Wielki Strażnik Biblioteki #4

Okładka książki Wielki Strażnik Biblioteki #4 Izumi Mitsu
Okładka książki Wielki Strażnik Biblioteki #4
Izumi Mitsu Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Wielki Strażnik Biblioteki (tom 4) komiksy
komiksy
Wielki Strażnik Biblioteki (tom 4)
Toshokan no Daimajutsushi
Studio JG
2021-12-30
2021-12-30
Anna Koike
fantasy magia przygoda seinen manga

Bez zmian - najlepsze, co czytałem od dawna i pewnie będę do tego wracał nawet kilka razy do roku.

Seria wciąż trzyma poziom. Może i ten tomik ma mniej energii w porównaniu do poprzednich, ale nadal świetnie się ten tomik czyta.
W tym tomiku Theo rozpoczął szkolenie na kafnę. Wraz z początkiem jego szkolenia otrzymaliśmy gamę wielu interesujących postaci, które od razu zdobyły moją sympatię. Poznałam też więcej ciekawych faktów dotyczących świata przedstawionego, co mi bardzo umiliło lekturę =) Z pewnością przeczytam kolejny tomik

Zaczynamy szkolne życie oraz poznajemy powoli coraz szerszą fabułę niż tylko miłość do książek. Nadal mi się podoba 🙂

Pokaż mimo tovideo - opinia

Jestem nadal zauroczona tą seria. Kolejne części nie odbiegają poziomem od pierwszej. W czwartej części poznajemy uczniów, którzy pomyślnie zdali egzamin na kafnę.

2032

Manga Wielki Strażnik Biblioteki #4 ukazuje dalsze losy młodego bohatera, który z ogromnym zawzięciem stara się spełnić swoje marzenia. Zdanie przez niego egzaminu na Kafnę to dopiero początek naprawdę ciężkiej pracy. Teraz powraca on do Aftzaak, aby odbyć wyczerpujący trening. Obok niego na łamach komiksu pojawiają się również inne postacie, które mieliśmy okazję poznać we wcześniejszych tomach. Większość z „praktykantów” ma swoje własne cele do zrealizowania i postrzega innych jako swoich konkurentów. Do tego wszystkiego dochodzi bardzo wymagająca Kafna, która przez najbliższy czas bacznie będzie obserwować nowych kandydatów.

Czwarta część serii jest znacznie mniej dynamiczna niż poprzednia odsłona. W głównej mierze manga skupia się tutaj na rozwoju głównego bohatera i jego samopoznaniu. Wszystko rozpoczyna się od niewykonanego zadania otrzymanego od nauczyciela. Wydarzenie to uświadamia Theo, jak bardzo odstaje on od reszty uczniów i jak wiele pracy musi poświęcić, aby spróbować im dorównać. Obok próby nadrobienia zaległości musi on również podjąć bardzo ważną decyzję odnoszącą się do jego przyszłości. Kim tak naprawdę chce zostać i do jakiego wydziału dołączyć? Odpowiedź na te pytania będzie bardzo skomplikowana.

Mitsu Izumi zabiera tutaj czytelnika w podróż po marzeniach pełną różnorakich emocji. Twórca nie skupia się tutaj tylko i wyłącznie na postaci Theo, ale również w świetny sposób kreśli całą masę innych bohaterów. Dosłownie każda strona mangi wypełniona jest charakternymi osobami, które równie wiele łączy co i dzieli. Ich uproszczone życiorysy są niezwykle intrygujące i sprawiają, że od lektury trudno jest się oderwać.

• Manga
  • Mangi