Riverdale. Zabawy i zabójstwa

Okładka książki Riverdale. Zabawy i zabójstwa Micol Ostow
Okładka książki Riverdale. Zabawy i zabójstwa
Micol Ostow Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Riverdale (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Riverdale (tom 3)
Maple murders
Feeria Young
2019-11-13
2019-11-13
Marek Cieślik
archie komiks jughead riverdale zabawy i zabójstwa

Riverdale Zabawy i Zabójstwa to ostatni tom trylogii Riverdale. Książka tak jak jej poprzedniczki opowiada historię której nie było w serialu. Kolejne zagadkowe ciało pojawia się w Riverdale ale czwórka głównych bohaterów dąży do rozwikłania jego pochodzenia. Tak jak poprzednie tomy ten również ukazuje nam historie z perspektyw różnych bohaterów co ubogaca fabułę. Serdecznie polecam fanom serialu.

Przeczytałem i nie jestem w stanie powiedzieć co autor miał na myśli.
Nie polecam nikomu.

Przeczytałem i nie jestem w stanie powiedzieć co autor miał na myśli.
Nie polecam nikomu.

Moja opinia się nie zmieniła - jest taka sama jak z odniesieniu do drugiej części. Właściwie sama nie wiem, po co w ogóle zaczynałam tą, skoro poprzednia pozostawiła niesmak. Może po prostu bawi mnie pisanie i wydawanie książek o niczym. Fabuła wygląda tak, jakby zgubiła kilka kartek, a zakończenie chyba całkiem gdzieś się zgubiło. Czwarta część tej uroczej powieści nawet nie dostanie u mnie szansy.

Na półkach: , , , , , , ,

Wow!!!
Jak dla mnie najlepsza część ze wszystkich.
Festiwal radości miał pomóc ludziom się wyluzować, ale na otwarcie już mamy krwawa zagadkę.
Betty i Jaghead próbują dojść prawdy, dlaczego kości się tam znalazły, do tego te tajemnicze incydenty.
No muszę przyznać, że mega mnie to wciągnęło i nie szło się oderwać.
P.S. Kiedy czytać? Teoretycznie podczas sezonu 3, tylko nie umiem wychwycić momentu kiedy dokładnie. Jednak jeśli ktoś przeczyta od razu po tomie 2, czyli przed sezonem 3 też będzie dobrze ;).
Gorąco polecam!!!

Wow!!!
Jak dla mnie najlepsza część ze wszystkich.
No muszę przyznać, że mega mnie to wciągnęło i nie szło się oderwać.
P.S. Kiedy czytać? Teoretycznie podczas sezonu 3, tylko nie...

Książka idealna dla wszystkich fanów Riverdale trzecia część serii książek Micol Ostow, czyli inaczej mówiąc historiach bohaterów serialu których nie zobaczymy w serialu. W tej książce bohaterowie próbują rozwikłać zagadkę święta " rewia Radości" ( chociaż czy jest taka radosna to możecie przekonać się tylko w książce ;) ) ponieważ podczas obchodów go z szafy wychodzą różne trupy. Niestety w między czasie Veronica musi pomóc Kevinowi w przygotowaniach do konkursu piękności, a Archie przygotowuje razem z Josie koncert na rozpoczęcie obchodów "Rewii Radości", dlatego odpowiedzialni za przeprowadzenie śledztwa są Jughead i Betty. Mam nadzieję, że ta opinia była pomocna i zachęciła was do przeczytania książki. :)

Pewnego zwyczajnego dnia, zupełnie nieoczekiwanie burmistrz Riverdale ogłasza, że w miasteczku odbędzie się festiwal pod nazwą"Rewia Radości". Festiwal ten, dziś zupełnie zapomniany, podobno przed laty był coroczną, bardzo ważną miejską tradycją, związaną ze zbiorami syropu klonowego.
Uczniowie liceum, którzy poznali w ostatnim czasie wiele mrocznych tajemnic swojego rodzinnego Riverdale są jednak podejrzliwi, i zaczynają szukać skrzętnie zatuszowanych informacji na temat rewii.
Najważniejszymi punktami obchodów festiwalu ma być rozpoczęcie z uroczystym wykopaniem 75 letniej kapsuły czasu, oraz konkurs piękności.
Jak możemy się domyślać, obchody Rewii Radości przysporzą mieszkańcom miasteczka wielu kłopotów oraz ujawnią mroczne sekrety sprzed lat, a początkiem wszystkiego okażą się ludzkie kości znalezione w starej beczce po syropie klonowym.

"Riverdale zabawy i zabójstwa" to książka, która będzie idealnym uzupełnieniem dla fanów serii, ponieważ historia którą poznajemy, dzieje się gdzieś pomiędzy odcinkami. Nie wiem, jak odebrałabym całą tą opowieść bez znajomości serialu, ale myślę, że bez tego byłoby trudno wciągnąć się w atmosferę i całą zagadkę. W książce nie poznajemy też ciekawych i skomplikowanych historii postaci, dlatego przed lekturą polecam obejrzeć serial.
Rozdziały w książce są pisane z perspektywy poszczególnych postaci pierwszoplanowych, ale mamy tu też zapiski z pamiętnika Beety, esemesy oraz listy, co sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko, a w wyobraźni przesuwają się obrazy i całe scenki z aktorami.

Ja bawiłam się podczas czytania tej książki świetnie! Dostałam ją nie znając serialu, więc przed lekturą postanowiłam nadrobić wszystkie sezony, z czego bardzo się cieszę, ponieważ serial wciągnął mnie niesamowicie i z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg.

Niby dodatek do serialu, a jednak autonomiczna opowieść. Fabularnie trzyma poziom i nawet można zapomnieć, że to „tylko” dodatek.

Pokaż mimo tovideo - opinia

Recenzja viedo - https://youtu.be/ox333nl26-A

Recenzja viedo - https://youtu.be/ox333nl26-A

Pokaż mimo tovideo - opinia

Dla fanów serialu warta przeczytania, zdecydowanie najlepszy tom z trzech które powstały, i pomimo że to jest odrębna historia to warto znać przynajmniej trzy pierwsze sezony serialu.

Zdecydowanie najlepsza część ze wszystkich trzech. Świetna fabuła i wykonanie , historia bardzo wciągająca i do tego to mrożące krew w żyłach zakończenie... Polecam!!

• Nie posiadam

Dodaj cytat z książki Riverdale. Zabawy i zabójstwa