Wielki Strażnik Biblioteki #2

Okładka książki Wielki Strażnik Biblioteki #2
Izumi Mitsu Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Wielki Strażnik Biblioteki (tom 2) komiksy
komiksy
Wielki Strażnik Biblioteki (tom 2)
Toshokan no Daimajutsushi
Studio JG
2020-11-13
2020-11-01
Data 1. wydania:
2019-09-24
Anna Koike
fantasy magia przygoda seinen manga

To już drugi tomik i nadal wciąga! W tym tomiku Theo wyruszył do Aftzaak, by spełnić swoje marzenie - zostać kafną. Razem ze świeżo poznanymi przyjaciółmi towarzyszymy w ich niesamowitej podróży pełnej przygód, nie zawsze przyjemnych, ale wiadomo czego się po nich spodziewać! Wielki strażnik biblioteki 2 otwiera też wątek z pisaniem egzaminu na kafnę, bardzo chętnie bym przeczytała trzeci tom!

Kolejna cześć utrzymana na tym samym wysokim poziomie. Ta historia jest cudowna i daje mi poczucie wyciszenia i spokoju.

Powoli się historia rozkręca. Mamy tu skok czasowy, nasz bohater po kilku latach nauki i ciężkiej pracy, także fizycznej, wyrusza w podróż do Centralnej Biblioteki na egzamin. W drodze spotkają go historie zabawne oraz przykre, ale przede wszystkim poznaje nowe osoby, w tym potencjalnych przyjaciół.
A jak mu idzie na egzaminie? To sie dowiemy z następnego tomu.

A jak mu idzie na egzaminie? To sie dowiemy z następnego tomu.

Pokaż mimo to video - opinia

Kolejna część losów chłopca z wielkim marzeniem. Od ostatnich wydarzeń minęło parę lat i dużo się u naszego bohatera zmieniło. Tym razem śledzimy jego drogę na egzamin na kafnę.
Ciekawa lektura, która porusza ważne aspekty życia a przy tym jest lekka i przyjemna w odbiorze.

Studio JG w ostatnim czasie dostarcza na nasz rodzimy rynek naprawdę dużą ilość świetnie prezentujących się mang. Jedną z nich jest seria Wielki strażnik Biblioteki, która urzeka czytelnika zarówno swoim wyglądem, jak i wciągającą przyjemną historią.

Historia przedstawiona w mandze Wielki Strażnik Biblioteki #2 dzieje się 7 lat po wydarzeniach z pierwszej odsłony. Theo jako 13-latek doskonale potrafi sobie radzić w życiu i nie ustaje on w swoim dążeniu do realizacji największych marzeń. Opuszcza on rodzinne miasto, wyruszając do Aftzaak, gdzie odbędzie się egzamin na Kafnę. Zanim jednak dotrze on do kresu swoich podróży (która może okazać się początkiem nowej życiowej ścieżki), czekać go będzie wiele wyzwań i przygód. Na pewno będzie on jednak mógł liczyć na życzliwe mu osoby, które zjednał sobie swoim radosnym usposobieniem.

Pierwszym tom serii prawie w całości skupiał się na prezentacji czytelnikowi podstawowych założeń fabularnych, gdzie książki i „Bibliotekarze” pełnią bardzo ważną rolę w społeczeństwie. W części drugiej autorka pokazując podróż Theo, ma okazję zaprezentować ogrom wymyślonego świata (mocno czerpiącego inspirację z realiów arabskich) i różnorodność jego mieszkańców (zarówno pod względem wyglądy, przekonań czy tradycji)...

Cała recenzja na:

Robi się coraz ciekawiej. Kreska nadal mi się podoba.

Robi się coraz ciekawiej. Kreska nadal mi się podoba.

Nowi bohaterowie oraz magicznie wyglądająca kreska.

Nowi bohaterowie oraz magicznie wyglądająca kreska.

Nie zawiodłam się myśląc, że im dalej w historię, tym ciekawiej. Bardzo polubiłam wyjątkowego chłopca Theo i ekipę barwnych postaci, która mu towarzyszy.

Dodaj cytat z książki Wielki Strażnik Biblioteki #2