Wielki Strażnik Biblioteki #2

Okładka książki Wielki Strażnik Biblioteki #2 Izumi Mitsu
Okładka książki Wielki Strażnik Biblioteki #2
Izumi Mitsu Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Wielki Strażnik Biblioteki (tom 2) komiksy
komiksy
Wielki Strażnik Biblioteki (tom 2)
Toshokan no Daimajutsushi
Studio JG
2020-11-13
2020-11-01
2019-09-24
Anna Koike
fantasy magia przygoda seinen manga

Okładka książki Moriarty: Tom 2 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Moriarty: Tom 2 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Zapiski zielarki #2 Natsu Hyuuga, Ikki Nanao, Nekokurage
Zapiski zielar... Natsu Hyuuga, Ikki ...
Okładka książki Moriarty: Tom 1 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Moriarty: Tom 1 Arthur Conan Doyle,...

Podtrzymuję swoją opinię - tytuł jeden z lepszych które przeczytałem kiedykolwiek.

Edit

Miesiąc po przeczytaniu re-read, nie jest to nie wiadomo jak ambitna pozycja, ale jest o miłości do książek i bibliotekach, czytałem wiele 'ważnych' dzieł do tej pory, takich zapierających dech w piersiach, ale to plasuje się na samym szczycie, ładna kreska, ciekawe postaci, książki wylewające się z każdej strony - niesamowite.

Edit

Cudowna manga! Ta seria ma wielki potencjał, żeby być dla mnie numerem 1!

Bardzo ładny styl rysunków, zwłaszcza kiedy mamy takie rysunki na całą stronę, wtedy to są aż zapierające dech w piersi piękne.

Ciekawy system magiczny i kreacja świata, na pewno chcę się więcej o nim dowiedzieć.

Nasz główny bohater jest wspaniały. Również inni, których poznajemy po drodze.

Fabuła jest ciekawa, mamy sporo humoru, ale też poruszane są tutaj ważne i poważniejsze tematy. Wszystko jest fajnie wyważone.

Bardzo polecam. Zwłaszcza dla wielbicieli książek się nada.

Cudowna manga! Ta seria ma wielki potencjał, żeby być dla mnie numerem 1!

Nasz główny bohater jest wspaniały. Również inni, których poznajemy po drodze.

Fabuła...

To już drugi tomik i nadal wciąga! W tym tomiku Theo wyruszył do Aftzaak, by spełnić swoje marzenie - zostać kafną. Razem ze świeżo poznanymi przyjaciółmi towarzyszymy w ich niesamowitej podróży pełnej przygód, nie zawsze przyjemnych, ale wiadomo czego się po nich spodziewać! Wielki strażnik biblioteki 2 otwiera też wątek z pisaniem egzaminu na kafnę, bardzo chętnie bym przeczytała trzeci tom!

Kolejna cześć utrzymana na tym samym wysokim poziomie. Ta historia jest cudowna i daje mi poczucie wyciszenia i spokoju.

Nie zawiodłam się myśląc, że im dalej w historię, tym ciekawiej. Bardzo polubiłam wyjątkowego chłopca Theo i ekipę barwnych postaci, która mu towarzyszy.

Powoli się historia rozkręca. Mamy tu skok czasowy, nasz bohater po kilku latach nauki i ciężkiej pracy, także fizycznej, wyrusza w podróż do Centralnej Biblioteki na egzamin. W drodze spotkają go historie zabawne oraz przykre, ale przede wszystkim poznaje nowe osoby, w tym potencjalnych przyjaciół.
A jak mu idzie na egzaminie? To sie dowiemy z następnego tomu.

A jak mu idzie na egzaminie? To sie dowiemy z następnego tomu.

Pokaż mimo tovideo - opinia

Kolejna część losów chłopca z wielkim marzeniem. Od ostatnich wydarzeń minęło parę lat i dużo się u naszego bohatera zmieniło. Tym razem śledzimy jego drogę na egzamin na kafnę.
Ciekawa lektura, która porusza ważne aspekty życia a przy tym jest lekka i przyjemna w odbiorze.

2025

Studio JG w ostatnim czasie dostarcza na nasz rodzimy rynek naprawdę dużą ilość świetnie prezentujących się mang. Jedną z nich jest seria Wielki strażnik Biblioteki, która urzeka czytelnika zarówno swoim wyglądem, jak i wciągającą przyjemną historią.

Historia przedstawiona w mandze Wielki Strażnik Biblioteki #2 dzieje się 7 lat po wydarzeniach z pierwszej odsłony. Theo jako 13-latek doskonale potrafi sobie radzić w życiu i nie ustaje on w swoim dążeniu do realizacji największych marzeń. Opuszcza on rodzinne miasto, wyruszając do Aftzaak, gdzie odbędzie się egzamin na Kafnę. Zanim jednak dotrze on do kresu swoich podróży (która może okazać się początkiem nowej życiowej ścieżki),czekać go będzie wiele wyzwań i przygód. Na pewno będzie on jednak mógł liczyć na życzliwe mu osoby, które zjednał sobie swoim radosnym usposobieniem.

Pierwszym tom serii prawie w całości skupiał się na prezentacji czytelnikowi podstawowych założeń fabularnych, gdzie książki i „Bibliotekarze” pełnią bardzo ważną rolę w społeczeństwie. W części drugiej autorka pokazując podróż Theo, ma okazję zaprezentować ogrom wymyślonego świata (mocno czerpiącego inspirację z realiów arabskich) i różnorodność jego mieszkańców (zarówno pod względem wyglądy, przekonań czy tradycji)...

Cała recenzja na:

Nowi bohaterowie oraz magicznie wyglądająca kreska.

Nowi bohaterowie oraz magicznie wyglądająca kreska.

Robi się coraz ciekawiej. Kreska nadal mi się podoba.

Robi się coraz ciekawiej. Kreska nadal mi się podoba.

• Manga
  • Mangi