowiada o wyjeździe B i V na łono natury podczas gdy ich faceci szaleją przy pokerze. Całość jest dość zgrabnie napisana. Czyta się szybko, widzimy historie z różnych punktów widzenia - jak w każdym tomie zresztą, jednak jak dla mnie wstęp do całej historii jest mega długi. Główna akcja zawęża się do jakiś 30-40 stron. Troche się rozczarowałam, poprzednie tomy wydawały się ciekawsze, mimo wszystko jest to fajna ciekawostka dla fanów serialu.

Autor: Micol Ostow
Tytuł: Śmierć cheerleaderki. Riverdale
Wydawnictwo: Feeria Young
Premiera: 2021-01-13
Drużyna cheerleaderek The River Vixens wyjeżdża za miasto, na weekendowy obóz po to, by pogłębić relacje między sobą. Dziewczyny planują dobrą zabawę i odpoczynek. Jednak w momencie, gdy dojechały na miejsce okazało się, że nie jest tak jak powinno być. Ośrodek do którego przyjechały wyglądał na opuszczony, a przez przypadek pojawiają się tam dwie konkurencyjne drużyny. Na obozie zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a życie
Vixenek jest w niebezpieczeństwie. Betty, Veronica i Cheryl będą musiały same rozwikłać kolejną zagadkę, sprawdzając, czy miejscowe legendy są prawdziwe. Tymczasem w Riverdale Archie, Jug i reszta chłopaków postanawiają spędzić wieczór w pubie La Bonne Nuit, grając w pokera. Beztroską atmosferę przerywa zniknięcie wszystkich pieniędzy z kasy. Sprawcą może być każdy. Czy komuś jeszcze można ufać?

Książka zawiera w sobie elementy, które nie zostały przedstawione w serialu. Jest to jeszcze lepsze dopełnienie historii nastolatków z małej miejscowości. Z racji tego, że większość z nas zna ten serial lub oglądał to ta pozycja jest dobrym dodatkiem. Już od pierwszych stron historia zapowiadała się ciekawie, więc wcieliłam się w rolę bohaterów i poznawałam ich losy razem z nimi. Autorka idealnie wprowadza nas w fabułę, ponieważ dzięki nutki tajemniczości w każdym wypowiedzianym zdaniu czujemy się niepewnie, a zarazem skupieni. Czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko. Nowe fakty, które wychodziły na światło dzienne było genialne i szokujące. Zdarzenia opisywane w lekturze wprawiały mnie w osłupienie.
Bardzo spodobała mi się taka forma poznawania losów nastolatków.
Ocena 9/10

Autor: Micol Ostow
Tytuł: Śmierć cheerleaderki. Riverdale
Wydawnictwo: Feeria Young
Premiera: 2021-01-13

Książka jest mocno przegadana. A historia w niej zawarta jest tak banalna... dodatkowo ciągnie się jak flaki z olejem, a dla osoby znającej serial nie ma w tych wydarzeniach nic niesamowitego. Jednak autorka wspaniale potrafi przenieść bohaterów na kartki papieru. Są naprawdę identyczni jak w serialu. A jak się dobrze skupicie, to usłyszycie nawet ich głosy. Uważam, że jest to ogromny plus dla całej książki. Jednak nie tak ogromny, żeby dostała jeszcze lepszą ocenę.

Tak jak pierwsza część mnie wciągnęła, tak uważam, że w tej po prostu czegoś zabrakło. Nie jest to zagadka na miarę Riverdale. Nie wnosi to nic do historii, ale chociaż nie powiela serialu. Uważam również, że to najbrzydsza okładka tej serii. Poprzednie były mroczne, zagadkowe, serialowo fajne. Ta niestety pokazuje prześwietlone twarze bohaterów ze specjalnym filtrem. Szkoda, szkoda, szkoda.

Książkę czyta się niezwykle szybko. Są w niej rozmowy sms'owe pomiędzy bohaterami, co też zajmuje raczej sporo miejsca. Jednak jest to fajny dodatek dla czytelnika, pomiędzy akcją, która jakoś tam się toczy w książce.

Cała recenzja dostępna na stronie: http://thediize.pl/recenzje/riverdale-smierc-cheerleaderki-micol-ostow/

Po przeczytaniu nasuwa mi się przede wszystkim jeden wniosek książki są lepsze od filmów 📚💙.

Czwarty tom serii o losach nastolatków zamieszkujących pełne mrocznych tajemnic miasteczko Riverdale jest świetna przygodą czytelniczą. Akcja dzieje się za miastem, na obozie cheerleaderek gdzie dziewczyny mają pogłębić swoje reakcje między sobą. Niestety spokój i przyjazne warunki nie są im dane. Pogoda zwiastująca najgorsze burze oraz budynek wyglądający na opuszczony nie wróżą nic dobrego. Na obozie zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a życie jeden z dziewczyn jest w niebezpieczeństwie.

Czy uda się dziewczyną rozwijać zagadkę i sprawdzić czy miejscowe legendy są prawdziwe.

Zachęcam do przeczytana ponieważ
TEGO NIE ZOBACZYCIE W SERIALU !

Autorka w swojej powieści przedstawia losy bohaterów, które nie zostały ukazane na ekranie.
Ogromnym plusem jest fakt, iż w książce występuje narracja pierwszoosobowa z perspektywy wielu bohaterów, dzięki czemu możemy poznać ich odczucia i przemyślenia. Bardzo podoba mi się to, że powieść nie jest przewidywalna, a rozwiązanie kryminalnych zagadek towarzyszących bohaterom, nie jest oczywiste. Muszę przyznać, że książka, ani przez chwilę mnie nie nudziła. W powieści nie znajdziecie nużących opisów czy długich i zbędnych dialogów. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to długość książki, nie jest ona krótka, jednak moim zdaniem autorka pospieszyła się trochę z zakończeniem. Z drugiej strony nie lubię jak historia, jest ciągnięta na siłę, więc może dobrze, że powieść ma taki, a nie inny finał.
Uważam, że książka autorstwa Micol Ostow jest bardzo ciekawą pozycją, którą czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Powieść z pewnością najbardziej przypadnie do gustu fanom serialu, ale nie tylko. Bardzo przyjemny dodatek, który mi osobiście podobał się zdecydowanie bardziej niż historia, którą dostałam w 3 i 4 sezonie serialu.

Fanon Riverdale ten ta powieść przypadnie do gustu. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta.

• Riverdale
  • Nie posiadam